Golden Beach 3* Metamorphosis

ноември 17, 2023

Хотел ГОЛДЕН БИЧ е лоциран во центарот и на 20 метри од песочната плажата во Метаморфозис. Опколен е со боровата шума од едната, а море од другата страна со што е совршен склоп за релаксирање и одмор. Хотелот располага со 47 соби: 1/3 Приземје собите се наоѓаат на приземје и немаат поглед кон море (брачен + eдинечен кревет), 1/3 Стандард собите се наоѓаат на кат и имаат страничен или директен поглед кон море (брачен + единечен кревет), 1/4 Студио собите се наоѓаат на кат со
поглед на море или базен (брачен + 2 единечни кревети во иста соба) и 1/4 Апартман собите се со страничен или директен поглед кон море (брачен + 2 единечни кревети во различна соба). Секоја соба има балкон и е опремена со: фрижидер, клима уред (вклучен во цената), Wi-Fi, сат. ТВ и тоалет. Хотелот има главен ресторан, бар, базен со чадори и лежалки кои се бесплатни за користење од страна на гостите, детско катче и сопствена плажа со бар на плажа кој е со доплата. Хотелот е на услуга ПОЛУПАНСИОН !
 Појадок 08:00-10:00 ч. на база шведска масa
 Вечера 18:30-21:00 ч. на база шведска маса

Попусти за рана уплата:
Попустот за рана уплата од 10% важи за резервации направени до 31.12.2023;

со аконтација од 50% од вкупниот износ на аранжманот и целосна доплата до 01.03.2024;

ПОЛУПАНСИОН
НОЌИ
1/3 1/3 1/4 1/4
ТЕРМИН Приземје Стандард Студио Апартман
25.05 7 220 230 270 290
1.06 7 240 270 310 330
8.06 7 280 300 350 370
15.06 7 310 340 400 420
22.06 7 340 370 420 440
29.06 7 370 390 440 460
6.07 7 410 420 490 510
13.07 7 440 470 520 540
20.07 7 440 470 520 540
27.07 7 440 470 520 540
3.08 7 440 470 520 540
10.08 7 440 470 520 540
17.08 7 440 470 520 540
24.08 7 420 450 490 510
31.08 7 360 390 420 440
7.09 7 320 340 390 410
14.09 7 260 280 340 360
21.09 7 240 250 290 310
28.09 7 / / / / / 220 250 270

 

РЕЗЕРВАЦИИ И ПЛАЌАЊЕ:
 За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 15 дена пред започнување на аранжманот
Попусти за рана уплата:
 Попустот за рана уплата од 10% важи за резервации направени до 31.12.2023; со
аконтација од 50% од вкупниот износ на аранжманот и целосна доплата до 01.03.2024;

НАПОМЕНА:

– Цените во табелата се дадени по лице и се однесуваат за услуга ПОЛУПАНСИОН за 7 ноќевања;
– Прво дете во 1/3 ”Приземје” или ”Стандард” од 0 до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО;
– Второ дете во 1/3 ”Стандард” до 0 до 5,99 г. без легло – БЕСПЛАТНО
– Прво и второ дете во 1/4 ”Студио” или ”Апартман” од 0 до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО
– Трето дете во 1/4 ”Студио” или ”Апартман” од 0 до 05,99 г. без легло – БЕСПЛАТНО
– Трет и четврт возрасен над 12 години, плаќаат по 60% од цената во табелата;
– Туристичка такса се плаќа на лице место во хотелот;
– Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот;
– Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот и во соба;
– Сместување во собите е по 15:00 по локално време а напуштање е до 10:00 по локално време;
– За уплатени два последователни термини (7+7 ноќевања) одобруваме вкупен попуст од 5% (попустите не се комбинираат со актуелните промоции);
– Цените се изразени во евра, а плаќањето е во денарска противвредност 1 € = 62 денари;

Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:

  • возрасни: 50 €
  • деца од 2 до 12 години: 40 €
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште во автобус);

Дополнителни услуги кои не се вклучени во цената:

  • Хотелскиот бар;
  • Ручек на база а ла карт од приложеното хотелско мени;
  • Бич бар на сопствена плажа на 30 метри од хотелот;