Ninos Grand beach Hotel & Resort 4*

декември 21, 2023

Ninos Grand Beach Hotel & Resort 4* се наоѓа во западна Грција, многу блиску до градот Парга и на само 18 км од центарот на Превеза. Изграден е на привилегирана локација веднаш до морето, на прекрасната песочна плажа Кастросикија со најдолгиот брег на Медитеранот. Хотелот е целосно реновиран дворец со модерни детали во пејзаж кој го одзема здивот, опкружен со 46 хектари прекрасни градини, засадени со цвеќиња и дрвја од различни видови. Бидете сигурни дека сместувањето во овој хотел е дизајнирано да ве смести вам и вашето семејство во удобност, луксуз и стил. Прошетајте наоколу и уживајте во локални производи, како што се печени сардини и ракчиња Амбра, придружени со вино, ципуро или узо во шарените мали таверни. Историската меморија е оживеана на само 6 километри во археолошкиот локалитет Никополис, град основан од Октавијан Август за да ја одбележи неговата победа во битката кај Актиум (31 п.н.е.) против Антониј и Клеопатра. На оддалеченост од 7 километри можете да ја посетите античката Касопа, со прекрасен поглед на Амбранскиот Залив и Јонското Море.

Нинос Гранд Хотелот е одличен избор за семејства, благодарение на тематските вечери, игрите за деца во затворен простор и отворено и неговата локација на плажа.

Хотелот има отворен базен со пристојна големина, плус помал за деца. Хотелот ќе биде реновиран за летото 2023 година за да понуди четири ресторани, вклучувајќи италијански и грчки ресторан. Има и два барови. Други погодности вклучуваат терени за тенис и кошарка. На плажа е можно да се ужива во спортови на вода (со доплата).

Паркингот е бесплатен за гостите на хотелот.

Сите соби имаат клима, безжичен интернет, мини фрижидер и балкон или тераса.

Линк од хотел: NINOS GRAND BEACH HOTEL & RESORT 4* Kastrosikia (Preveza)

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2024 15% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2024 10% ПОПУСТ

NINOS GRAND BEACH HOTEL & RESORT 4* Kastrosikia (Preveza)
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА – СЕ ВКЛУЧЕНО
10/0/4 15.05-15.06
01.10-31.10
16.06-16.07
30.08-17.09
17.07-29.08 18.09-30.09
Double Room Garden View 57 102 129 77
Double Room Sea View 60 105 133 81
Double Superior Garden View 64 109 136 84
Трето лице 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-7.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис
1 дете од 8-11.99 г. 50% 50% 50% 50%
Double Superior Sea View 67 112 140 88
Трето лице 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-7.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис
Junior Suite Sea View 76 122 145 98
Трето лице 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-7.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис
1 дете од 8-11.99 г. 50% 50% 50% 50%
Junior Suite River Pool Sea View 111 144 173 121
Трето лице 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-7.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис
1 дете од 8-11.99 г. 50% 50% 50% 50%
Standard Family Room Bunk Bed Garden View 69 116 139 90
Трето лице 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-7.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис
1 дете од 8-11.99 г. 50% 50% 50% 50%
2 дете од 0-11.99 г. 50% 50% 50% 50%
Family Superior Sliding Door Sea View up to 4 pax
( за соба)
208 324 390 260
Трето лице 17 26 31 21
Четврто лице 58 91 109 73
1 дете од 0-11.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-11.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис
Deluxe Family Sliding Door River Pool Sea View up to 4 pax (за соба) 268 369 450 318
Трето лице 22 30 36 26
Четврто лице 75 104 126 89
1 дете од 0-11.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-11.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис
Suite Sea View 104 145 185 121
Трето лице 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-7.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис
1 дете од 8-11.99 г. 50% 50% 50% 50%
2 дете од 0-11.99 г. 50% 50% 50% 50%
Минимум престој 3 3 3 3
Stayover tax 3 EUR за соба на ден, се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
Cancellation policy:
15-8 days prior to arrival, 2 nights fees.
7-1 days prior to arrival, 50% fees.
Non show, 100%
УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ