Marbella Elix 5* Perdika

ноември 18, 2023

Marbella Elix Hotel е хотелски комплекс со волшебен панорамски поглед на море. Сместен е во подножјето на с. Пердика, на 21 km oд Парга, 40 km oд Игуменица. Хотелот е на брдото, а до убавата песочна плажа постои жичница. Хотелските содржини се: бутик, мала црква, менувачница, теретана, бежичен интернет, базен, спа центар, мини маркет, 3 ресторани, 3 бара, детско игралиште, кошарка, тенис, одбојка.

Вкупно 150 соби: Double Promo (~ 28 m²), Double Deluxe Swim up SV (~ 34-36 m²), Double Deluxe SV (~ 34-36 m²), Double Superior Swim up SV (~ 28 -30 m²), Double Superior SV (~ 28-30 m²), Double Superior SV za Sgl (~ 28-30 m²), Family Room SV (~ 33 m²), Family Superior SV ( ~ 45-46 kv.m), Family Superior Swim up SV (~ 45-46 m²), Junior Suite Panorama SV (~ 36 m²), Junior Suite Panorama Private Pool / SV (~ 36 m²) , Suite Deluxe Private Pool / SV (~ 55 kv.m), Suite Family 1 Broom Swim up SV (~ 32 m²), Family Suite 1 Metla Swim up SV (~ 32 m²), Suite Mezonet Private Pool / SV ( ~ 61 m²), опремени со: клима уред, Wi-Fi, SAT TV, телефон, мини бар, фен, сеф, апарат за кафе, бањарки и папучи, балкон. Пакет за меден месец (декорација на соба, шампањ, овошје за добредојде).

Линк од хотел Marbella Elix 5*

 

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 16.04.2024 40% ПОПУСТ И БЕСПЛАТЕН КОМПЛЕТ ПАНСИОН ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 19.04  ДО 03.05.2024

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 16.04.2024 20% ПОПУСТ И БЕСПЛАТЕН КОМПЛЕТ ПАНСИОН ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 06.05  ДО 09.05.2024

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 16.04.2024 20% ПОПУСТ И БЕСПЛАТЕН КОМПЛЕТ ПАНСИОН ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 12.05 ДО 16.05.2024

УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

MARBELLA ELIX 5* PERDIKA
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА –ПОЛУПАНСИОН
4 19.04-27.04
17.10-02.11
28.04-23.05
03.10-16.10
24.05-09.06 10.06-24.06
17.09-02.10
25.06-07.07
30.08-16.09
08.07-29.08
Standard Room Sea View 101 110 118 155 193 224
Superior Double Room Sea View 105 116 124 163 203 228
Трето лице 50% 50% 50% 50% 50% 50%
Deluxe Double Room Sea View 109 124 133 173 217 240
Deluxe Double Room Swim Up Sea View 116 144 166 217 269 320
Deluxe Double Room Private Pool Sea View 128 160 184 245 312 370
Family Room Sea View up to 4 pax 120 145 168 219 301 377
Трето лице 50% 50% 50% 50% 50% 50%
1 дете од 2-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Family Room Swim Up Sea View up to 4 pax 153 191 229 306 415 508
Трето лице 50% 50% 50% 50% 50% 50%
1 дете од 2-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Junior Suite Panorama Sea View 145 164 186 248 311 372
Трето лице 50% 50% 50% 50% 50% 50%
Junior Suite Panorama Private Pool Sea View 167 187 221 292 376 482
Трето лице 50% 50% 50% 50% 50% 50%
One Bedroom Suite Sea View up to 4 pax 152 163 194 240 364 413
Трето лице 50% 50% 50% 50% 50% 50%
Четврто лица 25% 25% 25% 25% 25% 25%
1 дете од 2-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
One Bedroom Suite Private Pool Sea View up to 4 pax 184 201 259 334 481 567
Трето лице 50% 50% 50% 50% 50% 50%
Четврто лица 25% 25% 25% 25% 25% 25%
1 дете од 2-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Deluxe Suite Private Pool Sea View up to 4 pax 280 316 419 502 707 866
Трето лице 50% 50% 50% 50% 50% 50%
1 дете од 2-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Maisonette Suite Private Pool Sea View up to 4 pax 337 430 485 603 848 1038
Трето лице 50% 50% 50% 50% 50% 50%
1 дете од 2-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Комплет Пансион 32 32 32 32 32 32
Деца од 2-11.99 год. 16 16 16 16 16 16
Ултра Се Вклучено 64 64 64 64 64 64
Деца од 2-11.99 год. 32 32 32 32 32 32
Минимум престој 4 4 4 4 4 4
Stayover tax 4 EUR по соба на ден, се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
Cancellation policy: 30% of the booking value will be charged if cancelled 14 – 7 days prior to arrival. 90% of the booking value will be charged if cancelled 6 – 0 days prior to arrival. Non shows will be charged at 90% ofbooking value! Early Departures will be charged with 90% of the remaining nights!

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 16.04.2024 40% ПОПУСТ И БЕСПЛАТЕН КОМПЛЕТ ПАНСИОН ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 19.04

ДО 03.05.2024

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 16.04.2024 20% ПОПУСТ И БЕСПЛАТЕН КОМПЛЕТ ПАНСИОН ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 06.05

ДО 09.05.2024

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 16.04.2024 20% ПОПУСТ И БЕСПЛАТЕН КОМПЛЕТ ПАНСИОН ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 12.05 ДО 16.05.2024

УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ