Малдиви – Јуни, јули и август 2024

мај 29, 2024

Опис

Индивидуално патување со поаѓање од СКОПЈЕ со TURKISH AIRLINES!

ТЕРМИНИ:  Јуни / Август

Најромантичната егзотична дестинација и рај за љубителите на нуркање и едрење. Малдивите се архипелаг со 26 кружни корални атоли и околу 1190 корални острови во јужниот дел на Индискиот Океан. Главниот и најголем град Малдиви е Мале, со околу 100.000 жители. Се наоѓа на истото име Машки остров, 645 километри југозападно од Шри Ланка. Меѓународниот аеродром Ибрахим Насир се наоѓа на островот Хулхуле, 1км (10 минути од ферибот) од главниот град Мале.


Галерија

Цени

19.06-26.06.2024 (7ноќи)

Хотел Услуга Тип на соба Цена
Bandos Maldives 4* Полупансион Цена по лице во двокреветна соба 1.660 € 
Kurumba Maldives 5* Полупансион Цена по лице во двокреветна соба 1.680 € 
Villa Park, Sun Island 5* Полнпансион Цена по лице во двокреветна соба 1.890 € 

03.07-10.07.2024 (7ноќи)

Хотел Услуга Тип на соба Цена
Bandos Maldives 4* Полупансион Цена по лице во двокреветна соба 1.780 € 
Kurumba Maldives 5* Полупансион Цена по лице во двокреветна соба 1.790 € 
Villa Park, Sun Island 5* Полнпансион Цена по лице во двокреветна соба 1.999 € 

23.08-30.08.2024 (7ноќи)

Хотел Услуга Тип на соба Цена
Bandos Maldives 4* Полупансион Цена по лице во двокреветна соба 1.800 € 
Kurumba Maldives 5* Полупансион Цена по лице во двокреветна соба 1.820 € 
Villa Park, Sun Island 5* Полнпансион Цена по лице во двокреветна соба 2.100 € 

Напомени

Цената е дадена во евра и пресметана во денари,1 евро = 62 денари

Детали од лет
TK1006 SKPIST 2020 2300 // TK 734  ISTMLE 0220 1220
TK 735  MLEIST 2220 0440+1 // TK1003  ISTSKP 0725 0750

Во цената е вклучено:

 • Авионски билет на релација Скопје-Истанбул-Мале-Истанбул-Скопје со Turkish Airlines сo вклучен багаж, согласно саатници на програма;
 • Aеродромски такси;
 • 7 ноќевања во наведениот хотел, наведен тип на соба / наведена услуга
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром со хидроглисер или хидроавион;

Цената не вклучува:

 • Храна, пијалоци и услуги што не се споменати во програмата;
 • Задолжителен пополнување на PLF форма за влез и излез од Малдиви
 • Зелена такса за МАЛДИВИ (околу 6 УСД по лице на ноќ) која се плаќа директно на рецепција во хотелот
 • Факултативни тури
 • Други индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување
 • Сѐ што не е наведено во ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО

Цената е валидна до пополнување на места на дадена тарифа од авио компанија и промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и истата е подложна на промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена).

 Услови:

 • При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 15 дена пред поаѓање.
 • Рок на потврда на понуда и резервација е 24 часа по уплата на аконтација
 • Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата.
 • Задолжително патничко осигурување

Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.