Grandotel 4*Hanioti

ноември 16, 2023

Лоциран на самиот морски брег, веднаш до паркот во Ханиоти, Grand Otel нуди сместување во зграда од две крила, ресторан, бар и базен со помали димензии. Лежалките и чадорите на плажа се со доплата. На неколку чекори од хотелот е центарот на Ханиоти со продавници, ресторани и барови. Сите сместувачки единици се климатизирани, со балкони, мал фрижидер, телефон, ТВ и интернет.  Хотелот има лифт, детско игралиште, интернет и ограничен број паркинг места со доплата.

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2023 40% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.01.2024 35% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 29.02.2024 30% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2024 25% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.04.2024 20% ПОПУСТ

УПЛАТА 30% ВЕДНАШ И 70% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

GRANDOTEL ****HANIOTI www.grandotel.gr
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – ПОЛУПАНСИОН ПЛУС
10/0/2/1 28.04-05.05 06.05-31.05
01.10-15.10
01.06-15.06
16.09-30.09
16.06-30.06
26.08-15.09
01.07-25.08
Apartment 2 pax 123 123 175 212 311
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-11.99 год. 17.5 17.5 14 19 17.5
Junior Suite 2 pax 157 157 192 233 373
Трето лице Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Четврто лице Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА – ПОЛУПАНСИОН ПЛУС
Single Room 76 76 111 146 216
Standard Room Front Sea View 54 54 72 91 129
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Standard Room Side Sea view 49 49 67 82 123
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 год. 20% 20% 20% 20% 20%
Standard Room 42 42 61 78 118
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 год. 20% 20% 20% 20% 20%
Минимум престој 4 2 3 4 5
Опис: ресторан, 2 бара, базен, ТВ салон, паркинг,интернет,менувачница,фитнес,пинг понг
Соби: клима,САТ ТВ,телефон,фрижидер
Stayovertax 3 EUR по соба на ден, се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
Non show 100% of total amount
Early departure 100% of total amount
Cancelled 1-7 days before check-in 50% of total amount

 

sam