Aegean Melathron 5* Kalithea

aegean-melathron-zulu
ноември 15, 2023

Положба : 3км од Калитеа, 90 км од Солун
Сместување: 153 соби, свити, јуниор свити и свити со приватен базен.Собите се опремени со бања, балкон, клима уред, сателитска ТВ, телефон, фен, интернет, сеф, фрижидер и радио. Во сите свити има џакузи, во свитите во бунгаловите имаат и приватен базен.
Услугаполупансион ( појадок и вечера)
Содржини: главен ресторан, 2 бара покрај базен, бар на плажа, лоби бар, отворен ресторан “a la carte” , фризерски салон, мини маркет, детско игралиште, ТВ и Видео сала…
Плажа: песочна плажа
Спорт и забава: 3 отворени базени, базен за деца, спортски активности, кошарка, одбојка на плажа, билијард, пинг-понг, водени спортови, сала за гимнастика, Џакузи, масажа, мини бања со минерална вода, тениско игралиште…

Линк од хотел: AEGEAN MELATHRON THALASSO & SPA 5* KALITHEA


 

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.01.2024 20% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2024 15% ПОПУСТ
УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

Термини 27.04.24
30.05.24
31.05.24
20.06.24
21.06.24
18.07.24
19.07.24
24.08.24
25.08.24
14.09.24
15.09.24
05.10.24
06.10.24
31.10.24
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – ПОЛУПАНСИОН
ECO ROOM STREET VIEW
2 ADL 122 177 214 263 214 177 122
1 ADL 122 177 214 263 214 177 122
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 122 177 214 263 214 177 122
JUNIOR SUITE POOL VIEW
2 ADL 155 230 286 422 286 230 155
1 ADL 155 230 286 422 286 230 155
3 ADL 209 310 387 570 387 310 209
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 155 230 286 422 286 230 155
1 ADL + 2 CHD (2-11.99) 194 287 358 528 358 287 194
2 ADL + 1 CHD (2-11.99) 194 287 358 528 358 287 194
2 ADL + 2 CHD (2-11.99) 233 345 430 633 430 345 233
3 ADL + 1 CHD (2-11.99) 248 368 458 676 458 368 248
JUNIOR SUITE SEA VIEW
2 ADL 182 333 429 504 429 333 182
1 ADL 182 333 429 504 429 333 182
3 ADL 246 449 579 680 579 449 246
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 182 333 429 504 429 333 182
1 ADL + 2 CHD (2-11.99) 228 416 536 630 536 416 228
2 ADL + 1 CHD (2-11.99) 228 416 536 630 536 416 228
2 ADL + 2 CHD (2-11.99) 274 499 644 756 644 499 274
3 ADL + 1 CHD (2-11.99) 292 533 687 806 687 533 292
MAISONETTE POOL VIEW
2 ADL 204 317 408 476 408 317 204
1 ADL 204 317 408 476 408 317 204
3 ADL 275 428 550 642 550 428 275
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 204 317 408 476 408 317 204
1 ADL + 2 CHD (2-11.99) 255 396 509 594 509 396 255
2 ADL + 1 CHD (2-11.99) 255 396 509 594 509 396 255
2 ADL + 2 CHD (2-11.99) 306 476 611 713 611 476 306
3 ADL + 1 CHD (2-11.99) 326 507 652 761 652 507 326
MAISONETTE SEA VIEW
2 ADL 256 374 476 555 476 374 256
1 ADL 256 374 476 555 476 374 256
3 ADL 346 504 642 749 642 504 346
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 256 374 476 555 476 374 256
1 ADL + 2 CHD (2-11.99) 320 467 594 694 594 467 320
2 ADL + 1 CHD (2-11.99) 320 467 594 694 594 467 320
2 ADL + 2 CHD (2-11.99) 384 560 713 832 713 560 384
3 ADL + 1 CHD (2-11.99) 409 598 761 888 761 598 409
STANDARD ROOM POOL VIEW
2 ADL 135 200 255 315 255 200 135
1 ADL 135 200 255 315 255 200 135
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 135 200 255 315 255 200 135
STANDARD ROOM SEA VIEW
2 ADL 155 248 311 376 311 248 155
1 ADL 155 248 311 376 311 248 155
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 155 248 311 376 311 248 155
Минимум престој 5 5 7 7 7 5 5
Stayover tax 4 EUR по соба на ден, се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД