Belvedere 4* Skijatos so prevoz

март 29, 2024

ХОТЕЛ БЕЛВЕДЕРЕ – ЛЕТО НА СКИЈАТОС 2024

 

Одими чекор напред со понудите на Скијатос за лето 2024! За сите наши задоволни патници и за сите вљубеници во Скијатос, ве информираме дека ги отвораме вратите на Хотел Белведере во текот на цела летна сезона!

Хотелот Белведере на Скијатос е во целосно наш закуп!

Нови и модерни двокреветни соби во главната хотелска зграда и приватни бунгалови сместени веднаш до главната хотелска зграда кои нудат фасцинантен поглед кон заливот Ахладис и Егејското Море.

Летниот одмор на Скијатос добива нова димензија!

Хотелот се наоѓа на 150 метри од прекрасната песочна плажа Ахладис, што го прави одлично место за одмор и реклреација! Хотелот нуди двокреветни соби и семејни бунгалови во срцето на Скијатос.

Хотелот има сопствен базен покрај кој ќе можете да уживате во вечерните часови со вашиот омилен пијалок и друштвото за добар муабет.

Главната причина која не натера да го закупиме хотелот е местоположбата на објектот, кој од едната страна е планина, а од другата страна е морето, што е нешто кое му е најпотребно на секој за добар релаксиран одмор.

Собите на хотелот се светли и пространи, дел од нив се во сино-бела нијанса што асоцира на морската ширина. Дел имаат поглед кон морето, а дел се со поглед кон планината.

Веднаш наспроти хотелот има супермаркет, а по самата главна улица која води до плажата Кукунариес и до градчето ќе најдете еден куп ресторани и таверни.

Градчето на Скијатос е на само 10 минути со автобус, кои автобуси ги има постојано.

Хотелот се наоѓа на 150 метри од прекрасната песочна плажа Ахладис, што го прави одлично место за одмор и рекреација! Хотелот нуди двокреветни соби и семејни бунгалови во срцето на Скијатос.

Откако ќе пристигнат на пристаништето на Скијатос, гостите на хотелот имаат организиран трансфер до хотелот, и назад на денот на заминување

Хотелот се состои од главна зграда и бунгалови до кои се стигнува по посебно наменети скали (околу 50 скали) за полесен пристап

Хотелот исто така има служба која го пренесува багажот од рецепција до бунгаловите на патниците кои се сместени во истите

Хотелот има сопствен базен покрај кој ќе можете да уживате во вечерните часови со вашиот омилен пијалок и друштвото за добар муабет.

Главната причина која не натера да го закупиме хотелот е местоположбата на објектот, кој од едната страна е планина, а од другата страна е морето, што е нешто кое му е најпотребно на секој за добар релаксиран одмор.

Собите на хотелот се светли и пространи, дел од нив се во сино-бела нијанса што асоцира на морската ширина. Дел имаат поглед кон морето, а дел се со поглед кон планината.

Веднаш наспроти хотелот има супермаркет, а по самата главна улица која води до плажата Кукунариас и до градчето ќе најдете голем број на ресторани и таверни.

Градчето на Скијатос е на само 10 минути со автобус, кои автобуси ги има постојано.

Што е вклучено во цената

-7 ноќевања во хотел Белведере
-Појадок во хотелот
-Користење на базенот
-Користење на клима
-Автобуски превоз на релација Скопје – Волос – Скопје
-Целосна логистика при сместување и одјавување
-Туристички претставник од агенцијата одговорен за време на вашиот одмор
-Туристички пратител за време на патувањето
-Цените се изразени ПО ЛИЦЕ

Што не е вклучено во цената

–Дополнителeлни 36€ се доплаќаат задолжително за билет за траект на релација Волос-Скијатос -Волос во самиот автобус
-Патничко осигурување
-Факултативни излети
-Доплата за туристичка такса
-Секој патник седи во автобус според бројот на уплата
-Доколку патниците имаат барање за седење во автобус истото се доплаќа 15€ по лице
-Најдолe од понудата каде пишува ВАЖНО има повеќе информации во врска со промо цените.

Факултативни излети

Kukunaries beach

Цена за пакет: Ценaта на излетот ќе биде објавена пред почетокот на летото

Кукунариес е една од најпознатите плажи на Скијатос., се наоѓа на јужната страна на островот. Плажата е пространа и секој може да ужива на свој начин. Во бројните барови што се одоколу можете да се напиете Фрапе, ладно пиво или да се опуштите на лежалка со некоја книга.  За љубителите на водни спортови има можност адреналински да го поминат денот, а секако имате и помирен дел каде што можете да уживате во интимна атмосфера.

Kрстарење до Lalaria beach и Островот Skopelos

Цена за пакет: Ценaта на излетот ќе биде објавена пред почетокот на летото

Во групата на најубави плажи на Скијатос, за некои и најубава. Оваа плажа е како рај на земјата, ремек-дело на природата. Недопрена природа, бели камчиња, тиркизно море, мирно и неурбанизирано место, место кое чека да го посетите и малку ќе ви биде времето таму за да се насладите на целата таа убавина.  Оваа плажа е достапна само со бротче, кое ќе ве однесе и до средновековниот замок. Исто така се посетува и островот Skopelos како и црквата Agios Ioannis позната по иконата св. Јован. Исто така на ова место како и островот Skopleos се снимени доста сцени од мјузиклот Mama Mia. Крстарење кое претставува целодневно уживање.

Banana beach

Цена за пакет: Ценaта на излетот ќе биде објавена пред почетокот на летото

Веќе ви спомнавме дека овој остров е идеален за млади, љубители на денска и ноќна журка. Плажата БАНАНА е идеално место за младите посетители и секако за сите со млад дух.  Овде имате Dj од пладне до полноќ. Журката е во полн ек уште во поладневните часови и трае со исто темпо до полноќ. Море, музика, пијачка, млади и разиграни луѓе, што повеќе може да посакате. Ова место навистина ќе ви се допадне и нема да ви здосади дури и секој ден од вашиот одмор да бидете тука. Секако ова не е класичен одмор, вака малку ќе се заморите, но кога ќе се вратите ќе спиете дома, може нели?!

Погледнете го информативното видео за да дознаете се што е потребно

Првиот термин започнува од 23-ти Мај, а последниот термин завршува на 26-ти Септември.

Поаѓањето е секоја среда навечер. Ноќно возење со попатни паузи и царински формалности. Нашиот туристички придружник се грижи патниците да се сместат на траект кој сообраќа на релација Волос-Скијатос-Волос. Пристигнување на Скијатос во утринските часови.

Сместување после 14:00 часот по локално грчко време.

Поаѓање за Македонија секој четврток.

1/2 garden view 1/2 sea view 1/2 bungalow sea view
ЦЕНА ЦЕНА ЦЕНА
23.05.2024-30.05.2024 160 175 145
30.05.2024-06.06.2024 180 195 165
06.06.2024-13.06.2024 220 235 205
13.06.2024-20.06.2024 270 285 255
20.06.2024-27.06.2024 310 325 295
27.06.2024-04.07.2024 365 380 350
04.07.2024-11.07.2024 425 440 410
11.07.2024-18.07.2024 455 470 440
18.07.2024-25.07.2024 455 470 440
25.07.2024-01.08.2024 455 470 440
01.08.2024-08.08.2024 455 470 440
08.08.2024-15.08.2024 455 470 440
15.08.2024-22.08.2024 455 470 440
22.08.2024-29.08.2024 455 470 440
29.08.2024-05.09.2024 400 415 385
05.09.2024-12.09.2024 330 345 315
12.09.2024-19.09.2024 260 275 245
19.09.2024-26.09.2024 200 215 185

Важно

 • За споен термин се сметат (ПРОМО) цените. За истите  не се одбива доколку клиентот користи сопствен превоз, не следува дополнителен попуст за вториот термин.
 • За промо цените не се одбива за превоз доколку одите со сопствен превоз.
 • Во случај за уплата на сингл соба по промо цена, се доплаќа +  50% од редовната цена.
 • Активните попусти и попустите за споен термин не се комбинираат
 • За споен термин се одбива 15 евра за превоз и добива 10% попуст на вториот термин на редовните цени (ова не важи за промо цените ).
 • Полињата кои се со црвено значат колку студиа се зафатени. Полињата кои се со зелено значат колку студиа се вкупно слободни. При резервација задожително контактирајте на 071/227-847 или 071/227-837 за слободни капацитети и каков тип на студио е слободно.
 • Поаѓањето е секоја среда. Секој четврток прв ден од одмор
 • Напоменуваме дека телефонска резервација важи 3 часа од моментот на резервација. Доколку поминат истите а нема потврда од уплата во (канцелраија, ж-ска или оnline), резервацијата се смета за откажана.
 • Поаѓањето со автобус ќе биде дефинирано по договор со траект компанијата.
 • За да резервирате со депозит потребна е уплата од 30% и  се пресметува од редовната цена.
 • Депозитот е неповратен во случај на отказ од страна на патник пред дадениот рок.
 • Активните попусти не се комбинират со други попусти
 • Влегувањето во собите е после 14:00ч по локално време
 • Напуштањето на собите е во 09:00ч по локално време
 • Ако патникот не се појави или го откаже аранжманот на денот на неговата реализација, организаторот ќе го наплати целокупниот износ на аранжманот, односно 100%
 • Доплата за туристичка такса 0.50 е од ден ( Се плаќа во вилата кај соптсвениците)
 • Цените се наменети за 7 ноќевања и превоз од Скопје до Волос и назад.
 • Цените се изразени во евра/ уплатата е во денарска противредност 1е = 62 денари
 • Во апартманот е дозволено сместување на лица согласно со предвидениот капацитет т.е број на легла.
 • Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни
 • При генерално чистење на секоја смена, студиото се напушта во 09:00ч по локално време.
 • Хигиената во студиото за време на престојот ја одржуват самите гости
 • Кујните во сите студиа се опремени со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.
 • Јачината на сигналот на Интернет, брзината и квалитетот на поврзување, како и мрежната стабилност зависи исклучиво од давателот, техничките можности во одморалиштето и самиот регион и други фактори а  Ескејп травел  како агенција нема било каква   одговорност за јачината или воопшто сигналот на интернетот во сместувачкиот капацитет.
 • Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиa.
 • Во случај на отказ од страна на патникот, патникот е согласен средствата уплатени како резервација (депозит) од најмалку 30% да бидат задржани и истите не се рефундираат во име на трошоци на агенцијата а направени за име и за сметка на патникот. Истото важи и за целосната уплата.
 • Објектот располага со 1/2 и 1/3 студиа на приземје и кат.
 • Кујните во сите студиа се опремени со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute или Black Friday понуда или  да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се * * * * * * разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот.
 • Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена

есц