Al Mare 3* Polihrono

декември 10, 2023

AL MARE HOTEL *** / POLIHRONOAl Mare 3* – ПолихроноЛето 2024 хотели Полихроно

Hotel Al Mare се наоѓа на полуостровот Касандрa, 2 км пред познатото одморалиште Полихроно. Од плажата е одвоен со споредна улица и отворен базен.
СОДРЖИНИ: приватна плажа со лежалки и чадори (се доплаќа на рецепција), надворешен базен, бар покрај базен, a la carte ресторан, рецепција, детско игралиште, wifi (бесплатно за гостите на хотелот)…
УСЛУГА: Услугата во хотелот е со полупансион (шведска маса, самопослужување).
СОБИ: Хотелот располага со 33 соби во уникатен и модерен стил. Секоја соба е опремена со клима (ладење/греење), директна телефонска линија, сателитска ТВ и фрижидер

Линк од хотел: AL MARE 3* POLICHRONO

20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.12.2023
10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.01.2024

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 18.12.2023 ДОПЛНИТЕЛНИ 5% ПОПУСТ

AL MARE 3* POLICHRONO www.almare-hotel.com
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА – ПОЛУПАНСИОН
25.05-03.06 04.06-15.06 16.06-05.07
26.08-10.09
06.07-25.08 11.09-22.09
Standard Room Side Sea View 37 52 66 89 52
1 дете од 0-13.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Standard Room Front Sea View 40 55 67 95 55
1 дете од 0-13.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Standard Room Ground Floor 31 48 60 81 48
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-13.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-13.99 год. 60% 60% 60% 60% 60%
Standard Room Garden View 37 50 62 83 50
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 год. 60% 60% 60% 60% 60%
Минимум престој 2 3 5 5 2
Stayover tax 1.5 EUR за соба на ден, се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
Cancelled 7-14 days before check-in 75% of total amount
Cancelled 1-6 days before check-in 100% of total amount
Non show 100% of total amount
Early departure 100% of total amount
Valid for arrivals on 25/05/2024, 30/05/2024, 04/06/202, 09/06/2024, 14/06/2024, 19/06/2024, 24/06/2024, 29/06/2024, 04/07/2024, 09/07/2024, 14/07/2024, 19/07/2024, 24/07/2024, 29/07/2024, 03/08/2024, 08/08/2024, 13/08/2024, 18/08/2024, 23/08/2024, 28/08/2024, 02/09/2024, 07/09/2024, 12/09/2024, 17/09/2024, 22/09/2024, 01/06/2024, 08/06/2024, 15/06/2024, 22/06/2024, 30/06/2024, 06/07/2024, 13/07/2024, 20/07/2024, 27/07/2024, 10/08/2024, 17/08/2024, 24/08/2024, 31/08/2024, 14/09/2024, 21/09/2024, 28/05/2024, 06/06/2024, 11/06/2024, 16/06/2024, 21/06/2024, 26/06/2024, 01/07/2024, 11/07/2024, 16/07/2024, 21/07/2024, 26/07/2024, 31/07/2024, 05/08/2024, 15/08/2024, 20/08/2024, 25/08/2024, 30/08/2024, 04/09/2024, 09/09/2024, 19/09/2024, 24/09/2024.