Alexander Beach 5*

декември 21, 2023

Oпис: На западно предградие на Александрополис именуван за нов Чиле, хотелот нуди уникатна услуга за сместување. Хармонично комбинирање на луксузот со пријателска атмосфера и уникатни услуги и удобности од пет ѕвезди. Тоа е соодветно место за сместување на професионалци, како и за сите оние кои сакаат моменти на релаксација и одмор.
Положба: 30 хектари , во предградие на Александропулос – ( на 3 км )
Сместување: 125 соби, ( има и соби за лица со посебни потреби ), сите се опремени со сателитски ТВ и видео на барање, автономни електрични контрола на греење и ладење, работа канцеларија , радио , кабелска и безжична интернет конекција, мини бар, телефон, бања.
Услуга: полупансион
Плажа: на плажа
Содржини: рецепција, ресторан, лоби бар, Wi-Fi , конгресен центар, ВИП простор: опремен со компјутер, факс, телефон, интернет, фотокопирање и скенер, рентакар,
Спорт и забава: базен, бар покрај базен, базен за деца, игралиште за деца.

Линк од хотел: ALEXANDER BEACH 5* ALEXANDROUPOLIS

ALEXANDER BEACH 5* ALEXANDROUPOLIS www.alexbh.gr
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА – ПОЛУПАНСИОН
0 06.01-15.06
21.09-26.12
16.06-15.07
01.09-20.09
16.07-31.08
27.12-05.01
Double Executive 64 69 81
1 дете од 2-11.99 год. Гратис Гратис Гратис
Single Executive 81 93 104
Family Executive up to 4 pax
( за соба)
156 168 191
Double Superior 75 81 93
1 дете од 2-11.99 год. Гратис Гратис Гратис
Single Superior 104 116 139
Suite Superior 2 pax
( за соба )
231 289 347
1 дете од 2-11.99 год. Гратис Гратис Гратис
Suite Superior Private Pool
2 pax
289 347 404
1 дете од 2-11.99 год. Гратис Гратис Гратис
Минимум престој 1 2 3
Stayover tax 4 EUR за соба на ден , се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
1.Baby cot ‘s extra charge : 5 euros per night, payble on the spot
extra cost for spa (hammam, sauna, indoor pool, gym) is 10euro per person paid locally.
2.Cancellation policy:
15-1 day before arrival, 50% fees
Non-show 100%
3. BB rates upon request