Xenios Anastasia Resort&Spa***** Nea Skioni

ноември 16, 2023

Елегантен хотел Xenios Anastasia Resort & SPA, кој се наоѓа на само 10 километри од Ханиоти и околу 100 километри од Солун, нуди 115 пространи, удобни соби од различни категории. Можете да изберете соба со поглед на море или да ги одморите погледите на панорамата на смарагдно зелените планини испреплетени со борови дрвја. Ресторанот има тераса со поглед на морето. Други погодности вклучуваат директен пристап до плажа, спа и отворени и детски базени, бар покрај базенот и забава во живо. Има и игралиште, детски клуб и теретана. Достапни се тенис, кошарка, одбојка на плажа и спортови на вода, како и паркинг. Xenios Anastasia Resort & SPA нуди сместување и услуги за гости со висок стандард за семеен одмор, одмор и СПА услуги. Песочно – камчестата плажа во Неа Скиони е со сино знаме. Од хотелот до оваа плажа има бесплатен автобуски превоз.

Локација:
хотелот Xenios Anastasia Resort се наоѓа на песочна и камчеста плажа, на околу 3 км од Неа Скиони, на околу 10 км од Ханиоти и на околу 100 км од Солун. Хотелот се состои од главната зграда и три помали згради со сместувачки единици. Хотелот располага со 115 соби.

Хотелска понуда:
рецепција, лоби, бар, ресторан, базен, детски базен, затворен базен, конференциска сала, дневна и вечерна програма за анимација, теретана, тениско игралиште, одбојка на плажа, пинг-понг, спа центар, салон за убавина, масажа, третмани за лице и тело, детска игротека, детски клуб, мини маркет, фотокопир, паркинг. Лежалки и чадори околу базенот и на плажа се вклучени во цената.

Плажа:
Сопствено, песочно и чакалско. Лежалки и чадори се вклучени во цената. Крпи за плажа со депозит.

Соби:
клима уред, сателитска ТВ, телефон, мини бар (се доплаќа), сеф, фен, бања, балкон/тераса. Јуниор апартманот се наоѓа на приземје и има две посебни соби. Делукс апартманот има и посебна спална соба.

Исхрана:
полупансион плус – појадок и вечера (самопослужување, избор на повеќе јадења, безалкохолни домашни пијалоци, вода) со можност за доплата за ол инклузив услуга – „all inclusive“ (појадок, ручек, ужина, вечера, безалкохолни и алкохолни домашни пијалоци) според правилата на хотелот.


Линк од хотел: XENIOS ANASTASIA RESORT & SPA 5* NEA SKIONI

20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2023
15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.01.2024
10% ПОПУСТЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 29.02.2024

УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ


 

XENIOS ANASTASIA RESORT & SPA 5* NEA SKIONI www.anastasia-resort-hotel.com
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – ПОЛУПАНСИОН ПЛУС
2 28.04.24
30.05.24
31.05.24
18.06.24
19.06.24
05.07.24
06.07.24
23.07.24
24.07.24
16.08.24
17.08.24
30.08.24
31.08.24
20.09.24
21.09.24
18.10.24
DELUXE SUITE SEA VIEW
2 ADL 183 215 309 414 451 414 277 183
1 ADL 183 215 309 414 451 414 277 183
3 ADL 229 269 386 517 563 517 346 229
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 183 215 309 414 451 414 277 183
1 ADL + 2 CHD (2-11.99) 201 237 340 455 496 455 304 201
2 ADL + 1 CHD (2-11.99) 201 237 340 455 496 455 304 201
2 ADL + 2 CHD (2-11.99) 220 258 371 497 541 497 332 220
3 ADL + 1 CHD (2-11.99) 247 290 417 559 608 559 374 247
4 ADL 274 322 463 621 676 621 415 274
JUNIOR SUITE SEA VIEW
2 ADL 142 194 245 336 368 336 238 144
1 ADL 142 194 245 336 368 336 238 144
3 ADL 177 243 306 420 460 420 297 180
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 142 194 245 336 368 336 238 144
1 ADL + 2 CHD (2-11.99) 156 214 269 370 405 370 262 159
2 ADL + 1 CHD (2-11.99) 156 214 269 370 405 370 262 159
2 ADL + 2 CHD (2-11.99) 170 233 294 403 442 403 285 173
3 ADL + 1 CHD (2-11.99) 191 262 330 454 497 454 321 195
4 ADL 213 292 367 504 552 504 357 216
STANDARD ROOM
2 ADL 110 128 183 254 279 254 171 110
1 ADL 110 128 183 254 279 254 171 110
3 ADL 137 160 229 317 349 317 214 137
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 110 128 183 254 279 254 171 110
1 ADL + 2 CHD (2-11.99) 121 141 201 279 307 279 189 121
2 ADL + 1 CHD (2-11.99) 121 141 201 279 307 279 189 121
2 ADL + 2 CHD (2-11.99) 132 154 220 305 335 305 206 132
3 ADL + 1 CHD (2-11.99) 148 173 247 343 377 343 232 148
STANDARD ROOM MOUNTAIN VIEW
2 ADL 114 135 190 261 286 261 176 114
1 ADL 114 135 190 261 286 261 176 114
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 114 135 190 261 286 261 176 114
1 ADL + 2 CHD (2-11.99) 126 148 209 287 314 287 194 126
2 ADL + 1 CHD (2-11.99) 126 148 209 287 314 287 194 126
STANDARD ROOM SEA VIEW
2 ADL 121 142 197 272 297 272 185 121
1 ADL 121 142 197 272 297 272 185 121
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 121 142 197 272 297 272 185 121
1 ADL + 2 CHD (2-11.99) 133 156 216 299 327 299 204 133
2 ADL + 1 CHD (2-11.99) 133 156 216 299 327 299 204 133
STANDARD SINGLE ROOM MOUNTAIN VIEW
1 ADL 103 121 171 235 257 235 159 103
STANDARD SINGLE ROOM SEA VIEW
1 ADL 109 128 177 245 268 245 167 109
SUPERIOR ROOM MOUNTAIN VIEW
2 ADL 128 171 210 281 306 281 201 128
1 ADL 128 171 210 281 306 281 201 128
3 ADL 160 214 263 352 383 352 252 160
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 128 171 210 281 306 281 201 128
1 ADL + 2 CHD (2-11.99) 141 189 231 309 337 309 221 141
2 ADL + 1 CHD (2-11.99) 141 189 231 309 337 309 221 141
2 ADL + 2 CHD (2-11.99) 154 206 253 338 368 338 242 154
3 ADL + 1 CHD (2-11.99) 173 232 284 380 414 380 272 173
SUPERIOR ROOM SEA VIEW
2 ADL 130 178 215 288 316 288 210 130
1 ADL 130 178 215 288 316 288 210 130
3 ADL 163 223 269 360 394 360 263 163
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 130 178 215 288 316 288 210 130
1 ADL + 2 CHD (2-11.99) 143 196 237 317 347 317 231 143
2 ADL + 1 CHD (2-11.99) 143 196 237 317 347 317 231 143
2 ADL + 2 CHD (2-11.99) 157 214 258 346 379 346 253 157
3 ADL + 1 CHD (2-11.99) 176 241 290 389 426 389 284 176
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – УЛТРА СЕ ВКЛУЧЕНО
DELUXE SUITE SEA VIEW
2 ADL 236 268 361 467 503 467 329 236
1 ADL 209 241 335 440 477 440 303 209
3 ADL 308 348 465 596 642 596 425 308
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 225 257 351 456 493 456 319 225
1 ADL + 2 CHD (2-11.99) 260 295 398 514 554 514 363 260
2 ADL + 1 CHD (2-11.99) 270 305 408 524 564 524 373 270
2 ADL + 2 CHD (2-11.99) 304 343 455 581 625 581 417 304
3 ADL + 1 CHD (2-11.99) 342 385 512 654 703 654 468 342
4 ADL 380 428 568 726 781 726 520 380
JUNIOR SUITE SEA VIEW
2 ADL 194 247 297 389 421 389 290 197
1 ADL 168 221 271 363 394 363 264 170
3 ADL 256 322 385 499 539 499 376 259
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 184 237 287 379 410 379 280 186
1 ADL + 2 CHD (2-11.99) 214 272 327 428 463 428 320 217
2 ADL + 1 CHD (2-11.99) 225 282 338 438 474 438 330 227
2 ADL + 2 CHD (2-11.99) 255 318 378 488 526 488 370 258
3 ADL + 1 CHD (2-11.99) 286 357 425 549 592 549 416 289
4 ADL 318 397 472 609 657 609 462 321
STANDARD ROOM
2 ADL 162 181 236 306 332 306 224 162
1 ADL 136 154 209 280 305 280 198 136
3 ADL 216 239 308 396 428 396 293 216
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 152 170 225 296 321 296 214 152
1 ADL + 2 CHD (2-11.99) 179 199 260 338 365 338 247 179
2 ADL + 1 CHD (2-11.99) 189 209 270 348 376 348 257 189
2 ADL + 2 CHD (2-11.99) 216 238 304 389 419 389 290 216
3 ADL + 1 CHD (2-11.99) 243 268 342 438 472 438 326 243
STANDARD ROOM MOUNTAIN VIEW
2 ADL 167 188 242 313 338 313 229 167
1 ADL 141 161 216 287 312 287 202 141
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 157 177 232 303 328 303 218 157
1 ADL + 2 CHD (2-11.99) 184 207 267 345 373 345 252 184
2 ADL + 1 CHD (2-11.99) 194 217 277 355 383 355 262 194
STANDARD ROOM SEA VIEW
2 ADL 174 194 249 325 350 325 238 174
1 ADL 148 168 223 298 324 298 212 148
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 164 184 239 314 340 314 228 164
1 ADL + 2 CHD (2-11.99) 192 214 275 358 385 358 262 192
2 ADL + 1 CHD (2-11.99) 202 225 285 368 396 368 272 202
STANDARD SINGLE ROOM MOUNTAIN VIEW
1 ADL 129 148 197 261 284 261 185 129
STANDARD SINGLE ROOM SEA VIEW
1 ADL 135 154 203 271 294 271 193 135
SUPERIOR ROOM MOUNTAIN VIEW
2 ADL 181 224 263 334 359 334 254 181
1 ADL 154 198 237 308 333 308 228 154
3 ADL 239 293 342 430 462 430 330 239
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 170 214 253 324 349 324 244 170
1 ADL + 2 CHD (2-11.99) 199 247 290 368 395 368 280 199
2 ADL + 1 CHD (2-11.99) 209 257 300 378 406 378 290 209
2 ADL + 2 CHD (2-11.99) 238 290 337 422 452 422 326 238
3 ADL + 1 CHD (2-11.99) 268 326 379 475 509 475 367 268
SUPERIOR ROOM SEA VIEW
2 ADL 183 231 268 341 368 341 263 183
1 ADL 157 205 241 314 342 314 237 157
3 ADL 242 302 348 439 473 439 342 242
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 173 221 257 330 358 330 253 173
1 ADL + 2 CHD (2-11.99) 202 255 295 375 405 375 290 202
2 ADL + 1 CHD (2-11.99) 212 265 305 386 416 386 300 212
2 ADL + 2 CHD (2-11.99) 241 299 343 430 463 430 337 241
3 ADL + 1 CHD (2-11.99) 271 336 385 484 521 484 379 271
Минимум престој 5 5 5 7 7 7 5 5
Stayover tax 4 EUR по соба на ден , се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД


sam