Villa Zafiria – Polihrono

декември 18, 2023

ПОЛИХРОНО – Вила ЗАФИРИЈА

Вилата ЗАФИРИЈА се наоѓа во мирен дел на само неколку минути од центарот и  на 150 метри од плажа.  Реновирана во 2019 година. Секое студио/апартман е опремено со мини кујна, бања, балкон, ТВ,  WiFi (од 01 Јуни) и клима уред, вклучена во цената.

Студио бр.2 и бр.3 – двокреветно студо, брачен кревет, на 1кат.

Студио бр.6 и бр.7 – трикреветно студио, брачен и единечен кревет, на 2кат.

Студио бр.Б – четворокреветно студио, 4 единечни кревети, на приземје.

Апартман бр. А – трокреветен апартман со две соби, брачен во спална, единечен во кујна, на приземје.

Апартман бр. 1 и бр.4 – трокреветен апартман со две соби, брачен во спална, единечен во кујна, на 1кат.

Апартман бр.5  – трокреветен апартман со две соби, 2 единечни во спална, единечен во кујна, на 2кат.

Апартман бр.8 – четворокреветен апартман, брачен во спална, два единечни во кујна, на 2кат.

 

Попуст 15 % за 50 % уплата заклучно со 31.12.2023 

ТЕРМИН НАЕМ

1/2 СТД

1/3 СТД

1/4 СТД

1/3 АПП

1/4 АПП

19.05 7 ноќи

180 €

200 

220

240 

26.05 7 ноќи

220 €

240 

260

290 

02.06 7 ноќи

250 €

270 

290

350 

09.06 7 ноќи

310 €

350 €

370

430 

16.06 7 ноќи

350 €

370 €

390

470 

23.06 7 ноќи

370 €

390 €

430

510 €

30.06 7 ноќи

390 €

420 €

450

550 €

07.07 7 ноќи

430 €

460 

490

580 

14.07 7 ноќи

470 €

490 

530

650 €

21.07 7 ноќи

470 €

49

530

650 €

28.07 7 ноќи

470 €

49

530

650 €

04.08 ноќи

470 €

49

530

650 €

11.08 7 ноќи

470 €

490 €

530

650 €

18.08 7 ноќи

450 €

470 

500

600 €

25.08 7 ноќи

380 €

420 €

460

55

01.09 7 ноќи

350 €

370 €

400

45

08.09 7 ноќи

260 €

290 €

350

39

15.09 7 ноќи

220 €

240 €

270

32

22.09 7 ноќи

180 €

200 €

220

240 

 

НАПОМЕНИ:

ЦЕНИТЕ во табелата се дадени за наем на студио или апартман за 7 ноќевања.

Доплата за туристичка такса 0,50 евра по студио/апартман на ден, се плаќа во објектот.

Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).

За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин. Попустот важи само на редовни цени.

Цена за превоз:

Превоз за возрасен 45€ / Еден правец 35€

деца до 12 години 35 € / Еден правец 30 €

Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

Датумот во табелата е термин на тргнување, состанок на група половина час пред наведеното време. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Патникот е должен минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информира за потврда за времето и местото на поаѓање.