Vila Vasilis Furka

март 3, 2024

ФУРКА, Вила Василис, Грција Лето 2024

10% попуст за рана уплата до 01.04.2024

Локација: Се наоѓа на околу  20m, од плажа и околу 150m од центарот на Фурка.

Сместување: Приземје и прв кат : четири креветни апартмани

 • Апартмани 1/3+1 – опремена кујна со еден единечен кревет(85x190cm)  кој има фиока на развлекување (75x180cm), одделена спална соба со брачен кревет (135x195cm), ТВ, бања , тераса.
 • Сите соби на кат имаат поглед на море.
 • Клима уредот е вклучен во цената.
 • Пешкири и хигиенски средства  нема во сместувачките капацитети.
 • Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност)
 • ЦЕНОВНИК ЗА 7 НОЌИ
  Период Бр.на ноќи 1/3+1 АПП
  Приземје
  1/3+1 АПП
  Прв кат
  Поглед на море
  25.05 – 01.06 7 159  189 €
  01.06 – 08.06 7 199  22
  08.06 – 15.06 7 259  299 
  15.06 – 22.06 7 329  36
  22.06 –  29.06 7 359  399 
  29.06 – 06.07 7 429  46
  06.07 – 13.07 7 489  529 
  13.07 – 20.07 7 529  569 
  20.07 – 27.07 7 529  569 
  27.07 – 03.08 7 529  569 
  03.08 – 10.08 7 529  569 
  10.08 – 17.08 7 529  569 
  17.08 –  24.08 7 529  569 
  24.08 – 31.08 7 469  509 
  31.08 – 07.09 7 389  429 
  07.09 – 14.09 7 309  34
  14.09 – 21.09 7 239  27
  21.09 – 28.09 7 179  219 €

  ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН  ЗА 7 НОЌИ

  Задожолжителна  доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

  Превозот се доплаќа

  Повратен превоз Еден правец
  Возрасен 45€ 35€
  Деца од 02-12 год. 35€ 25€
  Деца до 2 год. Бесплатно (без седиште) Бесплатно (без седиште)
  • Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
  • Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,
  • Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.
  • Кога патникот уплаќа превоз, тоа значи дека има обезбедено седиште во превозното средство, а доколку сака да резервира одредено седиште, тоа може да го направи со доплата од 10 € по лице. Првиот ред на седишта е резервиран за персоналот.

  Локација:

  Кликни на мапата за отворање на локацијата на Google Maps

  НАПОМЕНА

  • Во апартманите и студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
  • Сместувањето во апартманите и студијата е во 14:00 (по локално време);
  • Напуштање на апартманите и студијата е во 09:00 (по локално време);
  • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
  • За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите.
  • Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата.
  • Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.
  • За уплата на аранжман преку Синдикатите со кои имаме склучено договор плаќањето е на 9 рати.
  • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс, во спротивно резервацијата е неважечка.
  • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
  • Задолжително патничко осигурување.
  • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.

  ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

  • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице. Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде е склучен Договорот за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
  • Организаторот не ја цени исправниост на патни документи.
  • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
  • За сите информации дадени усно, агенцијата не сноси одговорност.
  • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.
  • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
  • Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм при склучување на договорот за патување.
  • in