Vila Ana Polihrono

април 30, 2024

You are currently viewing Студија Ана – Полихроно 2024 – ЧЕТВРТОК

Студиа Ана – Полихроно 2024 

На првиот крак на полуостровот Халкидики, Касандра, 98км југоисточно од Солун, се наоѓа туристичката дестинација Полихроно, сместена во кристално чистиот залив Торонеос. Полихроно е опкружено со бујна медитеранска вегетација. Го краси долга песочна плитка плажа, што е особено погодно за деца.На местото на денешно Полихроно, во 7 век п.н.е. постоела населбата Неаполи која е уништена во 6 век н.е. Во 11 век се основа Полихроно . Денес брои повеќе од 1000 жители, а најразвиена гранка е туризмот. Местото е сликовито, со поплочени улици, палми, лимонови и маслинови дрва, убави дворови и осветлено шеталиште покрај плажа. Има супермаркети, продавници со сувенири, производи од маслиново масло и морски плодови, производи од крзно и кожа, амбуланта, аптека. Има голема понуда на различни ресторани – традиционална грчка кујна, свежо уловени риби, гиро, суфлаки, како пици и друга брза храна. Полихроно е одличен избор за семејства со деца поради убавото шеталиште покрај морето, кристалното море, како и многубројните продавници.

ОПИС:

Студиа “Ана ”- се наоѓа на само 130 метри од плажа и од пешачката патека, одма наспроти “Mirror Hotel”. Студиата се нови , опремени со кујна, шпорет, фрижидер, основни садови за соодветниот број на лица ,ТВ, тераса, Wi-Fi интернет, купатило со туш кабина, клима уред.

Студио бр. 3 – француски лежај + гарнитура на спуштање

Сместувањето е идеално за 3 возрасни и дете до 7г  или  2 возрасни и 2 деца до 12г

Check in: 14:00h.
Check out: 09:00h.

Важна Напомена: За хигиената на апартманите се грижат самите гости. Секоја штета напрвена од страна на гостинот се плаќа на лице место. За брзината на интернетот не гарантира агенцијата.

GPS: 40.01575450605221, 23.5301652559475 (над пекара Bakery)

ПОПУСТИ:

10% попуст за резервација со 50% уплата до 15.04.2024
-7% попуст за резервација со 50% уплата до 10.05.2024

ЦЕНОВНИК:

Цена за НАЕМ на студио/апартман за 8 дена 7 ноќевања

Период Ноќи 1/3 студио 1/3+1 студио Коментар
16.05-23.05.2024 7 131€ 161€ промо
23.05-30.05.2024 7 161€ 191€ промо
30.05-06.06.2024 7 221€ 271€
06.06-13.06.2024 7 291€ 321€
13.06-20.06.2024 7 381€ 431 €
20.06-27.06.2024 7 461€ 491€
27.06-04.07.2024 7 481€ 511 €
04.07-11.07.2024 7 541€ 561 €
11.07-18.07.2024 7 541€ 561 €
18.07-25.07.2024 7 541€ 561 €
25.07-01.08.2024 7 541€ 561 €
01.08-08.08.2024 7 541€ 561 €
08.08-15.08.2024 7 541€ 561 €
15.08-22.08.2024 7 541€ 561€
22.08-29.08.2024 7 461€ 481 €
29.08-05.09.2024 7 381€ 431€
05.09-12.09.2024 7 291€ 321€ промо
12.09-19.09.2024 7 181€ 201€ промо

Цените се во евра, уплата се врши во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд
При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

Во цената е вклучено:

  • Интернет (Wi-fi)
  • Клима

Во цената не е вклучено:

  • Превоз,
  • Патничко осигурување,
  • Паркинг
  • Туристичка такса 1,5 евра на ден (се плаќа во агенцијата).

ПРЕВОЗ:

Цени, време на поаѓање, места на поаѓање до/од

Цена по лице за превоз Скопје-Халкидики -ЧЕТВРТОК време на поаѓање цена
Скопје – Дрводекор 04;00 45 €
Велес – (кружен тек на влезот-БП Макпетрол) 04;30 45 €
Штип – (паркинг пред пошта), трансфер до Велес 03;40 60 €
Неготино – (БП Неготино) 05;00 45 €
Граничен премин – (БП Шимов) 06;00 45 €

 

Цена по лице за превоз Битола- Халкидики – ЧЕТВРТОК време на поаѓање цена
Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон 04;00 40 €
Прилеп – (БП Селида), трансфер до Битола 03;15 40€
Струга – (Хотел Дрим), трансфер до Битола 02;15 50 €
Кичево – (БП Пуцко Петрол), трансфер до Битола 02;45 55 €
Охрид – (БП Лук Оил излез кон Битола), трансфер до Битола 02;30 50 €
Ресен – (спроти автобуска станица), трансфер до Битола 03;15 50 €

Деца од 2-11,99 год – попуст од 10€ од редовната цена
Деца до 1,99 год – бесплатно и не користат седиште
Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Час и место на поаѓање од Грција

Локално (грчко) време македонско време летовалиште
15:00 14:00 Калитеа
14:45 14:00 Полихроно
14:30 13:30 Ханиоти
14:15 13:15 Пефкохори

СЛИКИ:

STra