Vila Aleksandra Limenas Tasos

мај 12, 2024

Вила Александра – Лименас

€99,00
Вила Александра е лоцирана во Лименас во близина на шеталиштето со таверни и дуќани , на 300 м. оддалеченост до најблиската плажа и околу 700 м. од градската плажа. Вилата е поскромно уредена и располага со 1/2 и 1/3 студија, опремени со кујна, ТВ, клима (со доплата),Wi – Fi и сопствена тераса. Вилата нема паркинг. Координати 40º 46’38.38″N 24º 42′ 26.27″E

 

 ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 10АПРИЛ – 20%

Villa Aleksandra – Limenas

термин Број на ноќи

наем

1/2  студио (еко) 1/2 студио стандард 1/3 студио стандард
мин.
2 лица
мин. 2 лица мин. 3 лица
24.05.2024 7                 99 €               139 €             149 €
31.05.2024 7               119 €               159 €             169 €
07.06.2024 7               155 €             195 €            205 €
14.06.2024 7               195 €             225 €           235 €
21.06.2024 7              245 €             285 €           295 €
28.06.2024 7               305 € 345 €           35 €
05.07.2024 7               349 € 389 €           399 €
12.07.2024 7               409 € 449 €           459 €
19.07.2024 7               449 € 489 €           499 €
26.07.2024 7               449 € 489 €           499 €
02.08.2024 7               449 € 489 €           499 €
09.08.2024 7               449 € 489 €           499 €
16.08.2024 7               449 € 489 €           499 €
23.08.2024 7               369 €             409 €           419 €
30.08.2024 7               295 €             325 €           335 €
06.09.2024 7               235 €             275 €             285 €
13.09.2024 7               159 €             189 €             199 €
20.09.2024 7               119 €               159 €             169 €
 

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИO за 7 ноќевања

Дополнителни информации
 

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО за 7 НОЌЕВАЊА

* уплатите се вршат исклучиво во денари по курс 1 евро = 62 денари

 

Дополнителни информации
 • Доплата за клима – 5 евра по соба на ден (опционално) – се плаќа при пристигнување во објектот
 • Задолжителна туристичка такса (се плаќа во објектот) 1,5 евра по соба на ден
 • За уплата за 2 споени термини се одобрува 10% попуст (попустот не се комбинира со други попусти)
 • Во студиата дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет, т.е бројот на легла.

Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родителите.

 • Во собите има опремено мини кујна
 • Сместувањето во собите е после 14 часот по локално време
 • Напуштањето последниот ден е до 09 часот по локално време
 • Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнина и пешкири, а за хигиена се грижат самите гости.
 • Постелнината и пешкирите се менуваат еднаш во текот на пресотојот.
 • Доплата за автобуски превоз (со вклучена карта за траект):

Возрасни: 80 евра

Деца од 2 – 12 години: 65 евра

Деца од 0 – 2 години: БЕСПЛАТНО (не користат седиште во автобус)

 • Трансферот од пристаништето во Лименас до Скала Потамиа трае околу 30-40 минути

(Попатно се носат прво патниците до Голден Бич и останати вили во Скала Потамиа)

 • Автобусот ги носи патниците до најблиската точка до вилата каде може да се застане со автобус

 

Поаѓање од:

Скопје – 01: 00ч. Паркингот кај спортска сала Борис Трајковски

Велес – 01:45ч Бензинска пумпа кај Мотел Македонија

Неготино – 02:15ч Макпетрол бензинска на автопат во правец кон Гевгелија

Смоквица – 02:45ч Шел бензинска на автопат во правец кон Гевгелија

Гевгелија – 03:00ч Шимов, бензинска пумпа пред граница

 

Поаѓања од Тасос

 • Вила Елени, Потос 13: 00ч.  (локално време)
 • Вила Пенелопе, Скала Потамиа 09 :30ч. (локално време)
 • Вила Атина, Голден Бич 09:15 ч. (локално време)

NEH