Lesse Hotel 4* Hanioti

lesse-hotel-zulu-travel
декември 10, 2023

LESSE HOTEL****, Hanioti

Положба: на крај на Ханиоти, на 100 метри од плажа
Сместување: двокреветни и фамилијарни, клима, ТВ, фрижидер,телефон, сеф, балкон ,фен,чајна кујна.
Содржина: ресторан, бар , 3 базена, кафетерија
Услуга: ноќевање со појадок, полупансион ( појадок и вечера)
Плажа: песочна
Спорт и забава: 3 базена и детски базен, билјард, детско катче.

Линк од хотел: LESSE 4* HANIOTI

25% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2023

20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 28.02.2024

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2024

УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

LESSE 4* HANIOTI www.lesse.gr
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА –НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
1/10 02.05-05.06
26.09-15.10
06.06-30.06
26.08-25.09
01.07-25.08
Standard Room 35 52 67
Трето лице 19 31 39
1 дете од 2-11.99 Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-6.99 Гратис Гратис Гратис
2 дете од 7-11.99 Гратис 25 27
Family Suite 2 pax
(за соба)
162 222 264
Трето лице Гратис Гратис Гратис
Четврто лице Гратис Гратис Гратис
1 дете од 2-11.99 Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 Гратис Гратис Гратис
3 дете од 2-11.99 Гратис Гратис Гратис
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА –ПОЛУПАНСИОН
Standard Room 42 60 82
Трето лице 24 36 45
1 дете од 0-6.99 Гратис Гратис Гратис
1 дете од 7-11.99 18 29 30
2 дете од 0-6.99 Гратис Гратис Гратис
2 дете од 7-11.99 18 29 30
Family Suite 2 pax
(за соба)
174 246 294
Трето лице 24 36 45
Четврто лице 24 36 45
1 дете од 2-6.99 Гратис Гратис Гратис
1 дете од 7-11.99 18 29 30
2 дете од 2-6.99 Гратис Гратис Гратис
2 дете од 7-11.99 18 29 30
3 дете од 2-6.99 Гратис Гратис Гратис
3 дете од 7-11.99 18 29 30
Мин. престој 2 3 4
Stayover tax 3 EUR за соба на ден, се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
Non show 100% of total amount
Early departure 100% of total amount
Cancelled 1-7 days before check-in 100% of total amount
Cancelled 8-14 days before check-in 2 overnights

 

https://www.youtube.com/watch?v=qNJwxeuEfGA