Hotel Messonghi Beach 4*

ноември 18, 2023

Положба: комплексот се наоѓа на сама плажа, во местото Месоњи.
Сместување: 920 соби. Опремени со туш, телефон, балкон или тераса
Услуга: All inclusive
Содржини: рецепција, 4 главни ресторани ( Наусика, Калипсо, Улисес, ресторан поред плажа ), 3 кафетерии ( Ле Жардин, Пергола, Оазис ) , бар на плажа, бар, 4 базени, бутик, фризерски салон и др.
Плажа: песочна
Спорт и забава: Дионзос театар, Дионизос диско, аква парк, 4базени ( Ле Жардин, централен, Оазис и Делта ), француско куглање, одбојка, фудбал, кошарка, аеробик, ватерполо, дарт, пинг понг, тенис, кану, ски на вода и др.

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2023 15% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.01.2023 10% ПОПУСТ
УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА – СЕ ВКЛУЧЕНО
10/4 06.05-04.06
22.09-12.10
05.06-04.07
01.09-21.09
05.07-31.08
Superior Room Garden View 46 65 98
Трето лице 70% 70% 70%
1 дете од 0 -10.99 год. Гратис Гратис Гратис
Superior Room Sea View 47 67 104
Трето лице 70% 70% 70%
1 дете од 0 -10.99 год. Гратис Гратис Гратис
Superior Family Room Garden View 57 88 119
1 дете од 0 -10.99 год. Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2 -10.99 год. 50% 50% 50%
Минимум престој 3 5 7
Stayover tax 1.5 EUR по соба на ден , се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД
Cancelled 1-3 days before check-in 100% of total amount
Non show 30% of total amount
Early departure 100% of total amount