Hotel Calypso Siviri

јануари 8, 2024

 

Сивири е малиот рај на Халкидики во Грција. Ова мало крајбрежно селце, сместено на западниот дел на полуостровот Касандра, претставува вистинска оаза на прекрасни плажи и природни убавини.
Сивири се идентификува со:
🏖️ Прекрасни Плажи: Белиот песок и кристално чистата вода создаваат идеални услови за опуштање и капење. Плажите на Сивири се познати по својата чистота и широкиот бел песок.
🌿 Природа: Селото е опкружено со борови, зелени градини и прекрасни пешачки стази.
🍽️ Храна: Во Сивири ќе најдете одлични ресторани и таверни каде што може да уживате во автентичниот грчки вкус.
🌅 Зајдисонце: Не пропуштајте го прекрасниот залез над Егејското море.
🛍️ Шопинг и Забава: Селото има мал број на бутици, кафулиња и барови.
HOTEL CALYPSO 3*
 
Опис: Хотел Calypso 3* е поставен во мирно опкружвање со борова шума, во селцето Сивири, на првиот крак на Халкидики, Касандра. Од најблиската плажа е оддалечен 7 мин пешачење, додека центарот на селото каде гостите ќе најдат бројни туристички содржини е на 600м оддалеченост.
Сместување: хотелот располага со 22 соби Секоја од собите е опремена со тоалет со туш кадичка или када, клима уред, мини фрижидер со комора за замрзнување, сателитска телевизија, фен, сеф и балкон со гарнитура за седење.
Услуга: BB ноќевање со појадок на база шведска маса, можност за а ла карт доплата за ручек / вечера во таверна Александрос
Хотелски содржини: рецепција, отворен базен, детски базен, бар покрај базен, лежалки и чадори покрај базен, сала за појадок, Wi-Fi интернет
Локација: на првиот крак Касандра, во селцето Сивири
ПОПУСТИ И АКЦИИ
BLACK FRIDAY -30%
-20% за резервации со комплетни уплати до 31.12.2023
-10% за резервации со комплетни уплати до 15.04.2024
-7% за резервации со комплетни уплати до 15.05.2024

 

Период Double Room
Bed & Breakfast
Triple
Bed & Breakfast
Double Bunk Bed
Bed & Breakfast
App One Bedroom
Bed & Breakfast
26.05.2024
7 ноќи
139 159 139 189
02.06.2024
7 ноќи
179 199 179 239
09.06.2024
7 ноќи
199 219 199 259
16.06.2024
7 ноќи
219 239 219 279
23.06.2024
7 ноќи
229 249 229 289
30.06.2024
7 ноќи
249 269 249 289
07.07.2024
7 ноќи
269 289 269 329
14.07.2024
7 ноќи
289 309 289 349
21.07.2024
7 ноќи
299 319 299 359
28.07.2024
7 ноќи
359 379 359 419
04.08.2024
7 ноќи
359 379 359 419
11.08.2024
7 ноќи
359 379 359 419
18.08.2024
7 ноќи
279 299 279 339
25.08.2024
7 ноќи
239 259 239 299
01.09.2024
7 ноќи
189 209 189 299
08.09.2024
7 ноќи
159 179 159 219
15.09.2024
7 ноќи
139 159 139 199