Hotel Akrathos Beach***

ноември 17, 2023

Akrathos Beach hotel 4* се наоѓа на третиот крак на Халкидики, Атос на само 1,8 км од Уранополи и границата со Св. Гора. Изграден е во стилот кој што асоцира на изглед на манастир, во преубаво опкружување и на околу 100 метри од плажа. Хотелот нуди 266 соби и суитови. Од останати содржини има: ресторан, таверна со локални специјалитети, бар покрај базенот, детски базен, спортски игралишта, мини маркет. Хотелот нуди трансфер до/од Уранополи, изнајмување на кајчињата, центар за нуркање, бар на плажа, бесплатен интернет на плажа, како и бесплатни лежалки и чадори на плажа и околу базенот.

Линк од хотел: AKRATHOS 4* OURANOUPOLIS

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.04.2024 15% ПОПУСТ
УПЛАТА 30% ВЕДНАШ И 70% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

AKRATHOS 4* OURANOUPOLIS
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА – СЕ ВКЛУЧЕНО
2000/10/4 01.05-31.05 01.06-30.06
01.09-30.09
01.07-31.08 01.10-15.10
Double Standard Garden View 71 110 140 71
Трето лице 60% 60% 60% 60%
1 дете од 2-11.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис
Single Standard Garden View 113 173 225 111
Double Standard Side Sea View 84 121 156 83
Трето лице 60% 60% 60% 60%
1 дете од 2-11.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис
Suite Loft Sea View 123 161 214 122
1 дете од 2-5.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис
Suite Executive Sea View
to 4 pax
135 179 213 135
Трето лице 37 52 63 37
Четврто лице 46 69 75 46
1 дете од 2-11.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис
Минимум престој 3 5 5 3
Stayover tax 3 EUR за соба на ден , се плаќа на лице место
Опис::бар,кафетериа,ресторан,супер маркет,анимација,игралиште за деца,базен,базен за деца,билијард,пинг понг,фитнес и др.
Соби:фен,телефон,сеф,клима,САТ ТВ,фрижидер,балкон.
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
1. Cancellation policy:
01/05-31/05 & 01/10-15/10: 7-1 days prior to arrival, 30% cancellation fees.01/06-30/06 & 01/09-30/09: 10-8 days prior to arrival, 40% cancellation fees.
7-4 days prior to arrival, 60% cancellation fees.
3-1 days prior to arrival, 80% cancellation fees.01/07-31/08: 12-8 days prior to arrival, 60% cancellation fees.
7-4 days prior to arrival, 70% cancellation fees.
3-1 days prior to arrival, 80% cancellation fees.Non show or early departure for all periods, 100% cancellation fees.
2. Maximum occupancy in Suite Luxury Loft: 2 adults + child up to 5.99 years old.
3. Dining Options Customers with All inclusive basis, if they choose an A LA Carte lunch or Dinner In restaurant ‘TAVERNA GLAROS ” have 25% discount on the total amount including drinks. this is on a daily use.