Cora Hotel and Spa Resort 5*Afitos 

јануари 16, 2024

CORA HOTEL & SPA RESORT 5* AFITOS

Cora Hotel and Spa Resort Afitos е новоизграден луксузен хотелски комплекс на Afitos, сместен над прекрасна песочна плажа, поврзан со него со пешачки мост и лифт. Моментално, можеби еден од најубавите хотели на Халкидики, тој беше целосно реновиран во мај 2023 година, кога ги прими првите гости.
Само за возрасни!

Услуга: појадок и вечера – шведска маса.

СОДРЖИНА:
рецепција, лоби бар, деловно катче, 2 ресторани, 4 барови, кино на отворено, конференциски услуги, Спа и фитнес центар, отворени и внатрешни базени, паркинг…

СОДРЖИНИ НА СОБА:
бања, влечки, бањарка, додатоци за бања, клима, тераса, САТ-ТВ, мини бар, wifi интернет, комплет за седење, биро, телефон.

Линк од хотел: CORA HOTEL & SPA RESORT 5* AFITOS

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 29.02.2024 25% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 29.02.2024 20% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2024 15% ПОПУСТ

CORA HOTEL & SPA RESORT 5* AFITOS
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
10 29.04-21.05
01.10-31.10
22.05-13.06
18.09-30.09
14.06-07.07
05.09-17.09
08.07-23.07
29.08-04.09
24.07-28.08
Promo Deluxe Room 78 88 120 151 166
Executive Room Forest View 87 98 133 167 185
Deluxe Room Sea View 98 110 144 179 196
Deluxe Room Sea View Sharing Pool 121 133 167 202 220
Deluxe Room Sea View Private Pool 144 156 191 225 243
Junior Suite Sea View 127 139 173 208 225
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
Junior Suite Sea View Private Pool 173 185 220 254 271
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
One Bedroom Suite Sea View 150 162 196 231 248
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
One Bedroom Suite Sea View Private Pool 191 202 237 272 289
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
Panoramic One Bedroom Suite Sea View Private Pool & Jacuzzi 248 260 295 329 347
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
Panoramic Two Bedroom Suite Sea View Private Pool 318 329 364 398 416
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
Четврто лице 70% 70% 70% 70% 70%
Panoramic Two Bedroom Suite Sea View Private Pool & Jacuzzi 375 387 422 456 473
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
Полупансион 35 35 35 35 35
3-то и 4-то лице 24 24 24 24 24
Минимум престој 1 5 3 5 5
Stayover tax 4 EUR по соба на ден, се плаќа на лице место
ХОТЕЛОТ НЕ ПРИМА ДЕЦА ПОД 12 ГОДИНИ
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
Cancelled 3-7 days before check-in 50% of total amount
Cancelled 1-2 days before check-in 100% of total amount
Non show 100% of total amount
Early departure 100% of total amount
УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

 

  • Локација:
https://www.youtube.com/watch?v=irKCdYm8spw