Chrousso Village 4* Paliouri

chrousso-village-zulu
јануари 16, 2024

Chrousso Village 4*, Paliouri

Хотелот Chrousso Village се наоѓа во јужниот дел на Касандра, на 2 км од Палиури, на околу 10 минути од плажата Ксенија. Хотелот се простира на 4 хектари во прекрасна природна средина. Разубавен со градини од рози и други украсни растенија, со миризливи борови, овој хотел е идеален за семеен одмор.

Хотелот нуди: Апартмани (макс 5 лица), Семеен апартман и Јуниор апартман (макс 4 лица), Студио (макс 3 лица), Промо Студио, Промо Супериор соби и Супериор соби (за макс 2 лица).
Сите сместувачки единици се удобни и пријатно уредени. Апартманите и семејните соби имаат посебна спална соба. Сите соби имаат: A/C, балкон/тераса, бања, мини фрижидер/мини бар, сеф, креветче (на барање) и ТВ.
Хотелот располага со: рецепција (24h), продавница, лекар (на повик), изнајмување велосипеди и автомобили, отворен паркинг, ресторани, барови, 2 надворешни базени и 2 посебни детски базени, чадори и лежалки на плажа (се доплаќа).

Љубителите на спортот можат да уживаат во теретана, пинг-понг, пикадо, билијард, спортови на вода (се доплаќа), тенис (се доплаќа).
За најмалите посетители хотелот организира аниматори, мини клуб (4-12 години), детско игралиште, кино на отворено, диско.
Хотелот е погоден и за лица со посебни потреби.
Услугата во хотелот се базира на полупансион или AI (шведска маса)

Линк од хотел: CHROUSSO VILLAGE 4* PALIOURI

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.01.2024 30% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 25.04 ДО 31.05.2024 И ОД 27.09 ДО 13.10.2024

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.01.2024 25% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 01.06 ДО 26.09.2024

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 15.03.2024 20% ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 25.04 ДО 13.10.2024

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.04.2024 15% ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 25.04 ДО 13.10.2024

ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА – ПОЛУПАНСИОН ПЛУС
Тип соба 25.04-31.05
27.09-13.10
01.06-20.06
13.09-26.09
21.06-04.07
30.08-12.09
05.07-29.08
Studio Promo 41 57 83 110
Studio Garden View 47 64 92 120
Трето лице 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-11.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис
Apartment Garden View up to 4 pax 57 75 105 133
Трето лице 70% 70% 70% 70%
Четврто лице 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-11.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис
3 дете од 2-11.99 г. 50% 50% 50% 50%
Double Superior Promo Anex 52 70 98 127
Double Superior 59 76 106 135
Junior Suite up to 4 pax 69 85 117 147
Трето лице 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-11.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис
Family Suite up to 4 pax 84 100 133 166
Трето лице 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-11.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис
Double Studio Promo for Single Use 69 96 141 187
Се Вклучено 20 20 20 20
1 дете од 2-11.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис
3 дете од 2-11.99 г. 10 12 12 12
Минимум престој 3 5 7 7
Stayover tax 3 EUR за соба на ден, се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
Cancellation policy:
8-3 days before arrival 40%
2-0 days before arrival 80%
Non-show 100%
УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ