Дубаи Март /Април од Тирана
|

Дубаи Март /Април од Тирана

ДУБАИ СО WIZZAIR ОД ТИРАНА – МАРТ / АПРИЛ Напомени – Цените се пакет цени по лице изразени во ЕВРА за уплата во денари (курс 1ЕУР=62МКД) и валидни до пополнување на места по дадени цени на авион (Ве молиме пред резервација да ја проверите цената и расположливоста на места – на барање). Цените се по лице, за сместување…

Рим 09.03.2024 – 12.03.2024
|

Рим 09.03.2024 – 12.03.2024

Вечниот град –  РИМ Авион / 4 дена / 3 ноќевања   Рим, не бил изграден во еден ден – и ќе ви треба повеќе од еден ден да го доживеете овој безвременски град . Вистински колаж на плоштади, пазари на отворено и неверојатни историски локалитети. Скоро 3.000 години глобално влијателна уметност, архитектура и култура… Античките рушевини, Форумот…

Прага 07.03.2024 – 10.03.2024
|

Прага 07.03.2024 – 10.03.2024

(07.03.2024 – четврток ) Скопје- Прага Состанок на аеродромот во Скопје во 10:35.Полетување за Прага во 12:35 ч., со еден стоп во Виена.Слетување во Прага во 16:00 часот. После царинските формалности следува организиран трансфер до хотел. Сместување и слободно време.Во вечерните часови може да се организира првото запознавање со Прага, по предлог на пратителот на…

Андалузија 09.03-15.03.2024
|

Андалузија 09.03-15.03.2024

АНДАЛУЗИЈА Бисерите На Шпанија Авион/ 7 дена/ 6 ноќевања Андалузија е најголемиот шпански регион со преубави градови и живописни села. Со околу осум милиони жители, таа е поголема од половина европски држави. Најјужниот регион на Шпанија, каде се сретнуваат Средоземното Море и Атлантскиот Океан е местото каде историјата оставила длабоки траги. Андалузија е лулка на коридата,…

Фиренца 22.03-25.03.2024
|

Фиренца 22.03-25.03.2024

ФИРЕНЦА Фиренца е главен град на прекрасниот италијански регион – Тоскана, централна Италија. Се наоѓа на околу 230 километри од Рим, и е опкружен со прекрасни заоблени ридови, фарми, лозја, овоштарници но и прекрасни архитектонски градби… Фиренца е неизмерно популарна дестинација за одмор поради нејзината убавина, уникатна архитектура како и за познатата италјанска храна. Историскиот…

Јужна Италија 11.04-14.04.2024
|

Јужна Италија 11.04-14.04.2024

Јужна Италија – авионска програма  Наполи – Амалфи – Позитано – Салерно –  Капри и Анакапри – Помпеа 1 ДЕН 11.04.2024  (Скопје – Софија – Помпеа – Наполи) Поѓање во 7 часот од Скопје за Софија, состанок на групата од пред хотел Вип, наспроти Ист Гејт мол. Пристигнување на софискиот аеродром, полетување во 13:30, пристигање во 14:15. Трансфер до  археолошкото наоѓалиште Помпеа, најпознатато…

Дубаи 07.03-13.03.2024 од Скопје
|

Дубаи 07.03-13.03.2024 од Скопје

Опис ДАТИ НА ПАТУВАЊЕ 07-13.03.2024/ ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ 08-12.03.2024 (4 НОЌИ) Цените се пакет цени по лице изразени во ЕВРА за уплата во денари (курс 1ЕУР=62МКД) и валидни до пополнување на места по дадени цени на авион (Ве молиме пред резервација да ја проверите цената и расположливоста на места – на барање). Цените се по лице,…

Љубљана 16.03-19.03.2024
|

Љубљана 16.03-19.03.2024

Искуси ја Словенија со посета на Трст (16-19 март’24) Основниот впечаток кој ви останува во умот по посетата на Словенија е зелената боја. Во „дежелата“ зеленилото е насекаде околу вас – од фино средените паркови во урбаните средини, преку раззеленетите тунели низ кои поминувате додека ја шетате земјата, па се’ до природните предели кои ве…

Будимпешта 06.03-10.03.2024
|

Будимпешта 06.03-10.03.2024

8ми Март во Будимпешта – кралицата на Дунав со посета на СПА (06-10 март’24) Будимпешта-Kралица на Дунав, преполна со култура која освојува и заведува, преполна со романтични мостови и широки булевари, улички со калдрма, живописни куќи… Со спојувањето на трите града- Будим, Обуда и Пешта во 1873 год. настанала единствената Будимпешта, денес град со околу…

Кападокија 06.03-10.03.2024
|

Кападокија 06.03-10.03.2024

Кападокија – Магија и мистика / Март АВИОН €499,00 Монументален компекс на чудесна убавина од 6 век п.н.е, во бел камен и бел вулкански пепел познат како “туф”, кој цели милениуми со помош на водата и ветрот се менувал и станал тоа што е денес – уникат и чудо на природата. Христијаните, народ без војска,…

Истанбул 08.03-10.03.2024
|

Истанбул 08.03-10.03.2024

08-10.03.2024 Авионска програма Истанбул – најкосмополитски град во светот, град на контрасти, единствен град кој ги преплавува сите сетила. Истанбул пречекува опсипан со светлина, град кој никогаш не спие – улици полни со весели луѓе, шаренило од бои, мириси, идеален спој на култура и религија, место на кое се состануваат Европа и Азија. Истанбул претставува…