февруари 15, 2024

Дубаи Март /Април од Тирана

ДУБАИ СО WIZZAIR ОД ТИРАНА - МАРТ / АПРИЛ Напомени - Цените се пакет цени по лице изразени во ЕВРА за уплата во денари (курс 1ЕУР=62МКД) и валидни до пополнување на места…

Read More
февруари 12, 2024

Рим 09.03.2024 – 12.03.2024

Вечниот град -  РИМ Авион / 4 дена / 3 ноќевања   Рим, не бил изграден во еден ден – и ќе ви треба повеќе од еден ден да го доживеете овој безвременски…

Read More
февруари 12, 2024

Прага 07.03.2024 – 10.03.2024

(07.03.2024 – четврток ) Скопје- Прага Состанок на аеродромот во Скопје во 10:35.Полетување за Прага во 12:35 ч., со еден стоп во Виена.Слетување во Прага во 16:00 часот. После царинските…

Read More
февруари 4, 2024

Андалузија 09.03-15.03.2024

АНДАЛУЗИЈА Бисерите На Шпанија Авион/ 7 дена/ 6 ноќевања Андалузија е најголемиот шпански регион со преубави градови и живописни села. Со околу осум милиони жители, таа е поголема од половина европски…

Read More
февруари 1, 2024

Фиренца 22.03-25.03.2024

ФИРЕНЦА Фиренца е главен град на прекрасниот италијански регион - Тоскана, централна Италија. Се наоѓа на околу 230 километри од Рим, и е опкружен со прекрасни заоблени ридови, фарми, лозја,…

Read More
јануари 24, 2024

Јужна Италија 11.04-14.04.2024

Јужна Италија - авионска програма  Наполи - Амалфи - Позитано - Салерно -  Капри и Анакапри - Помпеа 1 ДЕН 11.04.2024  (Скопје – Софија – Помпеа - Наполи) Поѓање во 7 часот од Скопје за Софија, состанок…

Read More
јануари 10, 2024

Дубаи 07.03-13.03.2024 од Скопје

Опис ДАТИ НА ПАТУВАЊЕ 07-13.03.2024/ ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ 08-12.03.2024 (4 НОЌИ) Цените се пакет цени по лице изразени во ЕВРА за уплата во денари (курс 1ЕУР=62МКД) и валидни до пополнување…

Read More
јануари 9, 2024

Љубљана 16.03-19.03.2024

Искуси ја Словенија со посета на Трст (16-19 март’24) Основниот впечаток кој ви останува во умот по посетата на Словенија е зелената боја. Во „дежелата“ зеленилото е насекаде околу вас…

Read More
јануари 9, 2024

Будимпешта 06.03-10.03.2024

8ми Март во Будимпешта – кралицата на Дунав со посета на СПА (06-10 март’24) Будимпешта-Kралица на Дунав, преполна со култура која освојува и заведува, преполна со романтични мостови и широки…

Read More
јануари 9, 2024

Кападокија 06.03-10.03.2024

Кападокија - Магија и мистика / Март АВИОН €499,00 Монументален компекс на чудесна убавина од 6 век п.н.е, во бел камен и бел вулкански пепел познат како “туф”, кој цели…

Read More
јануари 3, 2024

Истанбул 08.03-10.03.2024

08-10.03.2024 Авионска програма Истанбул - најкосмополитски град во светот, град на контрасти, единствен град кој ги преплавува сите сетила. Истанбул пречекува опсипан со светлина, град кој никогаш не спие -…

Read More