Naias Bech Hotel& Apartments 3* Hanioti

naias-hanioti-zulu-travel
декември 10, 2023

HOTEL NAIAS BEACH APARTHOTEL***, Hanioti

Положба: се наоѓа во Ханиоти
Сместување: хотелот располага со 65 соби, опремени со: тоалет, балкон, клима уред, ТВ, телефон, фен, сеф и чајна кујна
Услуга: ноќевање со појадок
Содржини: рецепција, ресторан, snack бар, паркинг
Плажа: на сама плажа, има приватен дел на песочна плажа
Спорт и забава: два надворешни базени, караоке, детско игралиште

Линк од хотел: NAIAS BEACH HOTEL& APARTMENTS*** HANIOTI

 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.04.2024 ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 01.05 ДО 15.06.2024 И ОД 16.09 ДО 05.10.2024

NAIAS BEACH HOTEL& APARTMENTS*** HANIOTI www.naiashotel.gr
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
10 01.05-31.05
01.10-05.10
01.06-15.06
16.09-30.09
16.06-30.06
01.09-15.09
01.07-19.07
20.08-31.08
20.07-19.08
Studio city /inland view 28 47 53 64 68
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 0-1.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
1 дете од 2-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-1.99 год. 17 17 17 17 17
2 дете од 2-11.99 год. 50% 50% 50% 50% 50%
Superior Studio city /Inland view 34 53 59 70 74
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 0-1.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
1 дете од 2-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-1.99 год. 17 17 17 17 17
2 дете од 2-11.99 год. 50% 50% 50% 50% 50%
Apartment Garden View 41 69 76 96 102
Трето лице 12 18 18 24 24
Четврто лице 12 18 18 24 24
1 дете од 0-1.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
1 дете од 2-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-1.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
3 дете од 0-1.99 год. 17 17 17 17 17
3 дете од 2-11.99 год. 30% 30% 30% 30% 30%
Superior Apartment Garden View 47 75 82 101 105
Трето лице 12 18 18 24 24
Четврто лице 12 18 18 24 24
1 дете од 0-1.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
1 дете од 2-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-1.99 год 17 17 17 17 17
2 дете од 2-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
3 дете од 0-1.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
3 дете од 2-11.99 год. 30% 30% 30% 30% 30%
Полупансион 15 15 15 15 15
Деца од 2-5.99 год. 7 7 7 7 7
Деца од 6-11.99 год. 9 9 9 9 9
Мин. престој 3 3 3 3 3
Опис: 2 ресторана, таверна,3 бара, кафетерија, снек бар, 2 отворен базена, СПА, конференциска сала
Соби:клима,ТВ,фен,телефон,балкон
Stayover tax 1.5 EUR по соба на ден , се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
Non show 50% of total amount
Early departure 100% of total amount
Cancelled 1-7 days before check-in 30% of total amount
Cancelled 8-14 days before check-in 20% of total amount
УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ