13 Најдобри Хотели на All Inclusive во Хургада

hurgada-hotel-zulu-travel
февруари 20, 2022

13 најдобри Хотели  на all  inclusive  во Хургада

За опуштеност на  плажа, владее долгиот дел од крајбрежјето на Хургада. . Ноември до февруари е висока сезона овде, кога северноевропските семејства се собираат овде за доза на зимско сонце, иако пролетта и есента се исто така одлични времиња за да се придружите на овој дел од брегот на Црвеното Море. Во кое време од годината и да дојдете, запомнете дека одморот во Црвеното Море може да биде многу повеќе од само тен. Нуркањето овде е нешто првокласно. Овие  Хотели нудат нуркачки екскурзии, што им олеснува на гостите да ги искусат познатите корални гребени на Црвеното Море и животот на рибите, како и да уживаат на плажата. Без разлика што сакате да правите, испланирајте го вашето патување со нашата листа на најдобрите Хотели  во Хургада.

1. The Oberoi Beach Resort Sahl Hasheesh

Photo Source: The Oberoi Beach Resort Sahl Hasheesh

Хотелот Oberoi Beach ја има  една од најексклузивните адреси долж крајбрежјето на областа Хургада. Мекиот бел песочен залив Сахл Хашиш се наоѓа на 27 километри јужно од градот Хургада, гарантирајќи ви престој со релаксација.

Во одлична позиција на заливот, Oberoi Beach се протега на 48 хектари, со неговиот централен 43-метарски бесконечен базен што гледа на Црвеното Море пошироко. 102-те апартмани, кои сите доаѓаат со тераси или дворови со поглед на океанот, без напор се спојуваат со традиционалната арапска уметност со класичниот европски дизајн. Искористете го максимумот од вашиот престој и надградете се во Grand или Royal апартман за да уживате во вашиот сопствен приватен базен. Ако успеете да се извлечете од вашиот апартман, Хотелот  нуди голем број удобности за да го подобрите вашето блаженство за релаксација покрај плажа, од почестување до препознатлива масажа во Оберои Спа, до заминување на патување со едрење за еднодневно пливање. и нуркање околу островите на Црвеното Море со корални гребени. За дополнителна романса, паровите не треба да пропуштат да резервираат искуство за приватна вечера во одморалиштето, каде што вечерате на врвот на пристаништето, под ѕвездите.

2. Steigenberger Aldau Beach Hotel

Photo Source: Steigenberger Aldau Beach Hotel

Овој многу популарен Хотел   на јужниот брег на Хургада, 14 километри јужно од градот Хургада, нуди поглед со пет ѕвездички на Црвеното Море, како и услуга со пет ѕвездички. Семејствата се собираат овде за да се дозираат од зимското сонце во Египет и се многу добро згрижени со политика за детски престој, детски клуб и активности погодни за деца, обилна вечерна забава фокусирана на помладите членови на семејството и услуга за чување деца. Во меѓувреме, огромната површина на базенот, која зафаќа 5.000 квадратни метри, и мрзливата река опкружена со обилни негувани градини, кои се спуштаат до приватна плажа од 500 метри, ќе бидат доволни да ги окупираат посетителите од сите возрасти. Меѓутоа, ако сакате да се симнувате од шезлонгите од време на време, операторот со водени спортови во одморалиштето лесно може да ви го спакува денот со авантуристички активности, од нуркање по познатите гребени на Црвеното Море до сурфање на ветер и падобран. Назад на копно, Хотелот  има свој терен за голф со девет дупки, осветлен ноќе за да можете да се играте под ѕвездите.

3. Premier Le Reve Hotel & Spa

Photo Source: Premier Le Reve Hotel & Spa

Омилен Хотел за  меден месец за  парови кои бараат романтичен одмор,

Premier Le Reve Hotel & Spa е ексклузивен  Хотел  само за возрасни, каде што ќе доживеете одмор на Црвеното Море кој ве разгалува со беспрекорна услуга. Приватната плажа на Хотелот  овде на заливот Сахл Хашиш (27 километри јужно од градот Хургада) се протега на еден километар по морскиот брег и е обложена со кабани под кои треба да одмарате  под сенка. Љубителите на храна ќе бидат особено среќни во овој Хотел , бидејќи шест ресторани обезбедуваат многу избор за јадење секоја вечер со нивните специјализирани кујни кои се движат од јапонска до италијанска. Собите овде ги избегнуваат арапските дизајнерски акценти на многу од египетските Хотели  и наместо тоа се фокусираат на модерен, удобен стил. Сите соби се со балкони за да го искористите максимумот од погледот, иако ќе треба да ги надградите за директен поглед на морето. Swan Spa овде е омилена активност, која на гостите им нуди голем избор на третмани, од масажи со алги и традиционално искуство со амам (турска бања) до ВИП третмани за парови. Меѓутоа, ако целата релаксација и сончање стануваат премногу, и сакате  нешто поавантуристичко, канцеларијата за водени спортови може да организира патувања за нуркање како и падобрани.

4. Sheraton Miramar Resort El Gouna

Photo Source: Sheraton Miramar Resort El Gouna

Дизајнирани од познатиот архитект Michael Graves, 338-те соби  во боја на корали во Хотелот Sheraton Miramar Resort’s се надоаѓаат низ серија од девет меѓусебно поврзани острови на брегот на Црвеното Море во Ел Гуна, 28 километри северно од градот Хургада. Пространите соби се одликуваат со лесен, ведар стил на море , со нивните сини акценти и класичен мебел, а сите се со обилни балкони, за да можете да го искористите максимумот од погледот на водата. Фантастичен избор за секој тип на патници, Хотелот ги има најдобрите плажи со бел песок во областа Ел Гуна, плус Спа Планет за кога сакате опуштете се со ајурведска масажа. Нуркање, патувања со јахти по Црвеното Море и јавање коњи се нудат за поактивните, а шампионскиот терен за голф со 18 дупки на Ел Гуна е на само два километри.

5. Iberotel Makadi Beach

Photo Source: Iberotel Makadi Beach

Овој Хотел  е омилено место за   семејства, особено кај германските семејства кои со добра причина се дружат овде за една недела на сонце за време на северноевропската зима. Плажата Iberotel Makadi, 39 километри јужно од градот Хургада, ги обезбедува сите ѕвона и свирки што ви се потребни за лесна недела на песочна забава. Сместено на долгата крива на заливот Макади со златен песок  (38 километри јужно од градот Хургада), ова одморалиште има 313 класично украсени соби со поглед на големите градини со палми и на плажата пошироко. Семејствата се главен приоритет на одморалиштето, со добро  деца од сите возрасти. Детскиот базен е главна основа за активности на  деца, со повеќе лизгалки на вода и игралиште засновано на пиратска тема. Обезбедени се и редовни дневни активности и вечерна забава за да бидат зафатени помладите членови на семејството.

6. Jaz Makadi Saraya Resort

Photo Source: Jaz Makadi Saraya Resort

Заливот Макади, 38 километри јужно од градот Хургада, е познат по своите Хотели  погодни за семејството, а Jaz Makadi Saraya е уште еден одличен избор  Семејствата го сакаат тоа за одмори со добра вредност, особено поради политиката на одморалиштето за бесплатен престој за деца. Собите со купола во боја на теракота ја покриваат капата со традиционалната арапска архитектура, а внатре се украсени со мирни и смирувачки неутрални бои. Сите се со мали балкони, повеќето со поглед на огромната површина на базенот и градините. Надвор од плажата има многу работи што може да се направат за активните членови на семејството, со тениски терени и оператор за водени спортови што нуди патувања за нуркање до гребените на Црвеното Море. Децата се зафатени со обемниот воден парк (со лизгалки што одговараат на сите возрасти од мали до тинејџери), опрема за игралиште, простор за играње во затворен простор и вреќи со дневни активности што им ги нуди Хотелот.

7. Sunrise Crystal Bay Resort Grand Select

Photo Source: Sunrise Crystal Bay Resort Grand Select

Овој мега-Хотел со 364 соби има многу повторливи клиенти кои се враќаат секоја зима по доза сонце и море.  Извонредната услуга   е она што го издвојува ова одморалиште, разни пакети , огромната површина на базенот и огромниот број активности што се нудат се дополнителни атракции за оние кои бараат Добар одмор. Сместено во главната туристичка лента во Хургада, Хотелот се наоѓа на  19 километри од градот Хургада. Собите во Хотелот , сите со балкони со поглед на базенот или морето, се фокусирани на едноставен, но удобен модерен стил. Плажата е со златен ситен  песок , поддржан со кабани, додека областа за базенот е централна карактеристика на хотелот. Има многу функции погодни за семејството, вклучително и игралиште, базен посветен на децата и вечерна забава, плус голем број променливи дневни активности за помладите гости. Пет ресторани ги менуваат опциите за јадење за време на вашиот одмор што ви овозможуваат да уживате во Храната , од египетско готвење до префинета кујна во европски стил, а операторот за спортови на вода на лице место нуди можности да излезете од плажата и да  нуркате  во Црвеното Море.

8. Sentido Mamlouk Palace Resort

Photo Source: Sentido Mamlouk Palace Resort

 

Хотелот  Sentido Mamlouk Palace го вклучува традиционалниот арапски дизајн во својата архитектура на секој чекор, нудејќи им на гостите одмор на плажа во  дворскиот стил на ерата на Мамлуците. Се наоѓа на само 19,5 километри од градот Хургада. Хотелот има  пет ресторани, така што има по нешто за секој стил на вечера, со избор кој се движи од шпански класици на морска храна до омилени стекови и скара. Гостите овде, исто така, можат да пристапат до опциите за јадење (и сите други капацитети) на соседното одморалиште Sunrise Garden Beach Resort доколку им треба дополнителна разновидност. Има стрелаштво и спортови на вода за активни патници.Има воден парк, опрема за игралишта, детски клуб и разновидни активности директно за деца.

9. Desert Rose Resort

 

Photo Source: Desert Rose Resort

Ако барате плажа, тогаш не барајте понатаму. Одморалиштето Desert Rose, во главната туристичка лента во Хургада, 20 километри јужно од градот Хургада, има лента од еден километар мек бел песок сам за себе. Морето овде се обвиткува околу природна лагуна, па затоа е позасолнет од другите делови на брегот, одлично за семејства кои сакаат да влезат во водата. Собите овде можеби не се толку големи како во другите одморалишта во Хургада, но опсегот на капацитети е врвен. Семејствата се главниот фокус на одморалиштето,  посебен детски парк на отворено со базен, лизгалки на вода и добар опсег на опрема за игралишта; клуб за деца; и пакети на активности и забава во текот на денот и навечер со тема погодна за семејството. И возрасните имаат многу повеќе да направат отколку само да лежат на плажа. Сурфање на ветер, тенис, јавање коњи, нуркање, кајак и пловење се достапни за поактивните.

10. Baron Palace Sahl Hasheesh

Photo Source: Baron Palace Sahl Hasheesh

Успешноста да се грижи и за романтичните и за семејните одмори е тешка работа, но палатата Барон на заливот Сахл Хашиш (27 километри јужно од градот Хургада) се справи со овој тесен трик со жица со ова. Во одморалиштето, различни апартмани и соби се посветени како зони само за возрасни, како и делови од плажата и голем дел од бањата, каде што има целосен опсег на третмани за лице, третмани за тело и масажи. Сепак, нивните акредитиви погодни за семејството сè уште се на врвот .Хотелот  нуди политика за  бесплатен  престој на  деца, многу активности фокусирани на деца, услуга за чување деца и внатрешен простор за играње за мали деца. Со централниот дел на базенот, уредените градини и големата плажа, ова одморалиште им овозможува на двојките кои бараат мирни одмори на Црвеното Море и на семејствата кои бараат релаксирана забава на сонце, да го искористат максимумот од своето време овде.

11. TUI Blue Makadi Gardens

Photo Source: TUI Blue Makadi Gardens

За малку поинтимно сеопфатно искуство, TUI Blue Makadi Gardens во заливот Макади, 38 километри јужно од градот Хургада, е одлична опција. За разлика од повеќето мега-Хотели  со повеќе од 300 соби што го обложуваат крајбрежјето на Хургада, овој Хотел има само 147 соби, сите со балкони со добра големина и дизајнирани во современ стил со чисти линии. Очигледно, со помалиот отпечаток на хотелот, површината на базенот и делот од плажата се исто така помали, но и двете ја надоместуваат нивната големина со тоа што се убаво замислени, со платформи за лежалки кои лебдат на површината на базенот и балдахини  на плажа со песок. Активностите овде се исто толку добри како и другите Хотели , со сите достапни спортови на вода, плус мини голф на лице место и терен за голф во близина.

12. Kempinski Hotel Soma Bay

Photo Source: Kempinski Hotel Soma Bay

Со површина од 7.000 квадратни метри, хотелот Кемпински Сома Беј (59 километри јужно од градот Хургада) е сеопфатен со нешто за секаков вид одмор. Сите 325 соби го мешаат модерниот европски стил со арапски дизајн акценти и погледи кои или гледаат кон вештачката лагуна или кон морето. Овде лесно се доаѓа до блаженство покрај базенот со мрзелива река, лагуна, водопади и мамутски базен, сите сместени во уредени градини што водат до 400-метарската лента песок. Има четири ресторани на локацијата, кои нудат глобално мени кое се движи од пан-азиска кујна до класично европско готвење – доволно за да ги направи среќни дури и сериозните гурмани. Активните гости можат да изберат од играње рунда на блискиот Cascades Championship Golf Course , нуркање по Црвеното Море, сурфање на ветер или сурфање со змејови. Дополнителен бонус овде е тоа што многу од операторите на спортови на вода нудат бесплатни воведни лекции.

13.Meraki Resort Adults Only

Овој хотел во бохо-стил нуди вистинско египетско гостопримство, еклектичен амбиент и различни содржини. Гостите можат да се релаксираат на приватна песочна плажа на Црвеното Море.

Секоја од 270те соби вклучува исти удобности. Специјалните и креативно дизајнирани соби ги одликува спој на боемски стил и удобност. Сите соби се опремени со телефон, мини-фрижидер, клима уред и ТВ со сателитски канали. Секоја соба има бања со туш и балкон или тераса.

Во рестораните и баровите во објектот можете да уживате во вкусните оброци и големиот избор на пијалоци. Угостителската понуда ќе го задоволи вкусот на сите гости. Вечерата на база шведска маса се служи во главниот ресторан Munchery, а хотелот, исто така, има 7 различни à-la-carte ресторани. Resort Meraki Beach нуди 6 барови на различни локации и со различен амбиент, каде што можете да се релаксирате со прекрасни коктели на крајот од прекрасниот ден. Ресторанот на хотелот е дел од добро познатата кујна на хотелите Sunrise.

Овој хотел е на една од најдобрите локации во Хургада. До центарот на Хургада може да стасате со пешачење.

Ресортот Meraki Beach има плажа долга 2,6 км. Споменатата плажа е една од најубавите во овој дел од Хургада. Погодностите на овој ресорт вклучуваат и можности за нуркање, базени, 2 водени тобогани, релаксирачки масажи и салон за убавина. Хотелот е само за возрасни.