Дубровник Хотел Адриа 4* 07.03-10.03.2014
|

Дубровник Хотел Адриа 4* 07.03-10.03.2014

8ми Март во ДУБРОВНИК со посета на ОСТРОГ-БУДВА – КОТОР – МОСТАР   Програма на патувањето: 1Ден. БИТОЛА – ПРИЛЕП –  ВЕЛЕС – СКОПЈЕ – КУМАНОВО-ОСТРОГ        07.03.2024 Состанок на групата пред деловните простории на агенцијата во 21.00 часот. Се патува кон Прилеп, Велес, Скопје преку граничниот премин Блаце.  По обавувањето на царинските формалности патувањето продолжува…

Пролом Бања 15.03-17.03.2024
|

Пролом Бања 15.03-17.03.2024

Програма на патување: 1.Ден 15.03.2024 (петок) СКОПЈЕ – ПРОЛОМ БАЊА Состанок на групата рано наутро во 05.30 часот на паркингот кај спортската сала Борис Трајковски (кај пералните). Поаѓање за Србија во 06.00 часот. Патувањето се одвива преку граничниот премин Табановце со кратки паузи за одмор и обавување на царински формалности. Пристигнување во Пролом Бања околу…

Дубаи Март /Април од Тирана
|

Дубаи Март /Април од Тирана

ДУБАИ СО WIZZAIR ОД ТИРАНА – МАРТ / АПРИЛ Напомени – Цените се пакет цени по лице изразени во ЕВРА за уплата во денари (курс 1ЕУР=62МКД) и валидни до пополнување на места по дадени цени на авион (Ве молиме пред резервација да ја проверите цената и расположливоста на места – на барање). Цените се по лице, за сместување…

Рим 09.03.2024 – 12.03.2024
|

Рим 09.03.2024 – 12.03.2024

Вечниот град –  РИМ Авион / 4 дена / 3 ноќевања   Рим, не бил изграден во еден ден – и ќе ви треба повеќе од еден ден да го доживеете овој безвременски град . Вистински колаж на плоштади, пазари на отворено и неверојатни историски локалитети. Скоро 3.000 години глобално влијателна уметност, архитектура и култура… Античките рушевини, Форумот…

Прага 07.03.2024 – 10.03.2024
|

Прага 07.03.2024 – 10.03.2024

(07.03.2024 – четврток ) Скопје- Прага Состанок на аеродромот во Скопје во 10:35.Полетување за Прага во 12:35 ч., со еден стоп во Виена.Слетување во Прага во 16:00 часот. После царинските формалности следува организиран трансфер до хотел. Сместување и слободно време.Во вечерните часови може да се организира првото запознавање со Прага, по предлог на пратителот на…

Тиват – 8.Март
|

Тиват – 8.Март

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО: 07.март (четврток) СКОПЈЕ – ТИВАТ Состанок на групата на паркингот кај СЦ “Борис Трајковски” во 23:00ч. Поаѓање на автобусот за Тиват во 23:30 часот. Се патува преку Косово и Албанија. Ноќно возење со попатни паузи за одмор. 08.март (петок) КОТОР – ТИВАТ Пристигнување во Котор во претпладневните часови, разглед на градот со локален водич…

Крстарење – Idyllic Aegean од Солун  8 дена – 7 ноќи 10.03.2024
| |

Крстарење – Idyllic Aegean од Солун 8 дена – 7 ноќи 10.03.2024

Програма за патување СОЛУН – КУШАДАСИ – КРИТ – САНТОРИНИ – МИКОНОС – МИЛОС – АТИНА – СОЛУН Поаѓање од Скопјe Состанок на групата во 07:00 часот, на однапред договорено место. Поаѓање за Солун, Грција, со организиран трансфер од Скопје, со кратки попатни паузи. 1 ДЕН | Солун | Испловување во 19:00 часоt Од 13…

Андалузија 09.03-15.03.2024
|

Андалузија 09.03-15.03.2024

АНДАЛУЗИЈА Бисерите На Шпанија Авион/ 7 дена/ 6 ноќевања Андалузија е најголемиот шпански регион со преубави градови и живописни села. Со околу осум милиони жители, таа е поголема од половина европски држави. Најјужниот регион на Шпанија, каде се сретнуваат Средоземното Море и Атлантскиот Океан е местото каде историјата оставила длабоки траги. Андалузија е лулка на коридата,…

Hotel Movenpick Resort & Spa Fruške Terme 4*   10.03.2024 – 12.03.2024
|

Hotel Movenpick Resort & Spa Fruške Terme 4* 10.03.2024 – 12.03.2024

Празнична понуда – Hotel Movenpick Resort & Spa Fruške Terme 4* Празнична понуда што ќе Ве релаксира и рехабилитира!   Hotel Movenpick Resort & Spa Fruške Terme 4*   Добитник на престижните награди World Luxury Hotel Awards и World Luxury Spa Awards Најдобар Termal Spa во источна Европа, Termal Spa во Србија и Wellness Spa во Србија  Со бонус посета и разглед на Нови…

Сараево 07.03 – 10.03.2024
|

Сараево 07.03 – 10.03.2024

  План и програма Прв ден (07.03.2024) Четврток Поаѓања се организирани од повеќе градови во Македонија. Поаѓањето од Скопје е околу 20:00ч но патниците за точно време на поаѓње се известуват на еден пред поаѓање. Се патува преку Србија со попатни вечерни паузи. Втор ден (08.03.2024) Петок Пристигнување во Сараево и упатување на разглед на…

Сараево 07.03 – 11.03.2024
|

Сараево 07.03 – 11.03.2024

САРАЕВО СО ПОСЕТА НА ТЕРМАЛНА РИВИЕРА- МОСТАР САРАЕВО СО ПОСЕТА НА ТЕРМАЛНА РИВИЕРА- МОСТАР (КОЊИЦ -БУНКЕРОТ НА ТИТО,ТУНЕЛ РАВНО,ЈАБЛАНИЦА)   Сараево, главен град и културен центар на Босна и Херцеговина. Лежи во тесната долина на реката Мијацка, во подножјето на планината Требевиќ. Град на контрасти и различности кој нуди за секого по нешто. Наречен “Ерусалим на…