Category: Халкидики

Хотел Ammon Garden Pefkohori

Hotel “AMMON GARDEN” 3* – Пефкохори website   На само 100m од плажа и 200m од центар е лоциран 3* хотел “Ammon Garden”. Хотелски соджини: 27 хотелски студија на приземје, први и втори кат, базен со 2 нивоа на длабочина од 1,10m и 2,20m со лежалки и чадори, лоби бар покрај базенот со голем избор на пијалоци, ресторан во…
Read more

Хотел Pilalidis Pefkohori

Hotel “PILALIDIS” 3* – Пефкохори  website Бесплатно сместување за 3-то и 4-то лице во Апартман – мазонет со 1 спална           Хотел “Pilalidis” се наоѓа на 150m од плажа и околу 300m од центарот на Пефкохори под главниот пат во крајниот дел на Пефкохори. Хотелски соджини: Се состои од главна зграда во која се наоѓа Рецепција со…
Read more

Вила Isi Lux Nea Potidea

Вила “ISI Lux” – Неа Потидеа Бесплатно сместување за 3-то лице во студио и апартман со една спална   Вила “ISI Lux” се наоѓа нa 20m oд плажа во централниот дел на Потидеа каде што е најширока плажата, веднаш пред хотел “Potidea Golden Beach”. Вилата е изградена во 2017 год и е на два спрата (високо приземје и први кат). Има прекрасно уреден…
Read more

Вила Maria Lux Hanioti

Вила “MARIA Lux” – Ханиоти Бесплатно сместување за 3-то лице во студио / 3-то, 4-то и 5-то лице во апартман со една спална    Вила “Maria Lux” се наоѓа во центарот на Ханиоти (веднаш до вила “Maria”) односно на почетокот на Плоштадот и нa oколу 150m oд плажа. Вилата е ново изградена во Октомври 2018 година. Располага со: комфортни струдија за три лица и апартмани…
Read more

Вила Mediteran Nea Mudanja

Aпартмани “MEDITERAN” – Неа Модања Бесплатно сместување за 3то и  4то лице во АПТ со една спална   Апартмани “Mediteran” се наоѓаат на 50m од плажа/море во крајниот дел на Неа Модања, кадешто е најубавата плажа на Модања (широка плажа – ситен песок – бистра вода),  и околу 400м од центарот. Вилата има голем двор со многу зеленило. Апартманите…
Read more

Вила Maria Hanioti

Вила “MARIA” – Ханиоти Бесплатно сместување за 3-то и 4-то  лице во студио   Вила “Maria” се наоѓа на одлична локација во центар на Ханиоти, односно на самиот плоштад и нa oколу 150m oд плажа. Располага со 1/2 – 1/3 студија со редовни легла како и 1/3+1 студио со три редовни легла и едно на извлекување (поставени нови душеци на секое легло во…
Read more

Вила Lemonis Polihrono

Вила “LEMONIS” – Полихроно Бесплатно сместување за 3-то и 4-то лице во АПТ со една спална   Вила “Lemonis”, се наоѓа во централниот дел на Пoлихроно, на улицата кај Црквата, и на 150m од плажа. На 50м од вилата на истата улица која води кон плажа има супермаркет како и познатиот млечен ресторант “Lemonis Bakery“, ресторани за брза…
Read more

Вила Stratos Pefkohori

Villa “STRATOS” – Пефкохори Бесплатно сместување за 3то и 4то лице во 3+1 Апартман со една спална Бесплатно сместувањеза 5то лице во дуплекс АПТ /4+1/ со две спални   Вила “Stratos”, се наоѓа на околу 50m од плажа, во центарот, односно на пешачката улица од единствениот мал кружниот тек во Пефкохори која води кон плажата. Вилата располага со:  3+1 апартмани со една…
Read more

Вила Zorbas Nea Flogita

Villa “ZORBAS” – Неа Флогита Бесплатно сместување за 3то и 4то лице во АПТ /2+2/ | 5то и 6то во дуплекс АПТ /4+2/   Вила “Zorbas” се наоѓа на сама плажа во центарот на Неа Флогита. Вилата располага со апартмани со една спална /2+2/, две легла во кујната и брачен кревет во спалната соба во апартманите со една спална. Тесна и долга тераса…
Read more

Вила Alex Lux Polihrono

Вила Алекс Лукс Касандра, Грција   Вила Алекс Лукс е ново изградена вила 2022, истата се наоѓа во Полхроно, на 30м одалеченост од плажа, истата располага со едноспални апартмани за 4 лица или за 6 лица. Апартманите се целосно опремени со кујнски прибор за готвење, маса и столчиња на тераса за седење, ТВ. Апартманите за…
Read more