Category: Uncategorized

Истанбул 12.11-15.11.2020

Истанбул царската престолнина на два континенти Автобус 4 дена / 2 ноќевања   12.Ноември (Четврток)           СКОПЈЕ – ИСТАНБУЛ Состанок на групата на паркингот спроти хотелот “Holiday Inn”, во 15:00 часот. Тргнување за Истанбул во 15:30 часот. Се патува преку Р.Бугарија – граничен премин Деве Баир со попатни паузи. Ноќно возење.  …
Read more

Aparthotel MOUNT 3* (Центар)         

                                     Aparthotel MOUNT 3* (Центар)            Цена во ЕУР за наем на Стдио / Апартман по ноќевање -10% попуст за уплата до 30.10.2020 Тип на Сместување Мах.Лица Спрат 01.Дек   12.Дек 12.Дек    26.Дек 26.Дек    02.Jан 02.Jан    30.Jан 30.Jан    20.Фев 20.Фев   13.Mар 13.Мар 17.Апр     Мин.ноќи 2 3 7 7 7 7 3 Студио 2+0 2…
Read more

Истанбул 11 Октомври

                                     Истанбул    царската престолнина на два континенти       Местото што ги исполнува сите желби на светот и ви ги отвора портите кон непроценлива убавина и историја, град на спротивности и на извонредни традиционални вредности. Многумина…
Read more

Истанбул 11-ти Октомври!

Главниот град на 3 империи ќе ве освои бидејќи е многу повеке од само име од историјата.Ова е еднинствениот град кој поврзува 2 континенти, град на спротивности и на извонредни традиционални вредности. Многумина го нарекуваат „Главниот град на светот“, други пак „Мостот помеѓу Европа и Азија“. Сепак, Истанбул е најголемиот град во Турција и еден…
Read more

ТАЈЛАНД – Тропскиот рај на земјата

ТАЈЛАНД – Тропскиот рај на земјата   ТАЈЛАНД– ПУКЕТ Пакет аранжман: 8 BB + авионски превоз + трансфер + водич Термин:05.03.2021-14.03.2021 (8 ноќи/ 10 дена)Тајланд (Thailand) – земјата на храмови, вкусна храна и насмеани луѓе. Запознајте ја државата на контрастот. Спој на будизам и брз живот; егзотични плажи на југот и џунгли на северот; луд ноќен живот…
Read more

Одмор во Валона во септември 7 ноќевања

Одмор во Валона во септември Валона прераснува во европска туристичка дестинација, на самата граница помеѓу Јадранското и Јонското море. Се чини, место идеално за летување на просечно македонско семејство. Поефитно од Грција, дури и од Скопје. Официјална валута е „лек “, сепак не е проблем и да платите во евра, но кусурот го добивате во…
Read more

ПАКЕТ викенди во Валона СЕПТЕМВРИ

ПАКЕТ викенди во Валона   2 Ноќевања со појадок + бус 1 ден: Петок  Поаѓање за Валона од Битола на паркингот Спортска сала во 03:30 часот со туристички автобус. Патот води преку Ќафасан низ Албанија по новиот автопат. Пристигнување во Валона во претпладневните часови, сместување во хотел 4* . Ноќевање1. 2 ден: Сабота Појадок. Ден за слободни активности и одмор. Во…
Read more

Викендн во Валона – 10.10.2020 – 12.10.2020

Викенд во Валона 10.10-12.10.2020    09.10(петок)Поаѓање во 23.00 часот од Скопје. 10.10(сабота)Пристигнување во Берат (градот со илјада прозорци).Посета на манастир Арденица (православен храм) .Заминување за Валона .Сместување  во хотел. Ноќевање.  11.10(недела) Појадок. Факултативно крстарење кое започнува околу 09:30ч а завршува околу 18:00ч. На ова крстарење се посетува полуостровот Карабурун и островот Сазан односно национаниот парк Карабун-Сазан. Карабурун…
Read more

КУШАДАСИ – ТРОЈА – ЕФЕС – КУЌАТА НА ДЕВА МАРИЈА – ИЗМИР

Античка Турција КУШАДАСИ – ТРОЈА – ЕФЕС  – КУЌАТА НА ДЕВА МАРИЈА –  ИЗМИР   6 дена/ 3 ноќевања – автобус   1 Ден 09.10.2020( петок)             Скопје – КУШАДАСИ Состанок на групата на паркингот спроти хотел Холидеј Инн во 10.00 часот. Поаѓање за Кушадаси во 10:30 преку Р. Бугарија. Дневно…
Read more

Лето во Кумбургаз-Истанбул на сама плажа во хотел со 3*!

Истанбул! Местото што ги исполнува сите желби на светот и ви ги отвора портите кон непроценлива убавина, историја, шопинг и флерт на два континенти. На само еден час возење од Истанбул, во Општината Бујугчекмеџе се наоѓа Кумбургаз, едно од најпознатите летувалишта во Истанбул. Кумбургаз се наоѓа на европската страна на Истанбул, на брегот на мраморното…
Read more