Category: Велигден

ЗЛАТИБОР

Велигден 2022 во ЗЛАТИБОР (Со посета на Вишеград, Сирогојно, Ел Пасо, Врњачка Бања)   Прв ден: 21.04.2022 (Четврток) Состанок на групата во 21:30 часот во Кавадарци, 23:00 во Скопје и 23:30 часот во Куманово и тргнување кон Златибор со попатни паузи за царински формалности и одмор. Втор ден: 22.04.2022 (Петок) Пристигнување во Златибор во утринските часови…
Read more

Maestral Casino & Spa 5* BUDVA

Специјална понуда од Maestral Casino & Spa 5* ПАКЕТ ВЕЛИГДЕН HOTEL MAESTRAL RESORT & CASINO 5* Термин 21.04-26.04.2022 Цена по соба на ден 153€ на база ноќевање со појадок Во цената е вклучено: – Ноќевање со појадок; – Неограничено користење на Спа центар: Внатрешен баезен, сауна, џакузи… – Фитнес Центар – Надворешен паркинг; – Wi- Fi низ цел хотел; Во цената…
Read more

Iberostar Slavija 5*BUDVA

Специјална понуда од Iberostar Slavija 5*BUDVA * Период на престој 01.04-05.05.2022 * 49€ по лице на ден на база НВ во Double Standart Room * 1 дете до 11,99 години ГРАТИС во присуство на две возрасни лица. * Максимален број на лица во Double Standart Room е 2 ADL+ 1 CHD * Дете на возраст 12-14,99 години има 50% попуст * Допплата за еднокреветна соба +40% * Минимум престој 2 ноќи * За престој над 5+ ноќи се одробрува 10% попуст за long…
Read more

Велигден-Athos Palace Hotel 4*-Халкидики  21 April – 25 April 2022 2, 3 & 4 ноќевања –Велигден пакет во евра по лице Вид на соба 2ноќевања 3ноќевања 4ноќевања Двокреветна поглед градина 136€ 149€ 179€ Двокреветна поглед море 143€ 158€ 179€   Петок: Вечера на шведска маса Сабота: Појадок и вечера Недела: Појадок и Велигденски ручек со…
Read more

Simantro Beach Hotel 5* Grcija

Велигден- Simantro Beach Hotel 5*   21 April -25 Apri 2022 2, 3 & 4 ноќевања на база полупансион- Велигден пакет во евра по лице Вид на соба 2дена 3дена 4дена Двокреветна соба 159€ 153€ 189€   На 24.04.2022 организиран велигденски  ручек со фолклорна програма 1 2 3 4 5 Previous Next

Poseidon Palace Hotel 4*-Pieria Grcija

Велигден Poseidon Palace Hotel 4*-Pieria     22 April – 26 April 2022 3 & 4 ноќевања –Велигден пакет во евра по лице на база полупансион Вид на соба 3ноќевања 4ноќевања Двокреветна 172 229€ Петок: Вечера на шведска маса Сабота: Појадок и вечера Недела: Појадок и Велигденски ручек со музика во живо, околу 11.30 часот…
Read more

Zlatibor Mountain Resort & Spa 5*

Специјална понуда од Zlatibor Mountain Resort & Spa 5* Пакет Велигден Hotel Zlatibor Mountain Resort & Spa 5*- Златибор Термин 21.04-26.04.2022 Цената е дадена за 2 лица на ден на база Полупансион Тип на сместување Цена Standart Room 169€ Superior Room 199€ Family Room 189€ Junior Suite 260€ Family Suite 300€ Во цената е вклучено: – Полупансион (појадок и…
Read more

Tonanti 5*

Специјална понуда од Tonanti 5* ПАКЕТ ВЕЛИГДЕН HOTEL TONANTI 5*- VRNJACKA BANJA 215€ пакет од 3 ноќи по лице во Standart Room 239€ пакет од 3 ноќи по лице во Lux Room Во цената е вклучено: – Полупансион – појадок и вечера – Свечен велигденски ручек со музички програм – Неограничено користење на Wellness & Spa: затворен базен, финска сауна, био…
Read more

ЕГИПЕТ – Велигден 2022 (Хургада и Крстарење по Нил)

ЕГИПЕТ – Велигден 2022 (Хургада и Крстарење по Нил) 9 дена / 7 ноќевања / лет од Скопје (21.04.2022 – 29.04.2022) ЕГИПЕТ – земја со 5.000 години цивилизациска историја, најстариот сведок на човештвото; земја во која природата, божествата, времето и вечноста се спојуваат. Од крајот на IV милениум пред новата ера, на овој простор секогаш…
Read more

Рим 21.04.2022 – 24.04.2022

                 4 дена / 3 ноќевања         Рим – Главниот град на Италија кој на секој чекор ги открива своите убавини и фасцинира со историјата која совршено се вклопува во секојдневието на градот. Вечниот град или градот на седум ридови се само некои од епитетите кои Рим ги носи над три илјади години од своето постоење. Со векови…
Read more