Vila Sunday Mood Nea Skioni

јуни 17, 2024

Вила SUNDAY MOOD – Неа Скиони

Цените се за НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА1

Цените се за НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА
10% ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 25.04.2024

 

Период Бр.на ноќи 1/6 АПП дуплекс
26.05 – 02.06 7 239 € 
02.06 – 09.06 7 289 €
09.06 – 16.06 7 349 €
16.06 – 23.06 7 419 €
23.06 –  30.06 7 483 €
30.06 – 07.07 7 553 €
07.07 – 14.07 7 623 €
14.07 – 21.07 7 693 €
21.07 – 28.07 7 693 €
28.07 – 04.08 7 693 €
04.08 – 11.08 7 693 €
11.08 – 18.08 7 693 €
18.08 –  25.08 7 623 €
25.08 – 01.09 7 553 €
01.09 – 08.09 7 455 €
08.09 – 15.09 7 413 €
15.09 – 22.09 7 343 €
22.09 – 29.09 7 238 €

 

Во Неа Скиони, Sunday Mood овозможува сместување на 90 метри од плажа во двоспални апартмани организирани со две посебни спални соби и дневна со кујна во која има единечен кревет и можност за дополнителен ранџо кревет. Сместувачките капацитети се со балкон, опремени се со кујна и приватна бања со туш. Исто така достапни се ТВ, клима и Wi-fi. Погледот е кон прекрасната цветна градина, во која може да уживате правејќи скара.

Превозот се доплаќа

Возрасен:                45 еур повратен / 35 еур еден правец

Деца од 02-12г.   35 еур повратен / 30 еур еден правец

Деца до 2г.:            Бесплатно (без седиште).

ПРЕВОЗ:
Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.

Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,

Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.

НАПОМЕНА:

 • Во  апартманите  е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимумедно дете до 5,99 години;
 • Сместувањето во апартманите  е е во 14:00 (по локално време);
 • Напуштање на апартманите е во 09:00 (по локално време);
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите;
 • Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата.
 • Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.
 • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Организаторот не ја цени исправниост на патни документи.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • За сите информации дадени усно, агенцијата не сноси одговорност.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм при склучување на договорот за патување.

Важат општите услови за патувањe на Зулу Травел!

Но

но