Category: Халкидики

Куќа “Billys”

Куќа “Billys” Попуст за рана резервација: 7 % попуст за целосна уплата до 10.05.2022   Јерисос е едно од најголемите туристички места на полуостровот Халкидики. Градот во кој живеат повеќе од 3000 жители има долга, песочна плажа која има ‘сино знаме’ за чистота и шеталиште со таверни, кафетерии и атракции за најмладите. Од Јерисос секојдневно се организираат…
Read more

ВИЛА ЏУЛИ I ЈЕРИСОС

ВИЛА ЏУЛИ I ЈЕРИСОС Јерисос е едно од најголемите туристички места на полуостровот Халкидики. Градот во кој живеат повеќе од 3000 жители има долга, песочна плажа која има Сино Знаме за чистота и шеталиште со таверни, кафетерии и атракции за најмладите. Од Јерисос секојдневно се организираат крстарења околу Света Гора и островот Амулиани. Јерисос –…
Read more

Tsimpoukas villas Неа Флогита

Куќа ‘Tsimpoukas villas’ Попуст за рана резервација: 15 % попуст за целосна уплата до 10.05. за термините 22.05., 29.05 и 05.06. 10 % попуст за целосна уплата до 10.05. за сите останати термини   Куќа „Цимбукас“ е лоцирана на извонредно мирна и тивка локација, помеѓу приватни куќи на почетокот на Неа Флогита. Оддаленена е околу 250 метри максимум од…
Read more

Blue and White Неа Флогита

Куќа “Blue and White” 15 % попуст за целосна уплата до 10.05.    Куќа “Blue and White” е лоцирана во помирниот дел на Неа Флогита, на само 150 метри од плажа и 100 метри од центарот. Располагаме со 2 четирикреветни дуплекс апартмани. Секој апартман располага со комплетно опремена кујна, ЛЦД, ТВ, сопствени модерни тоалети, Wi-Fi и клима уред. Паркинг обезбеден пред куќата.…
Read more

Вила Олимпија – Калитеа

Вила Олимпија – Калитеа Калитеа – најпознатото летувалиште на Халкидики, со прекрасна плажа со ситен песок и плиток  брег, “trendy” бич-барови, таверни, детски игралишта … со еден збор – место за одличен летен одмор. Апартманите се наоѓаат на први кат и сите се со една спална соба, одделна просторија во која има опремена кујна, бања, балкон со комплет маса…
Read more

Yiannis studios – Полихроно ( на сама плажа )

  Вилата Yiannis се наоѓа во центарот на Полихроно , на сама плажа, каде што плажата е најширока и песочна . Сите соби се опремени со кујна , LCD телевизор , Wi – Fi и клима – бесплатно. Сите соби имаат големи балкони од кои , 1/4 апартман и 1/3 студиата имаат директен поглед на…
Read more

Del soll luxury studio Полихроно

Del soll – luxury studio   Дел Сол, луксузни студија на плажа. Дел сол се наоѓа во централното подрачје на  Полихроно, на првата линија на плажата. Располага со вкупно 13 студија со поглед на море или со поглед на градина и е конфорен  за 2 или 3 лица. Супериорниот апартман се наоѓа на врвот на…
Read more

Торони Студио – Торони

Вила Торони Студиос (ex. Toroni Apartments) е објект со одлична централна локација, на сама плажа во Торони, место познато по прекрасната долга и широка песочна плажа, наградена со сино знаеменце заради својот квалитет и чистота. Вилата располага со убаво уреден двор, сопствен паркинг и скара. Во својот состав брои 12 сместувачки единици, студија за самопослужување…
Read more

Вила Илактида – Торони

Нов модерен објект лоциран во централниот дел на Торони блиску до сите градски содржини, на 100м од плажа. Вилата располага со прекрасно уреден двор, сопствен паркинг и скара. Во понуда се трокреветни студија со еден голем брачен и еден едиченен кревет,  кујна со фрижидер, решо и прибор согласно капацитетот на собата, тоалет со туш, балкон,…
Read more

Вила Флора 2 – Торони

Вила Флора 2 е одлично позиционирана на само 30м од плажа, во близина на првиот влез во Торони. Вилата е поставена на главната улица, која воедно минува и покрај самата плажа, во непосредна близина до сите потребни содржини на ова место. Вила Флора 2 е втората зграда од комплексот Флора и  располага со двокреветни, трокреветни…
Read more