Vila Mina Maria Nea Skioni

јуни 17, 2024

Вила Мина Мариа – Неа Скиони

                                                              Цените се за НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА 10% ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 25.04.2024 Вилата МИНА МАРИА се наоѓа во центарот на Неа Скиони, на само 50 метри од долгата и песочната Nea Skioni Beach.Со многу ресторани, маркети и таверни во близина, оваа вила ви нуди одлична можност за одмор и релаксација. […]

16th April, 2024

                                                              Цените се за НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

 

Вилата МИНА МАРИА се наоѓа во центарот на Неа Скиони, на само 50 метри од долгата и песочната Nea Skioni Beach.Со многу ресторани, маркети и таверни во близина, оваа вила ви нуди одлична можност за одмор и релаксација. Сместувањето е во стандардни двокреветни и трокреветни студија на прв спрат, со опремена кујна (фрижидер, прибор и решо), приватна бања со туш за гостите и балкон. Бесплатно Wi-fi и клима во сите апартмани. Можност за дополнителен ранџо кревет или бебешко креветче на барање.

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 НОЌИ

Период Бр.на ноќи 1/2+1  СТУДИО 1/3+1 СТУДИО
26.05 – 02.06 7 149 €  159 €
02.06 – 09.06 7 209 € 229 €
09.06 – 16.06 7 269 € 289 €
16.06 – 23.06 7 339 € 359 €
23.06 –  30.06 7 389 € 409 €
30.06 – 07.07 7 429 € 449 €
07.07 – 14.07 7 479 € 499 €
14.07 – 21.07 7 529 € 549 €
21.07 – 28.07 7 529 € 549 €
28.07 – 04.08 7 529 € 549 €
04.08 – 11.08 7 529 € 549 €
11.08 – 18.08 7 529 € 549 €
18.08 –  25.08 7 499 € 519 €
25.08 – 01.09 7 399 € 419 €
01.09 – 08.09 7 339 € 359 €
08.09 – 15.09 7 269 € 289 €
15.09 – 22.09 7 209 € 229 €
22.09 – 29.09 7 149 € 159 €
Превозот се доплаќа
Возрасен:                45 еур повратен / 35 еур еден правец
Деца од 02-12г.:    35 еур повратен / 30 еур еден правец
Деца до 2г.:            Бесплатно (без седиште).
ПРЕВОЗ:
               Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,
Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.
НАПОМЕНА:
Во  апартманите  е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимумедно дете до 5,99 години;
Сместувањето во апартманите  е е во 14:00 (по локално време);
Напуштање на апартманите е во 09:00 (по локално време);
Секоја направена штета се плаќа на лице место;
За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите;
Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата.
Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.
За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
Задолжително патничко осигурување.
Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.
 
ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ
Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
Организаторот не ја цени исправниост на патни документи.
Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
За сите информации дадени усно, агенцијата не сноси одговорност.
Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.
Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.

Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм при склучување на договорот за патување.          

                   no