Vila Anemohadi Siviri

јуни 17, 2024

 

Датуми APP 1/2+2 APP 1/2+2 R APP 3 pax
25.05.2024 – 01.06.2024
01.06.2024 – 08.06.2024
08.06.2024 – 15.06.2024
15.06.2024 – 22.06.2024
22.06.2024 – 29.06.2024
29.06.2024 – 06.07.2024
06.07.2024 – 13.07.2024
13.07.2024 – 20.07.2024
20.07.2024 – 27.07.2024
27.07.2024 – 03.08.2024
03.08.2024 – 10.08.2024
10.08.2024 – 17.08.2024
17.08.2024 – 24.08.2024
24.08.2024 – 31.08.2024
31.08.2024 – 07.09.2024
07.09.2024 – 14.09.2024
14.09.2024 – 21.09.2024

img

Double

Во спална брачен во дневна кауч на расклопување

Апартман со 2 соби (спална и дневна)

Структура на апартманите:
1/2+2 апартмани, со 2 одделни соби, спална соба со брачен кревет и дневна соба со кујна масичка и кауч на расклопување.
Апартманите имаат комплетно опремена мини кујна, тоалет, телевизор, клима уред, интернет, тераса.

Автобуски превоз – лена по лице

 град час возрасен дете 2-12
 Скопје 04;00 45 35
 Велес 04;30 45 35
 Штип 03;40 60 50
 Неготино 05;00 45 35
 ГП Богородица 06;00 45 35
 Битола 04;00 40 30
 Прилеп 03;15 40 30
 Струга 02;15 50 40
 Охрид 02;30 50 40
 Ресен 03;15 50 40

Цени во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

Деца до 2 г. Бесплатно – не користи седиште

Место на поаѓање:
Скопје – Дрводекор
Штип – Паркинг пред Пошта
Велес – БП Макпетрол-кружен тек
Неготино – БП Неготино
ГП Богородица – БП Шимов
Битола – Автобуска Транскоп
Прилеп – БП Салида
Струга – Хотел Дрим
Охрид – БП Лук Оил излез кон Битола
Ресен – Автобуска станица

Време за поаѓање од Грција

грчко македонско место
14;15 13;15 Пефкохори
14;45 13;45 Полихроно
14;30 13;30 Ханиоти
15;00 14;00 Калитеа
15;15 14;15 Сивири
16;00 15;00 Неа Потидеа
4

Мало медитеранско село, сместено на западната страна на Касандра (Халкидики).
Ги има сите содржини за летен одмор:
Маркети, прекрасно шеталиште покрај плажа, слаткарница, ресторани и таверни.
Плажата е долга песочна (сино знаме) со кристално чиста вода, иделна за одмор.
Сивири е оддалечено од Битола 318 км. во правец, а од Скопје 322 км во правец
Калитеа е оддалечена 9 км, а Афитос 11км во правец од Сивири.

Категоријата на објектите/хотелите е определена според законите на државата на која се однесува резервацијата. Информацијата за квалитетот и услугите, кои ги предлага секој објект/хотел, се осигурани од самите објекти/хотели на датумот на нивното вклучување во резервацискиот систем. Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат објектот/хотелот се информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација или сликани од нас. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица. Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот или списокот кој го издава организаторот на патување, во објектот/хотелот нема да дозволат сместување на ненајавени лица. Цените и достапните понуди се валидни во овој момент! Сместувачките капацитети првиот ден се превземаат по 14:00-15;00 часот, Последниот ден напуштање на собата е 09:00-12;00 часот наутро. Превземањето и напуштањето на собите е во зависност од политиката на секој објект. Патниците се должни да ја одржуваат хигиената за време на престојот За Грција: Димензиите на креветите во апартмани и студија во Грција се разликуваат од нашите стандарди. Грчкиот стандард за нормален кревет е 75-90 см x 185-190 см, брачен кревет (француски) 115-160 см со 180-190 см. Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, патниците се должни веднаш да го известат одговорното лице, или сопственикот на објектот или вработен на рецепцијата. Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести организаторот на патувањето односно уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.

Локација

tu