Токио 29.12.2023 – 08.01.2024
| |

Токио 29.12.2023 – 08.01.2024

ТОКИО НОВА ГОДИНА 29.12.2023 – 08.01.2024 11 ДЕНА / 8 НОЌИ Токио се состои од 26 градови, 6 гратчиња и 8 села кои растеле заедно во текот на вековите за да формираат комплексен, стимулирачки и заводлив град. Јапонската метропола е истовремено возбудлива, интригантна и исцрпувачка. Токио нуди голем број на глетки и сензации, модерен дизајн…

Анталија 30.12.2023-03.01.2024
|

Анталија 30.12.2023-03.01.2024

Опис на патувањето Град со преку 300 сончеви денови во годината, богата историја, модерни зданија и преубави плажи, Место каде земјата го допира рајот. Анталија е сместена во истоимениот залив, се состои од два дела: едниот современ со широки булевари, трговски центри, богат ноќен живот, и стариот дел Kaleici – обновен и претворен во туристички…

РИМ-Нова Година
|

РИМ-Нова Година

Нова Година во Рим 31.12 – 02.01 3 дена / 2 ноќевања Рим – Главниот град на Италија кој на секој чекор ги открива своите убавини и фасцинира со историјата која совршено се вклопува во секојдневието на градот. Вечниот град или градот на седум ридови се само некои од епитетите кои Рим ги носи над три илјади години од…

Сицилија 29.12.23 – 02.01.24
|

Сицилија 29.12.23 – 02.01.24

Сицилија 2024 Нова Година   Дочекајте ја новата 2024 година на најголемиот медитерански остров – Сицилија! Сицилија е најголемиот остров во Средоземното Море. Има исклучително интересна историја, бидејќи низ вековите Грците, Римјаните, Арапите и Норманите оставиле свој белег на ова место. Таормина и Цефалу Таормина е град на источниот брег на островот Сицилија и е дом на…

Загреб и Љубљана 30.12.2023- 02.01.2024
|

Загреб и Љубљана 30.12.2023- 02.01.2024

1 Ден    30.12 Сабота                     СКОПЈЕ–ЗАГРЕБ Состанок со групата на паркингот пред хотел “Holiday Inn” во 19.30 часот и поаѓање за Загреб. Ноќно возење преку Србија. 2 Ден    31.12 Недела                                  ЗАГРЕБ Пристигнување во Загреб во претпладневните часови. Разглед на градот: Плоштадот Бан Јелачич, Уметничкиот Павиљон, Мимара, Хрватскиот народен театар, Загребската Kатедрала, Владата, Камената…

Анталија 30.12.2023 – 03.01.2024
|

Анталија 30.12.2023 – 03.01.2024

НОВА ГОДИНА – АНТАЛИЈА 30.12.2023 – 03.01.2024 Цена  од 599€ по лице АНТАЛИЈА – ДИРЕКТЕН ЛЕТ ОД СКОПЈЕ – 5 ДЕНА / 4 НОЌИ Град со преку 300 сончеви денови во годината, богата историја, модерни зданија и преубави плажи, Место каде земјата го допира рајот. Анталија е сместена во истоимениот залив, се состои од два…

Маурициус 25.12.2023 – 03.01.2024
| |

Маурициус 25.12.2023 – 03.01.2024

Маурициус – Нова Година – Програма на Тура 25/12/2023 – 03/01/2024 1.692 EUR Цена по лице Ден1 25.12.2023, СОФИЈА- ИСТАНБУЛ Средба на аеродромот во Софија во 19:30ч за лет Софија-Истанбул со АК Turkish Airlines во 21:30ч. Слетување во Истанбул во 23:55ч. Краток престој на аеродромот, и полетување од Истанбул-Маурициус во 02:20ч   Ден2 26.12.2023, ИСТАНБУЛ –…

Дубаи 30.12.2023 – 03.01.2024
|

Дубаи 30.12.2023 – 03.01.2024

Дочекајте ја Новата Година во Дубаи Индивидуална програма  30 Dec 2023 – 03 Jan 2024 (4 ноќи / 5 дена) Детали од лет 30 Dec 2023 BEG DXB 13:15 – 21:35     03 Jan 2024 DXB BEG 18:10 – 21:15 Напомени Цената вклучува: Повратен авионски билет на релација БЕЛГРАД– ДУБАИ – БЕЛГРАД Трансфер аеродром – хотел…

Истанбул  30.12.2023 – 02.01.2024
|

Истанбул 30.12.2023 – 02.01.2024

Истанбул- Нова година Поаѓање: 30.12.2023/ Денови: 4 Цена: €439 Со попуст €419 Опис на патувањето Престолнина на империи, град кој владее два континента, средиште на цивилизации и култури – се само неколку од многуте дефиниции за Истанбул. Неограничената убавина на Истанбул е тоа што ги привлекува посетителите – безбројни музеи, цркви, џамии, базар, природни убавини….

Тунис 28.12.2023 – 02.01.2024
|

Тунис 28.12.2023 – 02.01.2024

 Нова Година во Тунис, Енфида 2024 година со директен чартер лет од Софија 28.12.2023 – 02.01.2024 вкл. 5 ноќевања / 6 дена Тунис – Нова Година – Програма на Тура 472 EUR Ден1 Софија – Енфида, Хамамет, Сус, Монастир Состанок на аеродромот во Софија, терминал 2 за директен чартер лет до Енфида управуван од BH Air….