Бела Јела 4* Луковска Бања

јануари 18, 2024

Хотел Бела Јела 4* – Луковска Бања

Хотел Бела Јела е отворен за првите гости во Октомври 2021-ва година. Располага со 85 соби, 8 апартмани и 2 лукс апартмани. Хотелот нуди: медицински центар каде секојдневно се  изведуваат прегледи и терапии (и за време на викенди и празници), отворено-затворен базен со термална вода, Wellness центар, ресторан, wellness бар и lobby бар, сала за забава, детска игрална, теретана.

Цените се дадени по лице на ден на база полн пансион во двокреветни стандардни соби.

Јануари – Март Април Мај / Јуни Јули – Септември Октомври – Декември
Основен БП 63 € 64 € 65 € 68 € 63€
Дополнителен БП 78 € 79 € 80 € 83 € 78 €

* Наведените цени не важат за време на празничните периоди во Србија: 01.01.-09.01.2024, 14.02.-19.02.2024, 30.04.-06.05.2024, 08.11. – 12.11.2024 г. и 25.12.-31.12.2024 година кога важат посебните празнични пакети. Основен БП значи престој од 2 или повеќе дена, а дополнителен БП  значи престој од 5 или повеќе дена.

Основен БП вклучува:

 • Сместување во двокреветни стандард соби (ТВ, мини-бар, бањарки, фен),
 • Преглед кај дежурните доктори;
 • Балнеотерапија: капење во лековита вода (внатрешни џакузи базени, надворешни базени, „извори“ во Горната Бања – места на природните извори на термална вода), хидрокинези терапија (групни вежби во базенот со лековита вода);
 • Секојдневно користење на Wellness centar: финска сауна, био сауна, парно купатило, солена соба, тепидариум
 • Секојдневно користење на спортските терени (асфалтирани терени за мали спортови: кошарка, ракомет, одбојка);
 • Анимациска програма со терапевт-рекреатор: групни вежби во теретана и на отворено, прошетки по околината;
 • Секојдневно користење на детска игротека
 • Полупансион: појадок – појадок и вечера (шведска маса)
 • WiFi интернет;
 • Такса за престој.

Дополнителниот БП  подразбира: основен БП + четири терапии на ден (се спроведуваат секојдневно, и за време на викенди и празници):

 • Хидромасажа во лековита вода (бисерна купка или подводна масажа);
 • Апликација на лековита кал (до 2 апликации);
 • Електротерапија (диадинамик, интерферентна струја, ТЕНС, ултразвук, солукс ламба, мускулен стимулатор, биоптрон ламба);
 • Рачна масажа – сегментна.
 • Доплата за еднокреветна соба: 13 € на ден.
 • Доплата за апартман: 13 € по лице на ден.
 • Доплата за LUX апартман: 13 € по лице на ден.

Услови за деца:

 • Бесплатен престој до 5 години,
 • Од 5-10 години: 50% од наведените цени,
 • 10 години и постари:  плаќаат цела сума