Вила Афродити – Нидри, Лефкада

Vila-Afroditi-Zulu
јуни 20, 2024

Лефкада е остров на Јонскиот Архипелаг, кој  се наоѓа јужно од Крф и североисточно од Кефалонија, а со континенталниот дел на Грција е поврзана со подвижен мост. Лефкада со причина ја нарекуваат островот на бојата: белата боја на карпите, школките и песокта по кои го добила и името;  сината боја на морето која може да се спореди со морињата во некои далечни егзотични дестинации; зеленилото на боровите,чемпресите,шаренилото на цвеќињата,маслиновите дрвја.. Големиот број на таверни, барови, ресторани ќе го направат Вашиот одмор уште попријатен. Најпознатите и најубави плажи на островот Порто Кацики, Егремни, Милос, Катисма…со својата убавина никој нема да го остави рамнодушен. Нидри е најголем и најпознат туристички град кој се наоѓа на југоисточниот дел на островот. Сместен е во залив опкружен со малите островчиња Мадури, Меганиси, Скорпио кои се сопственост на Оназис. Ова летовалиште изобилува со продавници, таверни, ресторани, кафулиња и има долга градска плажа. Покрај пристаништето во кое се закотвени бродовите кои крстарат околу островот и превезуваат капачи до другите островчиња, тука се наоѓа и марината за јахти која претставува совршено уточиште на многубројните наутичари и едриличари.

Вила Афродити Б кат. – Нидри – на самиот брег, 300 метри од плажа, во непосредна близина на центарот, многуте таверни и шеталиштето, уреден двор со зеленило и мала пицерија, рецепција, прикладни места за паркирање во близина со обезбедување и плаќање (бесплатно паркирање малку подалеку). Студијата се опремени со мали кујни, тоалет, ТВ, клима ВКЛУЧЕНА во цена, тераси, чистење на апартманите на 3 дена. Студиата се со традиционален дизајн , со различна големина , некои се со поглед на море.

GPS 38.70542623037782, 20.70885091516509

Лефкада- островот со најубави бои
Попусти за рана уплата : -10%  до 30/04/2024
Напомена: корегирани термини на 06/12/2023
Вила Афродити Б кат – Нидри 1/2 студио 1/2 студ.поглед 1/3+1 студио (4 лица)
Термин/Услуга 7 наем 7 наем 7 наем
28.05.-04.06.2024 149 89
159 99
169 99
04.06.-11.06.2024 169 99
179 119
189  109
11.06.-18.06.2024 269 228
279 237
289 246
18.06.-25.06.2024 299 309 319
25.06.-02.07.2024 359 369 379
02.07.-09.07.2024 379 389 399
09.07.-16.07.2024 419 429 439
16.07.-23.07.2024 449 469 479
23.07-30.07.2024 449 469 479
30.07-06.08.2024 449 469 479
06.08.-13.08.2024 449 469 479
13.08-20.08.2024 449 469 479
20.08-27.08.2024 429 469 459
27.08.-03.09.2024 369 379 399
03.09.-10.09.2024 299 309 319
10.09.-17.09.2024 229 249 259
17.09.-24.09.2024 199 219 229
Цените се дадени за наем на студио 7 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
Дозволено е сместување спрема капацитетот на студио (број на кревети)
освен 1 дете до 7 години во кревет со родител.
Автобуски превоз 55Еур возрасни Битола.
Доплата за превоз 10 Еур: Струга,Oхрид, Ресен, Скопје, Велес, Дреново, Прилеп.
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст – 10 Евра од редовната цена. Климата е ВКЛУЧЕНА во цена.
За уплата на 2 или повеќе темини одобруваме 7% попуст. Попустите не може да се комбинираат.
Термините обележани со црвено се промо и не подлежат на попуст. Попустите не може да се комбинирааат.
Туристичката такса се плаќа на лице место.
 Важат Општите услови за патување на СКТМ.

Бус Парга-Врахос-Лефкада
Агиос Никитас 13.00 часот
Нидри 14.30 часот
Никиана 14.45 часот
Врахос 15.30 часот
Амудиа 15.45 часот
Парга 16.00 часот