Ilio Mare ***** Thassos

ноември 17, 2023

Ilio Mare е хотел со 5 ѕвезди на сама плажа и луксузно одморалиште на островот Тасос наменет за патници со софистицирани вкусови.
Луксузниот хотел е идилично лоциран на златната песочна плажа Дасилио Скала Принос, наградена со сино знаме за кристално чистото тиркизно море.

Хотелските капацитети и услуги вклучуваат: надворешен базен, детски базен, бар покрај базен, рецепција, ресторан, барови, кино, фитнес и фитнес сала, тениско игралиште, игралиште за одбојка на плажа, велнес објекти, третмани за лице и тело, масажи, фризерски салон и салон за нокти (со доплата), мини маркет, продавница за подароци, чување деца (се доплаќа), мини клуб, 3 хотелски ресторани и 3 барови вклучувајќи a la carte ресторан, конференциски центар.

Хотелски содржини:
рецепција, ресторан, a la carte ресторан, кафе бар, бар покрај базен, бар на плажа, базен, Wi-Fi интернет во заеднички простории, теретана, фитнес, одбојка на плажа, тениско игралиште, аеробик и јога, спортови на вода, третмани за лице и тело , салон за убавина, мини маркет, конференциска сала, паркинг.

Соби:
клима уред, сателитска ТВ, телефон, мини бар и сеф (се доплаќа), бања, фен, балкон.

Услуга:
полупансион – појадок и вечера (самопослужување, избор на повеќе јадења).

Линк од хотел: HOTEL ILIO MARE ***** THASSOS

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.01.2024 15% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2024 10% ПОПУСТ
УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

HOTEL ILIO MARE ***** THASSOS www.iliomare.gr
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – ПОЛУПАНСИОН
10/0/WH 01.05-12.05 13.05-10.06
16.09-30.09
11.06-19.07
28.08-15.09
20.07-27.08 01.10-13.10
Classic Room Garden View 89 109 191 248 90
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Classic Room Sea View 120 143 260 326 120
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА – ПОЛУПАНСИОН
Deluxe Suite Private Garden 68 89 147 176 68
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 год. 50% 50% 50% 50% 50%
Deluxe Suite Sea View 102 133 182 203 102
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 год. 50% 50% 50% 50% 50%
Family Room 63 78 136 168 63
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 год. 50% 50% 50% 50% 50%
Junior Suite Garden View 57 66 107 146 57
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 год. 50% 50% 50% 50% 50%
Junior Suite Side Sea View 58 69 119 152 59
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 год. 50% 50% 50% 50% 50%
Мин. престој 1 1 3 3 1
Опис:а ла карт ресторан, целосно климатизиран,бар,перална,паркинг,СПА,отворен базен,собен сервис и др.
Соби: клима,балкон,кафемат,фен,мини бар,САТ ТВ,телефон
Stayover tax 4 EUR по соба на ден , се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
Non show 100% of total amount
Early departure 100% of total amount
Cancelled 1-7 days before check-in 50% of total amount