Therme Grand 5* Село Бања

септември 23, 2023

Therme Grand 5* Село Бања

01.03-31.05.2023

01.06-30.11.2023

Делник: недела – четврток
Викенд: петок и сабота

Дете 0-1,99 г. се сместува бесплатно
Дете 2-11,99 г. доплаќа 36 € на ден за ноќевање со појадок или 46 € за Се вклучено во FAMILY ROOM или FAMILY SUITE
Дете над 12 г. или трет возрасен во FAMILY ROOM или FAMILY SUITE доплаќа на ден 56 € за ноќевање со појадок или 72 € за Се вклучено.

Цените се по соба за 1 ноќевање за двајца гости:
Ноќевања со појадок / Се вклучено (по избор)
Безжичен интернет на територијата на хотелот;
Користење на хотелски спа услуги:
Внатрешен базен со 38 степени минерална вода,
Само за возрасни надворешен базен со минерална вода 38 степени
Лакониум,
Билна сауна,
2 надворешни фински сауни (за возрасни)
Арома сауна,
Арома парна бања,
Парна бања со шок базен,

Во цената НЕ Е вклучено:
Патничко осигурување
Превоз
Неспомнати услуги

 

Сместување

 

Хотелот има 110 соби, кои комбинираат планински стил и удобна атмосфера, поволна за семејна рекреација.

EXECUTIVE ROOM 38 м²
Капацитет 2 возрасни
Бањарка
Удобна спална соба со King Size
Широк асортиман на артикли во мини бар ( доплата )
Кабловска телевизија
Безжичен интернет
Гардероба
Систем за контрола на климата
Фотелја со маса
Фен
Тоалетна козметика
Затемнети завеси
Тераса со прекрасен поглед на планината Пирин и базенот

FAMILY ROOM 45 м²
Капацитет 2 возрасни + 1 дете
Бањарка
Удобна спална соба со King Size
Широк асортиман на артикли во мини бар ( доплата )
Кабловска телевизија
Безжичен интернет
Гардероба
Систем за контрола на климата
Фотелја со маса
Фен
Тоалетна козметика
Затемнети завеси
Тераса со прекрасен поглед на планината Пирин и базенот

 

 

Хотел

 

Селото Бања, каде што се наоѓа Гранд Хотел Терме е во близина на одморалиштето Банско.
Ова ви дава можност да го комбинирате термалното со активен ски одмор.

Удобности во Гранд Хотел Терме

8 Ресторани и барови
Фитнес
Ски шкафче
Аниматори
Собна услуга
Детско катче
Греење
Паркинг
Комплексот има фудбалско игралиште со олимписка големина со природна трева.

СПА (на 3000 м2 – оаза за умот, телото и духот)
Комплексот се снабдува со минерална вода од извор кој се наоѓа на 3 км. од селото Бања.

Минералната вода во Бања има просечна температура од 58°C и има лековити својства, како за надворешна, така и за внатрешна употреба.

СПА центар Внатрешен минерален базен
Надворешен минерален базен-за возрасни
2 Надворешени базени
Лакониум
Билна сауна
Финска сауна
Арома сауна
Арома парна бања
Парна бања со шок базен
Сауна
Џакузи

Сите Ваши лични податоци кои се внесуваат во системот за резервирање се користат само и единствено за потребите на резервацијата-договорот, дадените податоците од вас мора да се точни како во пасошот.
Агенцијата не сноси одговорност за неточно потполнети обрзаци за резервација од страна-изјава на клиентот.
Неправилното пополнување на податоците (име, презиме, дата на раѓање, адреса) може да доведе пограничните служби да не ви дозволат влез во соодветната земја и да ви се откаже престојот.

tur