Zepter 4* Врњачка Бања

септември 4, 2023

Zepter Hotel 4*- Vrnjacka Banja
Цена по лице на ден на база ноќевање со појадок

Во цената е вклучено:
– Ноќевање со појадок;
– Користење на Спа центар: затворен базен со термална вода, џакузи, сауна…;
– Фитнес Центар;
– Wi-Fi
– 10% попуст на третмани на лице и тело;
– Therapy Air во сите соби со специјални прочистувачи на воздух;

Во цената не е вклучено:
– Туристичка такса 1,20€ по лице на ден; Деца од 7-12 години плаќаат 0,70€ по лице на ден; Деца до 7 години 0,20€ по лице на ден (наплата во агенција);
– Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден (наплата во агенција);
– Вечера – возрасни 13€ по лице на ден; Деца 3-9,99 години 9€ по лице на ден;
– Катна гаража 4,5€ по кола на ден (задолжителна резервација, ограничен број на места)

Услови за деца:
– Прво дете до 6,99 години ГРАТИС во присуство на две возрасни лица;
– Прво дете до 6,99 години ГРАТИС, второ дете до 3-11,99 години 50% попуст, во присуство на две возрасни лица;
– Едно дете 7-11,99 години во присуство на едно возрасно лице 30% попуст;
– Две деца 7-11,99 години во присуство на едно или две возрасни лица, секое дете има 50% попуст;

Напомена:
– Single Room се пресметува цената од табелата +40% доплата;
– Уплата исклучиво во денари по курс 1€=61,8 денари;

Опис на соби:
– Lux Room – една просторија од 18m², може да се сместат 2 возрасни + 1 дете до 6,99 години (доколку дете дели легло со родител)
– Luх Studio – една просторија до 20-22m², може да се сместат 2 возрасни + 2 деца до 9,99 години (на софа на разлекување) или 3 возрасни лица.
– Deluxe Room – една простоја од 18m², може да се сместат 2 возрасни лица.

Политика за откажување:
10% пенали за отказ на резервација 44-35 дена пред Chek In;
20% пенали за отказ на резервација 34-28 дена пред Chek In;
40% пенали за отказ на резервација 27-20 дена пред Chek In;
80% пенали за отказ на резервација 20-15 дена пред Chek In;
90% пенали за отказ на резервација 15-10 дена пред Chek In;
100% пенали за отказ на резервација 10-0 дена пред Chek In

pil