Ski opening Kopaonik (со вклучен превоз)

Ski opening Kopaonik (со вклучен превоз)

Ski opening Kopaonik

 Копаоник – Брзече

Термин: 10.12 – 12.12.2021 – 79 EUR по лице 

Скијачкото отворање на Копаоник се одржа за прв пат во 2010 година,  по сликата на слични настани во популарните европски скијачки центри, со цел симболично да го означи отворањето на скијачката сезона на Копаоник. По единаесет години, Ски Open Копаоник стана добро познат туристички бренд кој привлекува се поголем број гости од целиот регион на Копаоник секоја година.

 

10.12.2021 Скопје-Копаоник
    Состанок на групата во 05:00 часот на Дрво Декор. Поаѓање кон Kопаоник, пристигнување во Брзече-Копаоник во утринските часови.Сместување во хотел www.kopaapartmani.co.rs.Слободно време за индивидуални активности. Можност за посета на ски центарот. Вечера. Ноќевање.
11.12.2021 Копаоник
    Појадок. Факултативно заминување во центарот на Копаоник, можност за уживање во неговите природни убавини, љубителите на белиот спорт ќе уживаат и ќе ги користат удобностите на скијачкиот центар. Слободно време за кафе во познатите ресторани. Враќање во хотел во договорено време. Вечера. Ноќевање.
12.12.2021 Копаоник-Скопје
    Појадок. По појадокот слободно време за индивидуални активности или заминување кон скијачкиот цетар – факултативно. Во попладневните часови заминување за Скопје. Пристигнување во вечерните часови во Скопје.

Цената вклучува:

Сместување на база 2 ПП (појадок и вечера)
Превоз на наведената релација Скопје-Брзече-Скопје
Туристичка такса

 

Цената не вклучува

  • Патничко осигурување
  • Превоз до ски центарот на Копаоник RT- 3€

 Напомена : Ве молиме почитувајте ги препорачаните мерки против COVID-19 за Ваша и наша заштита, следете ги препораките и редовно информирајте се од надлежните институции за најновите вести и насоки.

 

31