Ruskovets Thermal Spa Hotel ****ДОБРИНИШТЕ БУГАРИЈА

Ruskovets Thermal Spa Hotel ****ДОБРИНИШТЕ БУГАРИЈА

 

RuskovetsДОБРИНИШТЕ БУГАРИЈА

Пакет 3 ноќевања

 

ПАКЕТ « РИТУАЛ ПИРИН »
07 Септември-30 Ноември

Уникатен комплекс во подножјето на Пирин, кој се наоѓа во близина на борова шума…
Фамилијарни вили и пространи апартмани, обезбедуваат приватност, атмосфера и луксуз..
Здрава храна подготвена од свежи производи

Цената е за 1 ноќевање за соба (услов е минимум 3 ноќи престој)

сместување цена за соба за 1 ноќ
Јуниор Апартман со 1 спална соба
(2 возрасни +1 дете до 13,99 години)
72,90
Сениор Апартман со 2 спални соби
(4 возрасни + 1 дете до 13,99 години)
104,60
Вила  Комфорт со 1 спална соба
(2 возрасни + 1 дете до 13.99г.)
90,30
Вила Фамили Комфорт со 2 спални
(4 возрасни + 1 дете до 13.99г.)
110,00
Вила ЛУКС со 2 спални
(4 возрастни + 1 дете до 13.99г.)
148,40

Цените се во €, се плаќа во денари 1€=62 денари


Цените на пакетот за соба за 1 ноќ, за минимум 
3 ноќевања и вклучуваат:
Ноќевање со појадок
Сместување во избраниот тип на соба за гости на редовни кревети и 1 дете до 13,99 г.на дополнително легло
Користење на топол минерален базен со хидромасажни лежалки, температура на водата 30°С *
Детски топол минерален базен во затворен простор, со температура на водата 33°С *
Употреба на СПА област – парни бањи со арома и сол, сауна *
Еднократно употреба на џакузи на отворено со минерална вода (за 1 час со максимален капацитет од 5 лица)
20% попуст на сите СПА процедури во СПА Центар “ОНСЕН”
Клима и сеф во собите
Фитнес центар со опрема Техно теретана со прекрасен поглед на планините Пирин *
Безжичен интернет во целиот комплекс
Бесплатен паркинг.
Секоја вила има приватен паркинг простор

Понудата важи за резервации направени до 30.09.2021 година.

 СПА процедурата “Ритуален пирин” вклучува
Терапија за витални нозе
Масажа на грбот
Масажа на стопала
Билков чај

 Доплата за вечера за гости на дополнително легло – задолжителна е

Вечера – возрасен 16 €
Вечера – дете 4-13,99 г 9 €

Сместување за деца и полата за доп. кревет:
Второто дете до 3,99 г.сместено на бебешко креветче во сите простории плаќа 6 €
Второто дете од 4-13,99 г.сместено на доп. кревет во Вили Фамили Комфорт и Вила Лукс плаќа 11 €
Петти возрасен сместен на доп. камп -кревет во Вила Фамилија Комфорт и Вила Лукс плаќа 50% од цената
Доплата за второ детско креветче во соба 6 €

За деца:
Бесплатно користење на детски клуб со програма за анимација и аниматор за деца од 3-6 г.
Опција за користење на детскиот клуб со придружните родители до 21:00 часот *
НОВО! Тинејџерска соба – бесплатни игри за Playstation *

Во цената НЕ Е в клучено:
Превоз
Патничко осигурување
Доплата за користење на џакузи на отворено со минерална вода 16 € / час – со капацитет до 5 лица
Туристичка такса во износ од 0,80 € по турист дневно – задолжително

Сите услуги означени со * се извршуваат според тековните анти-епидемиски мерки и наредби на министерот за здравство.

Политика на откажување:

– Во случај на откажување или промена на резервацијата до 3 работни дена пред датумот на сместување – нема глоба.
– Во случај на откажување или промена на резервацијата помалку од 3 работни дена пред датумот на сместување од износот се одзема за 1 ноќ за резервираната соба.
– Во случај на скратување или одложување на престојот помалку од 3 работни дена пред датумот на сместување, глоба од 1 ноќ од бараниот пакет.
– Откажувањата или промените во резервацијата се бараат во писмена форма и мора да бидат потврдени во писмена форма од хотелот.

Хотелот го задржува правото да ги промени цените за време на државните празници и периоди со специјални понуди.

Мерки во врска со КОВИД-19

Нашиот главен приоритет отсекогаш бил да обезбедиме неспоредливо искуство за вас – нашите гости – во форма на третман, рехабилитација, здравствена превенција и подмладување на умот и телото. Со грижа за вас во изминатите месеци, нашиот тим работи напорно за да обезбеди највисоко ниво на хигиена и дезинфекција. Ние гарантираме дека ќе ги задоволиме вашите потреби на соодветен и безбеден начин, во согласност со упатствата на нашата влада.

Безбедност на нашите гости и вработени:
Со цел да го заштитите здравјето на другите, вашата температура ќе се мери кога ќе влезете во комплексот. Гостите со вирусни симптоми нема да бидат дозволени.
За време на работата, нашите вработени ќе носат заштитни маски како зголемена безбедносна мерка.
Нашите објекти редовно се дезинфицираат – заеднички простории, хотелски соби и сите други места каде што гостите имаат директен контакт.
Во хотелот се достапни средства за дезинфекција и ви стојат на располагање.
Сите наши вработени минуваат низ филтер, мерат температура, ја проверуваат здравствената состојба (кивање, кашлање), пополнуваат хигиенска картичка.
Вработените на територијата на хотелот се обучени во врска со примената на итните анти-епидемиски правила, во согласност со барањата на наредбите на министерот за здравство.
Бидете одговорни и држете растојание од 2 метри и помеѓу себе и другите гости, како и помеѓу себе и вработените во хотелот.

 

 

Пакер 4 ноќевања

 

ПАКЕТ « ХОУМ ОФИС »
07 Септември-30 Ноември

Уникатен комплекс во подножјето на Пирин, кој се наоѓа во близина на борова шума…
Фамилијарни вили и пространи апартмани, обезбедуваат приватност, атмосфера и луксуз..
Здрава храна подготвена од свежи производи

 

Цената е за 1 ноќевање за соба (услов е минимум 4 ноќи престој)

сместување цена за соба за 1 ноќ
Јуниор Апартман со 1 спална соба
(2 возрасни +1 дете до 13,99 години)
58,00 €
Сениор Апартман со 2 спални соби
(4 возрасни + 1 дете до 13,99 години)
88,00 €
Вила  Комфорт со 1 спална соба
(2 возрасни + 1 дете до 13.99г.)
74,00 €
Вила Фамили Комфорт со 2 спални
(4 возрасни + 1 дете до 13.99г.)
95,00 €
Вила ЛУКС со 2 спални
(4 возрастни + 1 дете до 13.99г.)
130,00 €

Цените се во €, се плаќа во денари 1€=62 денари

Цените на пакетот се за соба за 1 ноќ, за минимум 4 ноќевања и вклучуваат:
Ноќевање со појадок
Сместување во избраниот тип на соба за гости на редовни кревети и 1 дете до 13,99 г.на дополнително легло
Користење на топол минерален базен со хидромасажни лежалки, температура на водата 30°С*
Детски топол минерален базен во затворен простор, со температура на водата 33°С*
Употреба на СПА област – парни бањи со арома и сол, сауна *
Еднократно употреба на џакузи на отворено со минерална вода (за 1 час со максимален капацитет од 5 лица)
20% попуст на сите СПА процедури во СПА Центар “ОНСЕН”
Клима и сеф во собите
Фитнес центар со опрема Техно теретана со прекрасен поглед на планините Пирин *
Безжичен интернет во целиот комплекс
Бесплатен паркинг.
Секоја вила има приватен паркинг простор.

Понудата важи за резервации направени и платени до 30.09.2021 година.

Сместување за деца и полата за доп. кревет:
Второто дете до 3,99 г.сместено на бебешко креветче во сите простории плаќа 6 €
Второто дете од 4-13,99 г. на доп. кревет во Вили Фамили Комфорт и Вила Лукс плаќа 11 €
Петти возрасен сместен на дополнителен камп -кревет во Вила Фамилија Комфорт и Вила Лукс плаќа 50% од цената по возрасен на редовен кревет.
Доплата за второ детско креветче во соба 6 €

За деца:
Бесплатно користење на детски клуб со програма за анимација и аниматор за деца од 3-6 г
Опција за користење на детскиот клуб со придружните родители до 21:00 часот *
НОВО! Тинејџерска соба – бесплатни игри за Playstation *

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Доплата за користење на џакузи на отворено со минерална вода 16 € / час – со капацитет дo 5 лица
Туристичка такса во износ од 0,80 € по турист дневно – задолжително

Доплата за вечера за гости на дополнително легло – задолжителна е

Вечера – возрасен 16 €
Вечера – дете 4-13,99 г   9 €

Сите услуги означени со * се извршуваат според тековните анти-епидемиски мерки и наредби на министерот за здравство.

Политика на откажување:

– Во случај на откажување или промена на резервацијата до 3 работни дена пред датумот на сместување – нема глоба.
– Во случај на откажување или промена на резервацијата помалку од 3 работни дена пред датумот на сместување од износот се одзема за 1 ноќ за резервираната соба.
– Во случај на скратување или одложување на престојот помалку од 3 работни дена пред датумот на сместување, глоба од 1 ноќ од бараниот пакет.
– Откажувањата или промените во резервацијата се бараат во писмена форма и мора да бидат потврдени во писмена форма од хотелот.

Хотелот го задржува правото да ги промени цените за време на државните празници и периоди со специјални понуди.

Мерки во врска со КОВИД-19

Нашиот главен приоритет отсекогаш бил да обезбедиме неспоредливо искуство за вас – нашите гости – во форма на третман, рехабилитација, здравствена превенција и подмладување на умот и телото. Со грижа за вас во изминатите месеци, нашиот тим работи напорно за да обезбеди највисоко ниво на хигиена и дезинфекција. Ние гарантираме дека ќе ги задоволиме вашите потреби на соодветен и безбеден начин, во согласност со упатствата на нашата влада.

Безбедност на нашите гости и вработени:

Со цел да го заштитите здравјето на другите, вашата температура ќе се мери кога ќе влезете во комплексот. Гостите со вирусни симптоми нема да бидат дозволени.
За време на работата, нашите вработени ќе носат заштитни маски како зголемена безбедносна мерка.
Нашите објекти редовно се дезинфицираат – заеднички простории, хотелски соби и сите други места каде што гостите имаат директен контакт.
Во хотелот се достапни средства за дезинфекција и ви стојат на располагање.
Сите наши вработени минуваат низ филтер, мерат температура, ја проверуваат здравствената состојба (кивање, кашлање), пополнуваат хигиенска картичка.
Вработените на територијата на хотелот се обучени во врска со примената на итните анти-епидемиски правила, во согласност со барањата на наредбите на министерот за здравство.
Бидете одговорни и држете растојание од 2 метри и помеѓу себе и другите гости, како и помеѓу себе и вработените во хотелот

 

 

Политика на откажување резервација:
-За откажување или промена на резервацијата до 7 дена пред датумот – нема казна
– За откажување или промена на резервацијата помалку од 7 дена пред датумот на сместување 1 ноќ
– Во случај на скратување или одложување на престојот помалку од 7 дена пред датумот на сместување, 1 ноќ
– Откажувањата или промените во резервацијата се бара во писмена форма и мора да бидат потврдени во писмена форма од хотелот.

Ковид 19
Во заедничките простории на хотелот, рестораните и баровите на територијата на комплексот, ќе се почитува растојанието помеѓу вработените и гостите од 1,5 до 2 м.
На пример, масите во рестораните ќе се сервираат само откако клиентите ќе ги ослободат.
Бројот на гости кои ги посетуваат рестораните ќе биде ограничен со намалување на капацитетот на местата во рестораните и зголемување на растојанието помеѓу масите за околу 1,5 м. помеѓу нив.
Работното време на рестораните и баровите ке се прилагоди со цел да се обезбеди доволно време и простор за гостите да бидат послужени.
Членовите на персоналот ќе бидат распоредени на фиксни смени, така што истите луѓе работат и со тоа ќе ја ограничат можноста за инфекција.
Мерките за дезинфекција и хигиена ќе бидат значително зголемени. Повеќе диспензери за дезинфекција ќе бидат инсталирани на сите важни точки на хотелот, така што гостите и вработените можат да ги дезинфицираат рацете во секое време. Тоа се, на пример, ресторани и барови, спортски терени, лоби на хотелот и многу повеќе.
Во однос на чистењето на просториите, ќе се воведат нови методи за чистење за да се обезбеди најдобра можна заштита од вируси. Сите соби ќе бидат темелно исчистени пред да пристигнат гостите и секогаш кога ќе ја напуштите просторијата, ќе се применуваат истите протоколи за интензивно длабоко чистење. Бањите, мебелот во просториите, садовите, апаратите, далечинските управувачи за телевизори и климатизери и слично ќе се чистат особено внимателно и прецизно.
Местата за самопослужување, како што се бифе, ќе се сведат на минимум. Каде што е можно, храна и пијалоци ќе им се сервираат на гостите од страна на персоналот кој носи заштитна опрема.
Хотелот го задржува правото да ги менува цените за време на државните празници и специјалните понуди.

 

Сместување

 

Апартманите се наоѓаат во хотелската зграда, а вилите се надвор од хотелската зграда и се самостојни.

Вила Комфорт Фемили / 4 возрасни + 2 деца /:

131 м2
Луксузна вил), тип мезонет, лоцирана на околу 30 метри од главната хотелска зграда;
Панорамска тераса на планината;
Пространа дневна соба со трпезарија и кујна;
Две спални, една со брачен кревет, а другата со два разделени кревети;
Голема тераса во дневната соба и балкун на вториот кат;
Две бањи со туш и тоалети, еден на првиот, а другиот на вториот кат;
Клима уред, сателитска ТВ, термо котел, мини бар, телефон и мини сеф.
Сопствена топла гардероба за сушење на ски чизми;
Покриен паркинг за вилата;
Безжичен интернет

Вилата е со вкупна површина од 131м2. На 2 спрата, максимум за 6 гости / 4 возрасни и две деца/.
На прво ниво се наоѓа хол со камин, софа, кујна (комплет опремена)и трпезарија за 4 возрасни и едно или две деца. Преку големите стаклени витрини влегуваат щедра светлина, откођето излегува кон просторна тераса и зелена морава. Има кабелска телевизија и безжичен интернет, тоалет.
На вториот спрат, две спални + тоалет.
На втората спрат има тераса со прекрасен поглед кон планината.
Секоја вила има скалд за ски и сушална за ски чевли.
Климатизацијата во вилите е со помош на термопумпа “воздух-воздух”, која овозможува да се постави најсоодветна температура како во зима така и во лето.
Не е дозволено сместување со домашни миленици.

Вила КОМФОРТ со една спална / 2 + 1 /:

Површина 98 м2
Вила, на не повеќе од 30 м. од хотелот;
Трпезарија со кујна, (опремена), камин, дневна со кабелска телевизија, интернет, минибар
Една спална соба,(може да биде со брачен кревет или со два разделени кревети)
Тераса во спалната соба;
Во вилата има два тоалети со када, туш кабина;
Клима, сателитска телевизија, мини бар, телефон и мини сеф.
Топол салон за сушење на ски обувки;
Безжичен интернет

Максимално сместување 2 возрасни и 1 дете на дополнително легло, кое се наоѓа во дневна.
Во овој тип вила Е дозволено сместување надомашни миленици.
Со доплата по 12/ на ден за домашен љубимец  до 8 кг.
Не е дозволено сместување на поголеми домашни миленици.

Апартман Сениор / 4 + 1 /:

80 м2;
Во хотелската зграда, погоден за 4 возрасни + 1 дете на регуларни легла;
Дневна соба со кујна, (комплет опремена); трпезариска маса и кауч;
Две спални, од кои една е со брачен , другата – со две разделени легла;
Тераса;
Две бањи со туш кабини и тоалети, фен, бањарка…… ;
Клима, сателитска телевизија, мини бар, телефон и мини сеф.
Безжичен интернет

Апартаментите се погодни за до 5 гости.
Не е дозволено сместување со домашни миленици.

Апартман Јуниор / 2 + 1 /:

60 м2;
Се наоѓа во главната хотелска зграда и е погодна за две возрасни лица и едно дете;
Дневна соба со трпезарија и кујна
Една спална соба со голем брачен кревет или два посебни кревети;
Тераса;
Бања со туш и тоалет, фен, бањарки ;
Клима уред, сателитска ТВ, термо котел, мини бар, телефон и мини сеф.
Безжичен интернет

Апартаментите се погодни за до 2+1 гости .
Домашни миленици не се дозволени/

 

Хотелски содржини

 

Добриниште е познат по својата минерална вода.
Во местото и околу него има 17 минерални извори со температура на водата од 30 до 43 степени.
Хотел “Русковец” 4 * е лоциран во познатото со минералната вода одморалиште Добриниште.
Гостите можат да избираат пливање и релаксација во СПА центарот или екскурзија во регионот.
Предност на комплексот се:
внатрешниот минерал базен со природна температура на водата / димензии 10/15м.,
внатрешен детски базен,
широка тераса со 2 џакузи и лежалки,
удобни апартмани и вили,
бесплатна детска зона,
ресторани:
Ресторан „Лавандер“ (130 места)
Ресторан „Ил Форно“ (25 места)
Лоби бар „Русковец“
Ноќен клуб „Виолет“
можност за спорт,
масажа,
велнес програми за убавина и здравје.
Го препорачуваме за семеен одмор, за надополнување на викендот, за спортски активности или СПА терапии.
Комплексот е од затворен тип, има чуварска служба активна деноноќно.
Се состои од четирикатна зграда со комфорни апартмани / 22 стандардни и 11 супериор апартмани, 42 вили.
Добриниште – Банско 8 км.

СПА
СПА центарот се наоѓа во главната зграда на хотелот и вклучува топол затворен минерален базен со димензии 10 / 15м. за возрасни, затворен детски минерален базен со температура на водата од 30 до 36 степени.
Базените се опремени со воздушни и хидромасажни единици.
Топли објекти се наоѓаат на I кат, во близина на базенот: 2 сауни, парна бања……
Панорамска тераса има дрвени джакузи со топла минерална вода.
Гостите имаат соблекувални со тушеви и крпи.
Родителите се целосно одговорни за своите деца.
На деца под 12 г. возраст без возрасни лица во базенот и спа објектите НЕ Е дозволено.

Комплексот зафаќа површина од 20 000 м2

21