ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО РАКОМЕТ 2022

 ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО РАКОМЕТ 2022 – ДЕБРЕЦИН, УНГАРИЈА 12.01- 18.01.2022 Дебрецин (Debrecen) е вториот најголем град во Унгарија, административен центар и главен град на регион Хајду-Бихар. Дебрецин бил главен град на Унгарија во периодот на 18-тиот век, периодот на револуцијата од  1848-1849 година, како и во периодот на крајот на втората светска војна   1944-1945 год.Со околу 200.000…
Read more

Интерхотел Сандански 4* -промо пакет 6 ноќевања

Интерхотел Сандански 4* Инфо за хотел : Интерхотел Сандански е лоциран во југозападниот дел на Бугарија, регион кој е најпознат по лековитата клима и термалните извори. Хотелот е лоциран во самиот центар на Сандански, на само неколку чекори од живописниот градски парк, поголемите продавници и во близина на многу споменици и историски знаменитости. Интерхотел Сандански…
Read more

ВИЛА МОЦАРТ -Koпаоник (автобус)

  ВИЛА МОЦАРТ -Koпаоник ЗИМА 2021/2022   Vila Mozart се наоѓа во викенд населбата Копаоник на 7 км од ски центарот Копаоник. Сите соби се комплетно опремени со сопствено купатило, кујна, телевизот и WiFi интернет конекција. Комплексот работи услуга ноќевање во појадок. Поседува и сопствен паркинг. ЦЕНОВНИК – КОПАОНИК ЗИМА 2020/2021 | Вила Моцарт – Копаоник Термин Цена…
Read more

Викенд на Копаоник

Викенд на Копаоник Викенд, забава, скијање, чист воздух и нова АВАНТУРА? Звучи добро нели 🙂  Доколку сакате викендот да го поминете на една од најбавите планини на балканот, Вие сте на правото место!    Aparthotel Kopaonik се наоѓа во Брзече, 16км од ски стазите на Копаоник и е директно поврзан со Гондола која се наоѓа 300м…
Read more

Family Apartmani Kopaonik

Family Apartmani Kopaonik Апартманите се наоѓаат во најубавиот дел на Копаоник во Викенд Населбата на надморска височина од 1350 метри и на 6 км од ски центарот . Опкружени со прекрасни борови шуми кои ви овозможуваат амбиент за совршен одмор. Новоизградената зграда се состои од 5 ката, секој апартман има пристап до терасата и поглед…
Read more

Кападокија и Солено езеро – Магија и мистика 8-ми Декември

Кападокија и Солено езеро – Магија и мистика 8-ми Декември   €159,00 Монументален компекс на чудесна убавина од 6 век п.н.е, во бел камен и бел вулкански пепел познат како “туф”, кој цели милениуми со помош на водата и ветрот се менувал и станал тоа што е денес – уникат и чудо на природата. Христијаните,…
Read more

Атина – 2 ноќи

Атина 8-ми Декември €109,00 АТИНА – град посветен на божицата Атина по која и го добил името а која со векови била негова заштитничка. Оваа, денес повеќемилионска метропола, оо своето постоење доживеала подеми и падови како малку кој мегаполис во светот. За историјата на човештвото е посебно значајна затоа што во неа се поставени основите…
Read more

ИСТАНБУЛ – 3 НОЌИ

Истанбул, единствениот град на два континенти! Местото што ги исполнува сите желби на светот и ви ги отвора портите кон непроценлива убавина и историја, град на спротивности и на извонредни традиционални вредности. Многумина го нарекуваат „Главниот град на светот“, други пак „Мостот помеѓу Европа и Азија“. Истанбул е најголемиот град во Турција и еден од…
Read more

Premier Luxury Mountain Resort 5*

Регуларна понуда од Premier Luxury Mountain Resort 5* PREMIER LUXURY MOUNTAIN RESORT 5* BANSKO     www.banskohotelpremier.com 1 03.12.2021 22.12.2021 23.12.2021 29.12.2021 30.12.2021 08.01.2022 09.01.2022 06.03.2022 07.03.2022 26.03.2022 ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК SMART ROOM DOUBLE ROOM 64 98 167 105 88 DOUBLE ROOM+EXTRA BED 92 127 196 133 117 SINGLE ROOM 50 78…
Read more

Zara 4*

Early Booking Discount понуда од Zara 4* ZARA 4* BANSKO                                                                           www.zarabansko.com 1 01.12.2021 22.12.2021 23.12.2021 27.12.2021 28.12.2021 02.01.2022 03.01.2022 10.01.2022 11.01.2022 20.01.2022 21.01.2022 20.02.2022 21.02.2022 06.03.2022 07.03.2022 10.04.2022 ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА –ПОЛУПАНСИОН STANDARD ROOM DOUBLE ROOM 69 85 136 91 82 91 82 69 SINGLE ROOM 55 67 108 73 65 72 65 55 DBL…
Read more