ORPHEUS 4*

ORPHEUS 4*

ТУРИСТИЧКАТА ТАКСА Е ВКЛУЧЕНА ВО ЦЕНАТА!
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.09.2019 20% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.10.2019 15% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 01.12.2019 10% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 01.12.2019 ДОПОЛНИТЕЛНИ 10% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ
ОД 7 И ПОВЕЌЕ НОЌЕВАЊА (СЕ КОМБИНИРА СО EBD DISCOUNT )

 

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН ВО ЕВРА
28.12-01.01 02.01-08.01

18.01-21.02

21.12-27.12

09.01-17.01

22.02-03.03

04.03-10.04
DBL STANDARD
1adl 115 62 58 46
1adl+1chd 5-12.99 119 67 62 51
1adl+2chd 5-12.99 159 90 84 68
2adl 158 89 83 67
2adl+1chd 5-12.99 159 90 84 68
TRIPLE STANDARD
1adl+1chd 5-12.99 200 114 106 87
1adl+2chd 5-12.99 201 115 107 88
2adl 200 114 106 87
2adl+1chd 5-12.99 201 115 107 88
3adl 201 115 107 88
ONE BEDROOM APARTMENT
1adl+2chd 5-12.99 237 133 124 100
1adl+3chd 5-12.99 238 134 125 101
2adl 236 132 123 99
2adl+1chd 5-12.99 237 133 124 100
2adl+2chd 5-12.99 238 134 125 101
3adl 237 133 124 100
3adl+1chd 5-12.99 261 147 136 111
4adl 273 154 143 116
Минимум престој 3 4
Отказ Под 21 ден 100% Под 14 дена 100% Под 5 дена
1 ноќевање
Под 3 дена
1 ноќевање
No show 100% 100% 2 ноќевања 2 ноќевања
Соби: мини бар, сеф, балкон, ТВ, интернет, фен
Опис: ресторан, лоби, СПА центар, финска сауна, турска бања, џакузи, конференциска сала, паркинг, ски гардероба
Попусти и доплати: Доплата за Новогодишна вечера 85 Еур за возрасни и 45 Еур за деца, затворен паркинг 5 Еур на ден
Локација: 50 метри од ски лифтовите, 1000 метри од центарот на Пампорово
Цената вклучува: Winter Family Active – детска анимација, спортска анимација, затворене базен, џакузи, фитнес, инфрацрвена сауна, финска сауна, парна бања, ски гардероба, сеф, бебешко креветче, отворен паркинг, трансфер до ски станица 2 – Малина
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД