Крстарење 7 ноќи од Солун – Јули,Август,Септември 2024

јули 2, 2024

КРСТАРЕЊЕ 7 НОЌИ ОД СОЛУН

 

ОД €799 по лице во двокреветна кабина

СОЛУН – КУШАДАСИ – КРИТ – САНТОРИНИ – МИКОНОС – МИЛОС – АТИНА – СОЛУН

 

ДОСТАПНИ ТЕРМИНИ

ВКЛУЧЕНО

 • ✅ Сместување во внатрешна кабина ( за надворешна кабина со прозор се доплаќа)
 • ✅ Појадок, ручек, вечера !
 • ✅ Алкохолни пијалоци,газирани и негазирани пијалоци,сокови,филтер кафе, чај ,за време на оброците
 • ✅ Пристанишни такси (289 €) вклучени во цената
 • ✅ Бакшиши вклучено во цената
 • ✅ Полудневна екскурзија со локален водич во Кушадаси – Турција – Ефес : Ancient Ephesus through the ages – Hellinistic and Roman (Антички Ефес низ вековите – хеленистички и римски)
 • ✅ Шатл за Миконос
 • ✅ Шатл за Санторини
 • ✅ Шатл за Милос
 • ✅ Прошетка во Хераклион- – Крит со претставник од Кри турс
 • ✅ Прошетка на Санторини со претставник од Кри турс
 • ✅ Прошетка или посета на плажа во Адамас, Милос со претставникот од Кри Турс
 • ✅ Дневни и ноќни активности, забавна програма, анимација, забавни програми , претстави , музички програми во барови , анимации (јога, танц, итн)
 • ✅ Користење на базен и џакузи( согласно временските услови) фитнес центар и сауна
 • ✅ Претставник од Кри Турс на целото патување

НЕ Е ВКЛУЧЕНО

 • ❌ Патничко осигурување
 • ❌ Трансфер индивидуален или групен до и од Солун пристаниште
 • ❌ Факултативни екскурзии кои се организирани или надградени на лице место
 • ❌ Жичара за качување и слегување на Санторини (околу 6 евра по правец)
 • ❌ Услуги во салон за убавина и спа центар
 • ❌ Медицински услуги
 • ❌ индивидуално користење на екскурзии ,кои бродот ги организира како факултативи со доплата
 • ❌ Влезници
 • ❌ Групни или индивидуални трансфери
 • ❌ Интернет на бродот

ПЛАН И ПРОГРАМА

Ден 1 – Состанок на групата и качување на крузерот

(Недела) Состанок на групата на пристаниште во Солун,(можност за организиран трансфер до и од Солун со доплата). Качување на крузерот. Ручек.  Испловување за Кушадаси во 19:00ч.

 

Ден 2 – Кушадаси

(Понеделник) Пристигнување во Кушадаси во 13:00ч и разглед на античкиот град Ефес со локален водич. Испловување за Крит (Ираклион) во 19:00ч.

 

Ден 3 – Крит (Ираклион)

(Вторник) Пристигнување на Крит (Ираклион) во 10:00ч. Прошетка на Крит со претставник од Агенцијата. Испловување за Санторини во 19:00ч.

 

Ден 4 – Санторини

(Среда) Пристигнување на Санторини во 07:00ч. Прошетка на Санторини со претставник од Агенцијата. Испловување за Миконос во 00:30ч.

 

Ден 5 – Миконос

(Четврток) Пристигнување на Миконос во 08:00ч. Слободно време за разглед. Можност за факултативен разглед со локален водич. Испловување за Милос во 02:00ч.

 

Ден 6 – Милос

(Петок) Пристигнување на Милос во 09:00ч. Прошетка или посета на плажа во Адамас со пратителот од Кри Турс. Можност за факултативна посета (со доплата) на познатата Саракинко плажа. Испловување за Атина во 19:00ч.

 

Ден 7 – Атина

(Сабота) Пристигнување во Атина(Пиреус) во раните утрински часови. Слободно време за разглед. Испловување за Солун во 17:00ч.

 

Ден 8 – Солун

(Недела) Пристигнување во Солун во 12:00ч и слегување од крузерот. Поаѓање за Македонија.

Брод крузер – CELESTYAL JOURNEY 


Крузерот има капацитет од 1260 патници, 500 лица посада, 12 ката, на кои има 8 ресторани, 8 барови, 2 базени, 2 џакузи, спа, теретана, дискотека, театар, казино, тениско и кошаркарско игралиште.

Сите кабини се опремени со клима уред, туш, WC, ТВ, телефон, сеф и фен за коса.


УСЛОВИ НА ПЛАЌАЊЕ : За резервација потребна е уплата од 50% од вкупната сума, остатокот треба да биди доплатен најдоцна 31 ден пред поаѓање.

ОТКАЗЕН РОК :  До 30 дена пред патувањето, се задржува од страна на агенцијата 30% од вкупната цена, а од 29 дена до почетокот на патувањето 100% од вкупната цена.

Оваа програма има многу ограничени места.

НАПОМЕНА : ПАСОШОТ МОРА ДА БИДЕ БИОМЕТРИСКИ И ДА БИДЕ ВАЛИДЕН МИНИМУМ УШТЕ 6 МЕСЕЦИ ОД ДЕНОТ НА СЛЕГУВАЊЕ ОД БРОДОТ , ОДНОСНО ОД ЗАВРШУВАЊЕТО НА КРСТАРЕЊЕТО.

КРСТАРЕЊЕТО ЌЕ СЕ ОДВИВА СОГЛАСНО СИТЕ МОМЕНТАЛНИ КОВИД ПРОТОКОЛИ, КОИ ЌЕ ВАЖАТ ВО МОМЕНТОТ НА КРСТАРЕЊЕТО!!!

ПРИЈАВУВАЊЕ – ДО ПОПОЛНУВАЊЕ НА БРОЈОТ НА РЕЗЕРВИРАНИТЕ КАБИНИ !