KONAČIŠTE JUNIOR KOPAONIK

KONAČIŠTE JUNIOR KOPAONIK

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И 50% УПЛАТА ДО 30.09.2019

Коначиште Јуниор работи во текот на целата година. Сместен е во туристички центар Брзеќе, на 1070 m надморска височина. Во понуда е 28 соба со максимум 80 легла. Гостите можат да ги користат сите содржини на Х. Јуниор. Спа центар содржи базен со димензии 2×4 m, сауна, 2 џакузија, 2 парни бањи, соба за масажа и соблекувална, бањарка, папучи и пешкир. Хотелот има и сопствена ски патека за почетници, долга 400 m и ски сервис. Ресторан “Four seasons”, со капацитет до 300 лица, а la cart ресторан “Kitchen & bar”, со капацитет до 115 лица, бизнис центар со конференциска сала до 200 места и 2 сали за состаноци – со капацитет 50-60 лица, дискотека, приватен паркинг со видео надзор, теретана, тениско игралиште, терени за кошаbaрка, одбојка и ракомет, мини фудбал, голем фудбалски терен, мини маркет, менувачница.

ЦЕНИТЕ СЕ ЗА СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

01.09 – 01.12.2019

ECONOMIC ROOM

STANDARD ROOM

FAMILY ROOM

FRIENDS ROOM

BB

BB

BB

BB

Цена за 2 возрасни

43 €

50 €

64 €

/

Цена за 3 возрасни

/

63 €

77 €

/

Цена за 4 возрасни

/

/

90 €

/

Цена за 5 возрасни

/

/

/

110 €

01.12 – 29.12.2019

ECONOMIC ROOM

STANDARD ROOM

FAMILY ROOM

FRIENDS ROOM

BB

BB

BB

BB

Цена за 2 возрасни

48 €

55 €

69 €

/

Цена за 3 возрасни

/

68 €

82 €

/

Цена за 4 возрасни

/

/

95 €

/

Цена за 5 возрасни

/

/

/

115 €

05 – 12.01.2020

min 5 nights

ECONOMIC ROOM

STANDARD ROOM

FAMILY ROOM

FRIENDS ROOM

BB

BB

BB

BB

Цена за 2 возрасни

51 €

57 €

71 €

/

Цена за 3 возрасни

/

70 €

84 €

/

Цена за 4 возрасни

/

/

97 €

/

Цена за 5 возрасни

/

/

/

117 €

12.01 – 02.02.2020

Super offer 6=7 nights

ECONOMIC ROOM

STANDARD ROOM

FAMILY ROOM

FRIENDS ROOM

BB

BB

BB

BB

Цена за 2 возрасни

50 €

56 €

70 €

/

Цена за 3 возрасни

/

69 €

83 €

/

Цена за 4 возрасни

/

/

96 €

/

Цена за 5 возрасни

/

/

/

116 €

02.02 – 17.02.2020

min. 5 nights

ECONOMIC ROOM

STANDARD ROOM

FAMILY ROOM

FRIENDS ROOM

BB

BB

BB

BB

Цена за 2 возрасни

52 €

59 €

73 €

/

Цена за 3 возрасни

/

72 €

86 €

/

Цена за 4 возрасни

/

/

99 €

/

Цена за 5 возрасни

/

/

/

119 €

17.02 – 01.03.2020

ECONOMIC ROOM

STANDARD ROOM

FAMILY ROOM

FRIENDS ROOM

BB

BB

BB

BB

Цена за 2 возрасни

50 €

56 €

70 €

/

Цена за 3 возрасни

/

69 €

83 €

/

Цена за 4 возрасни

/

/

96 €

/

Цена за 5 возрасни

/

/

/

116 €

Цената вклучува:

 • Сместување на база ноќевање со појадок (ВB), појадок – шведска маса Доплати за деца:

 • Прво дете од 0-6 год, на заеднички кревет со 2 возрасни престојува бесплатно, второ дете од 0-6 год. плаќа 10 eur на ден за ВB.

 • Дете од 6 -11 год, со 2 возрасни плаќа 10 eur на ден за ВB.

ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ

Во цената е вклучено:

 • Хотелско осигурување

 • паркинг (према расположивоста – 70 паркинг места).

 • Бесплатен бежичен интернет во хотелот

 • Користење на Ski box

 • Анимација за деца во попладневни саати

Доплати:

 • Ski bus до центарот на Копаоник

 • Ski школа /информации во агенција/

 • Ski pass за ски патека на хотелот (долга 400m, сина), ски инструктор, ски опрема

 • Доплата за НВ (полупансион)

 • Спа центар: базен 2 x 4 m, сауна, џакузи, парна бања, тушеви

 • Теретана

 • Билијар, пинг-понг…

Задолжителна доплата:

Туристичка такса – 1€ по лице на ден, 0.50€ за деца од 7 -15 год. на ден, деца до 7 год. не плаќаат

*Во случај на промена на висината на туристичка такса од страна на општината, хотелот го задржува правото истата да ја смени!

 • За резервација е потребна уплата од мин. 30% од вкупната сума. Останатиот дел се доплаќа минимум 20 дена пред пристигнување

 • За рана резервација и искористен попуст потребна е уплата од мин. 50% а останатиот дел минимум 20 дена пред пристигнување.

 • Хотелот го задржува правото на промена на цени во случај на промени на монетарниот пазар. Цената е загарантирана само за уплатениот износ.

 • Плаќањето е во денари по курс 1 еур = 62 денари

Политика на откажување:

 • 5 % 45 дена пред пристигнување

 • 10 % 44 – 30 дена пред пристигнување

 • 20 % 29 – 20 дена пред пристигнување

 • 40 % 19 -15 дена пред пристигнување

 • 80 % 14 – 10 дена пред пристигнување

 • 90 % 9 – 6 дена пред пристигнување

 • 100% 5 – 0 дена пред пристигнување

 • No show 100% пенали

 • Во сите случаеви се наплаќаат административни трошоци

 • Во случај на предвремено напуштање на хотелот, не се враќаат уплатените средства

Опис на собите:

Economic d room (17m²) за макс. 2 лица: кабловска ТВ, телефон, купатило со туш кабина. Standard d room (22 – 27m²) за макс. 3 лица: кабловска ТВ, телефон, купатило со туш кабина. Family d room (42m²) за макс. 4 лица: кабловска ТВ, телефон, купатило со туш кабина.

Friends d room (41m²) за 5 лица: кабловска ТВ, телефон, купатило со туш кабина.