Интерхотел Сандански 4*-промо пакет 2 ноќевања

Интерхотел Сандански 4*-промо пакет 2 ноќевања

ПРОМО ПАКЕТИ

22.10-24.10.2021  / 05.11-07.11.2021  / 26.11-28.11.2021

 

Цените се за 2 ноќевање по лице – услуга ПОЛУПАНСИОН

сместување капацитет во соба цена
Двокреветна соба 2 лица 112 €
Еднокреветна соба 1 лице  156 €
Студио 2 лица 150 €
Апартман 2 лица 167 €

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

Доплати:
Доплата за превоз: од/до Битола 25€, од /до Скопје 30€
Доплата за возрасен на дополнително легло на ден во студио или апартман 28€ 
Доплата за 1 вечера: 8€ дете 4-11,99 г.
Дополнително легло на ден за дете 4-11,99 во соба  12€ 
Дополнително легло на ден за дете 12-15,99 во соба 28€
Дете од 0-03,99 год. во соба е бесплатно

Во цената Е вклучено:
Полупансион (појадок и вечера)
Користење на сауна, парна бања, фитнес центар
Користење затворен базен со минерална вода од 33⁰С (полуолимписки размери)
Користење на отворен базен со минерална вода од 33⁰С,
Користење на отворен термален базен со минерална вода 38⁰С
Лежалка и пешкир покрај базените
Безжичен интернет во целиот хотел
Паркинг
Сеф на рецепција
Детско катче со аниматор
Туристичка такса

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Личен трошок на патникот
Неспомнати услуги

сместување минимум максимум
Двокреветна соба (француско легло) 1 возрасен 2 возрасни + 1 дете до 15.99г. + 1 дете до 3.99г
Двокреветна соба (разделени легла) 1 возрасен 2 возрасни + 1 дете до 3.99г.
Студио 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.
Апартман Лукс 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.

Напомена !
Сместување по 14:00 ч. (локално време)
Напуштање до 12:00 ч. (локално време)
Доколку сакате да користите услуги во хотелот (собна сметка) гостите мора да ги наведат деталите за својата кредитната картичка
Доколку имате барања за повеќе ноќевања надвор од пакетот, во тој случај важат цените по редовен ценовник.

ПРОГРАМА СО ОРГАНИЗИРАН ПРЕВОЗ

22.10.2021 Битола/Скопје-Прилеп-Кавадарци-Валандово-Струмица-Сандански
Поаѓање во 06;00 ч. од Битола/Скопје за Сандански преку Струмица (мал одмор во Лебедово езеро) и Петрич. Попатни одмори, царински формалности), продолжување кон Сандански.
По пристигнувањето сместување во избраниот хотел.
Слободно време, можност за користење на СПА центарот. Ноќевање

23.10.2021 Сандански
Појадок. Слободно време можност за користење на СПА центарот или индивидуални прошетки, шопинг во градот. Ноќевање.

24.10.2021 Сандански-Струмица-Валандово-Кавадарци-Прилеп-Скопје/Битола
Појадок, одјавување од хотелот до 12.00 ч. (локално време).
Во 13:00 ч. (локално време) поаѓање кон месноста Рупите (храмот – споменик – Св. Петка и гробот на најпознатата пророчица – Баба Ванга каде е и погребана).
По посетата поаѓање кон Македонија (попатни одмори, царински формалности) пристигнување во Македонија во вечерните часови.

ЗАДОЛЖИТЕЛНО Е ДА ПОСЕДУВАТЕ СЕРТИФИКАТ ЗА ПРИМЕНИ ВАКЦИНИ

21