IMPERIAL PALACE HOTEL & SPA 5* – Сончев Брег

IMPERIAL PALACE HOTEL & SPA 5* – Сончев Брег

IMPERIAL PALACE HOTEL & SPA 5*

Хотелот Imperial Palace 5 (ex. Victoria Palace 5*) е комбиниција на гостопримство и луксуз. Хотелот се наоѓа во северниот дел на Сончев Брег, веднаш на прва линија на плажа и нуди највисоки стандарди за удобност во комбинација со голем број на услуги и занимливости. Неговата единствена позиција во срцето на ноќниот живот на бугарското крајбрежје на Црното Море го прави совршено место за оние кои бараат забава во комбинација со луксуз и стил.

 

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

– 25% попуст за резервации направени до 31.01.2020

– 20% попуст за резервации направени до 29.02.2020

-15% попуст за резервации направени до 31.03.2020

– 10% попуст за резервации направени до 30.04.2020

Цени за термини по типови простории за ALL INCLUSIVE

ТЕРМИНИ 11.06.2020 – 25.06.2020    31.08.2020 – 10.09.2020

ALL INCLUSIVE

26.06.2020 – 11.07.2020  23.08.2020 – 30.08.2020

ALL INCLUSIVE

12.07.2020 – 22.08.2020    ALL INCLUSIVE
Лице во двокреветна соба  – без балкон 41 € 52 €  58,50 €
Лице во двокреветна соба – поглед парк 43 €  55 € 61,60 €
Лице во студио -поглед море 47,30 € 59,50 € 66 €

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање на база ALL INCLUSIVE и вклучуваат :

– Користење на базен

– Лежалки и чадори покрај базенот

– Фитнес сала

– Интернет

– Анимација

Капацитет на сместување:

Двокреветна соба (без балкон) – 2 возрасни + 1 дете до 4,99 години
Двокреветна соба (поглед парк или поглед море) –  2 возрасни + 2 деца до 11,99 години или 3 возрасни + 1 дете до 4,99 години
Студио (поглед море)- 2 возрасни + 2 деца до 11,99 години или 3 возрасни + 1 дете до 11,99 години

 

Попусти:

Дете до 4.99 години – бесплатно
Прво дете 5-11.99 години на дополнителен кревет со двајца  возрасни во двокреветна соба – БЕСПЛАТНО

Второ дете 5-11,99 години на дополнителен кревет до двајца возрасни во двокреветна соба – плаќа 50 % од цената за возрасен
Трет возрасен на дополнителен кревет во двокреветна соба  на дополнителен кревет – 20% попуст на регуларната цена

Доплата за поглед море во двокреветна соба – 2,5е по лице на ден

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се во евра, а плаќањето е исклучиво во денари по курс 62 мкд=1евро

22