10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И 50% УПЛАТА ДО 30.09.2019

Hotel Junior работи во текот на целата година. Сместен е во туристички центар Брзеќе, на 1070 m надморска височина. Во понуда е 71 соба и 7 апартмани. Спа центар содржи базен со димензии 2×4 m, сауна, 2 џакузија, 2 парни бањи, соба за масажа и соблекувална, бањарка, папучи и пешкир. Хотелот има и сопствена ски патека за почетници, долга 400 m и ски сервис. Ресторан “Four seasons”, со капацитет до 300 лица, а la cart ресторан “Kitchen & bar”, со капацитет до 115 лица, бизнис центар со конференциска сала до 200 места и 2 сали за состаноци – со капацитет 50-60 лица, дискотека, приватен паркинг со видео надзор, теретана, тениско игралиште, терени за кошаbaрка, одбојка и ракомет, мини фудбал, голем фудбалски терен, мини маркет, менувачница.

Дадените цени се за 1 ноќевање за соба на база Полупансион 01.09-01.12.2018 01.12-29.12.2018 05.01-12.01.2019 12.01-01.02.2019 16.02-17.03.2019
02.02-15.02.2019
ЕКОНОМИК СОБА – (2+0)                           53,00 €                         57,00 €                                     77,00 €                                 67,00 €                              63,00 €
СТАНДАРДНА СОБА – (2+2) – 2 возрасни                           60,00 €                        64,00 €                                    84,00 €                                 74,00 €                              70,00 €
СТАНДАРДНА СОБА – (2+2) – 3 возрасни                           76,00 €                        80,00 €                                   100,00 €                                 90,00 €                              86,00 €
СТАНДАРДНА СОБА – (2+2) -4 возрасни                           92,00 €                        96,00 €                                   116,00 €                               106,00 €                             102,00 €
КОМФОРТ СОБА – (2+2 ) – 2 возрасни                           66,00 €                        70,00 €                                    90,00 €                                 80,00 €                               75,00 €
КОМФОРТ СОБА – (2+2 ) – 3 возрасни                           82,00 €                        86,00 €                                   106,00 €                                 96,00 €                               91,00 €
КОМФОРТ СОБА – (2+2 ) – 4 возрасни                           98,00 €                       102,00 €                                   122,00 €                                112,00 €                             107,00 €
ФАМИЛИЈАРНА СОБА  ( 2+2 ) – 2 возрасни                           74,00 €                        78,00 €                                    98,00 €                                 88,00 €                              83,00 €
ФАМИЛИЈАРНА СОБА  ( 2+2 ) – 3 возрасни                           90,00 €                        94,00 €                                   114,00 €                               104,00 €                              99,00 €
ФАМИЛИЈАРНА СОБА  ( 2+2 ) – 4 возрасни                         106,00 €                       110,00 €                                   130,00 €                               120,00 €                             115,00 €
ДЕЛУКС СОБА (2+0 ) -2 возрасни                           60,00 €                        64,00 €                                    84,00 €                                 74,00 €                              70,00 €
ДЕЛУКС+ СОБА (2+1 ) -2 возрасни                           66,00 €                        70,00 €                                    90,00 €                                 80,00 €                               75,00 €
ДЕЛУКС+ СОБА (2+1 ) -3 возрасни                           82,00 €                        86,00 €                                   106,00 €                                 96,00 €                               91,00 €
Мин.престој 5 ноќи Бонус 3=4 Бонус 3=4
Во цената е вкучено: ноќевање на база појадок и вечера, ски гардеробер
 * Прво дете  на дополнително легло до 5.99 год.  – БЕСПЛАТНО
 * Второ дете  на дополнително легло до 5.99 год.  – доплата 8 евра на ден
* Деца од 6 – 13.99 год. на дополнително легло -доплата 8 евра на ден 

Опис на собите:

Economic room (15 – 21m²) кабловска ТВ, сеф, телефон, кабловски и бежичен интернет, мини бар, туш, фен, макс 2 лица. Standard room (21.5 – 25m²) кабловска ТВ, сеф, телефон, кабловски и бежичен интернет, мини бар, туш, фен. Макс. 4 лица. Comfort room (25 – 33.5m²) кабловска ТВ, сеф, телефон, кабловски и бежичен интернет, мини бар, туш, фен. Макс. 4 лица.

Family room (33.5 – 37m²) две одделни соби: кабловска ТВ, сеф, телефон, кабловски и бежичен интернет, мини бар, туш, фен. Макс. 4 лица.

De lux suite (47,5m²) спална со купатило (џакузи када, туш, фен) и џакузи када, дневна соба со второ купатило. кабловска ТВ, сеф, телефон, кабловски и бежичен интернет, мини бар, туш, фен. Макс. 2 лица.

Family suite (48,5 – 56 m²) 2 спални и дневна соба. кабловска ТВ, сеф, телефон, кабловски и бежичен интернет, мини бар, туш, фен. Макс. 4 лица.

Superior suite (83m²) 2 спални и дневна соба. Кабловска ТВ, сеф, телефон, кабловски и бежичен интернет, мини бар, 2 купатила (туш / џакузи када, фен). Макс. 4 лица.

Spa suite (100m²) спална со купатило (џакузи када, туш, фен), дневна соба, второ купатило и затворена тераса со џакузи када и сауна. Кабловска ТВ, сеф, телефон, кабловски и бежичен интернет, мини бар. Макс 2 лица.

Deluxe and deluxe + rooms е лоцирана во мирниот дел на Коначиште Јуниор. Адаптирани се за фамилии со мали деца, пословни луѓе и лица со попречена мобилност. На гостите им се на располагање сите содржини на Х. Јуниор.

Deluxe room (17 m²) includes: кабловска ТВ, сеф, телефон, кабловски и бежичен интернет, мини бар, купатило (туш, фен). Макс. 2 лица.

Deluxe + room (22 m²) includes: кабловска ТВ, сеф, телефон, кабловски и бежичен интернет, мини бар, купатило (туш, фен). Макс. 2 возрасни и 1 дете.