ПАКЕТИ – НОВА ГОДИНА 2020 29.12.2019-05.01.2020

Hotel Junior работи во текот на целата година. Сместен е во туристички центар Брзеќе, на 1070 m надморска височина. Во понуда е 71 соба и 7 апартмани. Спа центар содржи базен со димензии 2×4 m, сауна, 2 џакузија, 2 парни бањи, соба за масажа и соблекувална, бањарка, папучи и пешкир. Хотелот има и сопствена ски патека за почетници, долга 400 m и ски сервис. Ресторан “Four seasons”, со капацитет до 300 лица, а la cart ресторан “Kitchen & bar”, со капацитет до 115 лица, бизнис центар со конференциска сала до 200 места и 2 сали за состаноци – со капацитет 50-60 лица, дискотека, приватен паркинг со видео надзор, теретана, тениско игралиште, терени за кошаbaрка, одбојка и ракомет, мини фудбал, голем фудбалски терен, мини маркет, менувачница.

HOTEL JUNIOR ROOMS

HB

Room type Package

ECONOMIC 2 ADULTS

STANDARD 2 ADULTS

STANDARD 3 ADULTS

COMFORT 2 ADULTS

COMFORT 3 ADULTS

COMFORT 4 ADULTS

FAMILY 2 ADULTS

FAMILY 3 ADULTS

FAMILY

4 ADULTS

4 nights

till 03.01.

581 €

652 €

745 €

673 €

766 €

859 €

752 €

845 €

938 €

extra night

111 €

118 €

135 €

123 €

140 €

157 €

132 €

149 €

166 €

7 nights

698 €

767 €

881 €

794 €

908 €

1023 €

874 €

988 €

1102 €

JUNIOR SUITES

HB

Room type Package

DE LUXE 2 ADULTS

FAMILY 2 ADULTS

FAMILY 3 ADULTS

FAMILY 4 ADULTS

SUPERIOR 2 ADULTS

SUPERIOR 3 ADULTS

SUPERIOR 4 ADULTS

SPA

2 ADULTS

4 nights

till 03.01.

753 €

901 €

954 €

1007 €

969 €

1.022 €

1.075 €

1.205 €

extra night

154 €

180 €

187 €

194 €

197 €

204 €

211 €

267 €

7 nights

923 €

1.093 €

1.155 €

1.217 €

1.183 €

1.244 €

1.306 €

1.517 €

DELUXE JUNIOR

HB

Room type Package

DE LUXE 2 ADULTS

DE LUXE + 2 ADULTS

DE LUXE + 3 ADULTS

4 nights

till 03.01.

652 €

673 €

766 €

extra night

118 €

123 €

140 €

7 nights

767 €

794 €

908 €

Цената вклучува:

 • Сместување на база полупансион (HB), појадок и вечера – шведска маса

 • свечена вечера со жива музика 31.12.2019

Доплати за деца:

  • Прво дете од 0-6 год, на заеднички кревет со 2 возрасни престојува бесплатно, второ дете од 0-6 год. плаќа 12 eur на ден за HB и 12,5 еур за новогодишна вечера.

  • Дете од 6 -11 год, со 2 возрасни плаќа 12 eur на ден за HB и 12,5 еур за новогодишна вечера.

КОНАЧИШТЕ ЈУНИОР

ПАКЕТИ – НОВА ГОДИНА 2020 29.12.2019 – 05.01.2020

Коначиште Јуниор работи во текот на целата година. Сместен е во туристички центар Брзеќе, на 1070 m надморска височина. Во понуда е 28 соба со максимум 80 легла. Гостите можат да ги користат сите содржини на Х. Јуниор

ЦЕНИТЕ СЕ ЗА СОБА ЗА ОДБРАН БРОЈ НОЌЕВАЊА НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

JUNIOR GUESTHOUSE BB

Room type Package

ECONOMIC 2 ADULTS

STANDARD 2 ADULTS

STANDARD 3 ADULTS

FAMILY 2 ADULTS

FAMILY 3 ADULTS

FAMILY 4 ADULTS

FRIENDS 5 ADULTS

4 nights

311 €

339 €

391 €

439 €

491 €

543 €

623 €

extra night

56 €

63 €

76 €

77 €

90 €

103 €

123 €

7 nights

359 €

396 €

464 €

503 €

571 €

639 €

744 €

Цената вклучува:

 • сместување по соба на ден на база ноќевање со појадок Доплати:

 • Прво дете од 0-6 год, на заеднички кревет со 2 возрасни престојува бесплатно, второ дете од 0-6 год. плаќа 10 eur на ден за ВB

 • Дете од 6 -11 год, со 2 возрасни плаќа 10 eur на ден за ВB.

 • Доплата за новогодишна вечера

 • Доплата за полупансион

ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ