Grand Hotel Bansko

Grand Hotel Bansko

Зима 2019/20 – Пакетни цени

Hotel GRAND HOTEL 4* – Bansko
www.grandhotelbansko.bg
Термини Double Standard Double Deluxe Apartment 1 bedroom Apartment 2 Bedroom 
минимум сместување 2 возрасни 2 возрасни 2 возрасни 4 возрасни
максимум сместување  2 возрасни 2 воз. + 1 дете (0- 5,99) 3 воз. + 1 дете (0-5,99)
2 воз. + 2 деца (0-11,99)
4 воз. + 1 дете (0-11,99)
 ноќевањe со појадок и вечера (HALF BOARD)
 Пакет цена по лице (за 4 / 7 ноќевања)
02.01-05.01.2020 3 HB 202 218 244 216
05.01-12.01.2020 7 HB 291 325 375 311
12.01-19.01.2020 7 HB 269 302 353 302
19.01-26.01.2020 7 HB 274 308 358 305
26.01-02.02.2020 7 HB 302 336 386 315
02.02-09.02.2020 7 HB 302 336 386 315
09.02-16.02.2020 7 HB 302 336 386 315
16.02-23.02.2020 7 HB 302 336 386 315
23.02-01.03.2020 7 HB 302 336 386 315
01.03-08.03.2020 7 HB 244 277 328 275

ПОПУСТИ И УСЛОВИ ЗА ДЕЦА
Дете од 0 – 1.99 години бесплатно – спие во кревет
за родители (нема baby cot)
Дете од 0-5.99 години -100%
Дете од 6-11.99 години -50%
Трет Возрасен / Пети возрасен -30%

 

Зима 2019/20 – Цени на ноќ

Дополнителни попусти

7 = 6 валидно за сезона 1 и 8 / 4=5 за сезона 8

Hotel GRAND HOTEL 4* – Bansko
www.grandhotelbansko.bg
Сезона 1 2 3 4 5 6 7 8
Период 01.12.2019 20.12.2019 21.12.2019-27.12.2019 28.12.2019-03.01.2020 04.01.2020-08.01.2020 09.01.2020-24.01.2020 25.01.2020-28.02.2020 29.02.2020-13.03.2020 14.03.2020-31.03.2020 Минимум
сместување
Максимум
сместување
Цени на ноќ, услуга ноќевање со појадок и вечера
Double standard room
(по лице)
31.90 € 49.30 € 78.30 € 52.20 € 46.40 € 52.20 € 42.05 € 31.90 € 2 возрасни 2 возрасни
Double deluxe room
(по лице)
37.70 € 55.10 € 84.10 € 58.00 € 52.20 € 58.00 € 47.85 € 37.70 € 2 возрасни 2 возрасни + 1 дете (0-5.99)
Single room 50.75 € 84.10 € 73.95 € 84.10 € 66.70 € 50.75 € 1 возрасен 1 возрасен + 1 инфант
One-bedroom apartment
(цена за 2 лица)
92.80 € 129.05 € 185.60 € 133.40 € 121.80 € 133.40 € 113.10 € 92.80 € 2 возрасни 3 воз. + 1 дете (0-5,99)
2 воз. + 2 деца (0-11,99)
Two-bedroom apartment
(цена за 4 лица)
153.70 € 223.30 € 339.30 € 217.50 € 208.80 € 217.50 € 189.95 € 153.70 € 4 возрасни 4 возрасни + 1 дете(0 – 11.99)
Executive  room
(по лице)
52.20 € 69.60 € 98.60 € 72.50 € 66.70 € 72.50 € 60.90 € 52.20 € 2 возрасни 2 возрасни
Минимум престој 3 ноќи 4 ноќи 3 ноќи (Понеделник – Четврток) / 4 ноќи (Четврток – Понедел.) 3 ноќи

ПОПУСТИ И УСЛОВИ ЗА ДЕЦА
Дете од 0 – 1.99 години бесплатно – спие во кревет
за родители (нема baby cot)
Дете од 0-5.99 години -100%
Дете од 6-11.99 години -50%
Трет Возрасен / Пети возрасен -30%

 

 

Цената вклучува:

 • ноќевање со појадок и вечера на шведска маса
 • користење на финска, солена, инфра црвена и арома сауна, парна бања, амам, џакузи, релакс соба
 • користење на внатрешен акватоничен базен, детски базен и фитнес центар
 • користење на ски гардеробер, shuttle bus хотел – ски лифт – хотел

Цената не вклучува:

 • туристичка такса од 1 еур по лице на ден
 • Новогодишна вечера – 70 еур по лице / 35 еур за деца од 6-11,99 г (задолжителна за Н.Г периодот)
 • Божиќна вечера 25.12 – 35 еур по лцие / 15 еур за деца од 6-11,99 г (задолжителна за 25.12)

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд
НАПОМЕНА! Check in: 15:00h локално време

Паркинг:

 • Паркинг – бесплатно околу хотелот (необезбеден паркинг)
 • Паркинг пред влез на хотелот – со доплата 5 еур на ден (обезбеден со камери)

 

Цената вклучува:

 • ноќевање со појадок и вечера на шведска маса
 • користење на финска, солена, инфра црвена и арома сауна, парна бања, амам, џакузи, релакс соба
 • користење на внатрешен акватоничен базен, детски базен и фитнес центар
 • користење на ски гардеробер, shuttle bus хотел – ски лифт – хотел

Цената не вклучува:

 • Туристичка такса 1€ по лице на ноќ!

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд
НАПОМЕНА! Check in: 15:00h локално време

Паркинг:

 • Паркинг – бесплатно околу хотелот (необезбеден паркинг)
 • Паркинг пред влез на хотелот – со доплата 5 еур на ден (обезбеден со камери)

Хотелот е реновиран во 2014 година.

Локација:

150 m од центарот на Банско и 1.5 km од Гондола Лифтот.

Капацитет:

• 6 згради,
• 5 лифта;
• 65 Double rooms (максимум сместување на 2 лица, 28 – 30 m²);
• 43 Double Luxury rooms (максимум сместување на 2+1 / 3 лица, 35 – 40 m²);
• 38 1 – bedroom apartments (максимум сместување на 2+2 / 3+1 лица, 55 – 60 m²);
• 14 2 – bedroom apartments (максимум сместување на 4+2 / 5+1 лица, 75 – 80 m²);

Услуга:

Нalf Board (појадок и вечера на шведкса маса).

Хотелски содржини:

• Ресторан;
• Лоби бар;
• Сеф (бесплатно);
• Room service;
• СПА центар;
• Салон за убавина;
• Конференциска сала;
• Пеглање (со доплата);
• Паркинг – бесплатно околу хотелот (необезбеден паркинг)
• Паркинг пред влез на хотелот – со доплата 5 еур на ден (обезбеден со камери)

Опис на соби:

 • Double room:
  • Два одделни или еден брачен кревет;
  • Централно греење;
  • Сателитска ТВ;
  • Мини – бар;
  • Телефон;
  • Радио;
  • Wi – Fi (бесплатно);
  • Куптило со туш;
  • Фен за коса;
  • Бањарка и папучи;
  • Балкон;
  • Чистење на собата – секој ден;
  • Промена на постелнина – 2 пати неделно;
  • Промена на крпи – секој ден;
 • Luxury room:
  • Два одделни или еден брачен кревет;
  • Централно греење;
  • Сателитска ТВ;
  • Мини – бар;
  • Телефон;
  • Радио;
  • Wi – Fi (бесплатно);
  • Куптило со туш;
  • Фен за коса;
  • Бањарка и папучи;
  • Чистење на собата – секој ден;
  • Промена на постелнина – 2 пати неделно;
  • Промена на крпи – секој ден;
  • Софа кревет;
 • Apartment:
  • пространи соби над 60 м2

За деца:

• Детско креветче – бесплатно;
• Столче за хранење – бесплатно;
• Електронски игри – со доплата;

SKI:

• Транспорт до гондола лифт – бесплатно;
• Ски гардероба за сопствена опрема – бесплатно;

СПА центар:

 • Бесплатно користење на:
  • Внатрешен базен;
  • Фитнес;
  • Џакузи;
  • Сауна;
  • Инфрацрвена сауна;
  • Локаниум парна бања;
  • Релакс соба;
  • Хамам;
  • Финска сауна;
  • Арома сауна ;
 • Со доплата:
  • Масажа.

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

далечина од

Аеродром: 220
Далечина од центарот: 150 m

Хотелски содржини и услуги

 Надворешен базен (бесплатно)
 Внатрешен базен (бесплатно)
 Сауна
 Интернет
 Соби за не-пушачи
 Велнес центар
 Хотелски паркинг
 Пристап за хендикепирани лица
 Бар на базен
 Лифт

сите соби се опремени со

 ТВ
 Интернет конекција
 Телефон
 Бежичен интернет
 Сателитска ТВ
 Сеф во соба
 Клима Уред (во некои од собите)
 Мини Бар
 Фен
 Греење
 Бања/Тоалет
 Сет пешкири (2 за член)