Category: Банско

Grand Hotel Bansko

Зима 2019/20 – Пакетни цени Hotel GRAND HOTEL 4* – Bansko www.grandhotelbansko.bg Термини Double Standard Double Deluxe Apartment 1 bedroom Apartment 2 Bedroom  минимум сместување 2 возрасни 2 возрасни 2 возрасни 4 возрасни максимум сместување  2 возрасни 2 воз. + 1 дете (0- 5,99) 3 воз. + 1 дете (0-5,99) 2 воз. + 2 деца…
Read more

Murite 4*

MURITE CLUB HOTEL 4* – Банско www.murite.bg  Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА (не важи за 28.12-01.01.2019) : 20% за резервација и уплата до 30.09.2019  15 % за резервација и уплата до 15.11.2019 | 10 % за резервација и уплата до 15.12.2019 БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-19.12.2019 и 19.01-11.04.2020 (се комбинира со 10% попуст…
Read more

Kompleks Panorama 4*

ПАНОРАМА РЕСОРТ 4 * – Банско www.panoramaresort.bg Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 25%  за резервација и уплата до 15.09.2019 | 20%  за резервација и уплата до 30.10.2019 БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12.2019-31.03.2020 (се комбинира со попуст за рана резервација) Цените се по лице за 1 ноќевање 01.12-20.12.2019 21.12-27.12.2019 03.01-11.01.2020 28.12-02.01.2020 на база…
Read more

Perun & Platinum Casino 4*

Локација : 350 м од жичарницата Хотел со стандарден квалитет, еден од најбараните во зимскиот период. Во самото лоби, тие имаат шанса да уживаат во привилегиите на единственото ПЛАТИНУМ казино во Банско. Во склоп на хотелот има 3 ресторанти, винарија, бар, бизнис центар, спа центар, детско катче. СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, финска сауна,…
Read more

Mountain Paradise 4*

www.mountain-paradise.org Локација : 300 м од жичарницата Хотелот располага со 150 соби распоредени на 4 ката. Сите соби се комплетно опремени и луксузно уредени. Секоја соба располага со купатило, опремена кујна, мини бар, телевизор и балкон. Прекрасно уредената градина  ќе ви овозможи да уживате во свежиот и чист воздух. Ви нуди детско катче каде најмладите…
Read more

Sunrise 4*

www.hotelsunrisebansko.com Локација : 300 м од жичарницата Лоциран на само неколку минути од првата станица на ски лифтот, комплекот претставува комбинација од архитектура препознатлива за регионот, модерен комфорт и одлична услуга. Во склоп на хотелот има ски гардеробер, конференциска сала, ресторан, сеф, лоби бар, паркинг. СПА Центар : внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес,…
Read more

Maria Antoaneta Residence 3*

Локација : 200 м од жичарницата Хотел лоциран во живописниот предел на Банско, во подножјето на планината, во близина на почетната станица на гондолата. Идеален за семејни и ски одмори, за романтично бегство од секојдневието. Нуди можност за рекреација и спортување. Располага со перфектно опремени апартмани и тераси со прекрасен поглед. Во склоп на хотелот…
Read more

ZARA HOTEL & SPA 4*

www.zarabansko.com ТУРИСТИЧКАТА ТАКСА Е ВКЛУЧЕНА ВО ЦЕНАТА! ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.10.2019 15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.11.2019 10% ПОПУСТ 6=5, 7=6 и 14=12 ЗА ПРЕСТОЈ ДО 28.12.2019 И ПРИСТИГНУВАЊА ПОСЛЕ 03.01.2020 (ВАЖИ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ПОСЛЕ 01.12.2019) ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН ВО ЕВРА   01.12-20.12 09.03-11.04 21.12-27.12…
Read more

VIHREN PALACE 4*

ТУРИСТИЧКАТА ТАКСА Е ВКЛУЧЕНА ВО ЦЕНАТА! ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 01.10.2018 15% ПОПУСТ (НЕ ВАЖИ ЗА ПЕРИОД ОД 28.12- 02.01.2020) ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 16.11.2019 10% ПОПУСТ (НЕ ВАЖИ ЗА ПЕРИОД ОД 28.12- 02.01.2020) ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2020 ДОПОЛНИТЕЛНИ 10% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ОД 01.12 Д0 31.03.2020 SPO 07.08.2019 ЦЕНИ ЗА СОБА НА…
Read more

ST. IVAN RILSKI 4*

ТУРИСТИЧКАТА ТАКСА Е ВКЛУЧЕНА ВО ЦЕНАТА! ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.09.2019 20% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ДО 27.12.2019 И ПРИСТИГНУВАЊА ПОСЛЕ 13.01.2020 (ЗА МИНИМУМ 5 НОЌЕВАЊА) ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.09.2018 15% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 28.12 ДО 12.01.2020 (ЗА МИНИМУМ 5 НОЌЕВАЊА ) ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.10.2019 15% ПОПУСТ…
Read more